Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 16.12.2009, 00:29:35
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
Mda...cam trist...lasa, c-o rasari soarele si pe straduta ta, parca asa era cantecul...
de ce sa fie trist? acu toate alimentele-s vai de capu lor...daca nu era o cana cu apa cu clor era o cana de suc plin de coloranti...daca nu era o napolitana de post plina cu e-uri, era una de dulce plina tot cu e-uri...
Reply With Quote
  #42  
Vechi 16.12.2009, 00:36:00
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan-Victor Vezi mesajul
de ce sa fie trist? acu toate alimentele-s vai de capu lor...daca nu era o cana cu apa cu clor era o cana de suc plin de coloranti...daca nu era o napolitana de post plina cu e-uri, era una de dulce plina tot cu e-uri...
Pai atunci e si mai trist, inseamna ca oricum o dai, orice mananci, nu-i bine...
...n-o fi si zapada tot cu e-uri?...
Reply With Quote
  #43  
Vechi 16.12.2009, 00:45:37
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu stiu...n-am gasit niciodata o eticheta pe care sa fie scrise ingredientele zapezii
Reply With Quote
  #44  
Vechi 16.12.2009, 11:34:36
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

"Drumuri blocate sau închise
- D.N. 23 B: Măicănești- Ciorăști blocat + două autoutilitare înzăpezite +un microbuz cu persoane.
- D.N. 2N: Caiata - Mărtinesti
- D.J. 204 C: Obrejița - Sihlea -Voetin
- D.N. 2R: Jitia-Vintileasca
- D.J. 204: D-Focșani-Suraia
- D.N. 23: Focșani-Nănești + opt autoturisme înzăpezite
- D.N. 23 A: Focșani,Milcov,Gologanu,Bordeasca,Tătăranu

Autoturisme sau persoane izolate
- D.N. 23 B: între Măicănești și Ciorăști - două autoutilitare înzăpezite + un microbuz cu persoane.
- D.N. 23 A- între Bordeasca și Gologanu două auto blocate.
- D.N. 23 la Dumbrăvița opt autoturisme blocate
- D.N. 23 la limită cu Jud. Brăila-un autocar cu 20 persoane,4 microbuze de marfă și două autoturisme blocate
- D.J. 204 E-Petrești-Mircești-un autoturism blocat
- D.J. 204- la Pandora,un auto blocat."

sursa: adevarul.ro

"Centrul Infotrafic a informat că în județul Buzău, începând cu ora 4.00 a fost închis DN 2B Buzău – Brăila, din cauza viscolului și a zăpezii. Alte drumuri închise sunt DN 1B Buzău -Ploiești, în dreptul localității Ulmeni, DN22 Râmnicu Sărat-Brăila și DN23 Focșani-Brăila, în zona Dumbrava."
sursa: realitatea.net

Last edited by elizabeta; 16.12.2009 at 11:38:15.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 16.12.2009, 12:21:36
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

"Circulatia a fost data peste cap si pe calea ferata. Intre Bucuresti si Constanta, de exemplu, traficul feroviar a fost blocat mai bine de 8 ore. Vantul foarte puternic a rupt mai multe fire de inalta tensiune."
Autostrada A2 este blocata, in proximitatea localitatii Drajna, din cauza viscolului.
sursa: antena1.ro

Last edited by elizabeta; 16.12.2009 at 12:23:40.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 16.12.2009, 13:54:06
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

In Ploiesti a nins foarte mumossssss ! Eu sunt fericita...e primul an acasa ,dupa atatia ani ...Insa nu pot sa nu spun ca din pacate autoritatile romane nu prea isi fac treaba cum trebuie ...Pe-afara dc ningea imediat bagau masinile de dezapezire ,aici ... Eu am luat carnetul intr-o iarna frumoasa dar nebuna ,ningea viscolit ,si era gheata pe sosea ,deci ma descurc !
ehhh asta e Romania noastra in care am decis sa ma intorc ,asa ca ...vive la Roumanie hi hi hi .Ninge iar......O sa ii scot pe baietii mei sa alerge prin zapada ,sunt innebuniti dupa zapada ...
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro

Last edited by elenavioletacocos; 16.12.2009 at 13:57:31.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 16.12.2009, 16:26:24
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit Re

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
...iarna e frumoasa, zapada trebuie sa fie alba, ninge frumos...
Da, dar ca sa putem aprecia aceasta frumusete, ne trebuie un mimin, minim confort! Daca omului ii trebuie 3 ore ca sa ajunga acasa (nu stiu cat dureaza zborul pana in Italia, de exemplu, dar imi inchipui ca mai putin), si cand ajunge e inghetat bocna si murdar..............
...cel putin, asa cred eu...
Cam 2 ore dureaza zborul :)
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #48  
Vechi 16.12.2009, 16:28:09
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Hello,
va scriu din tren de la caldurica de pe laptopul meu bagat in priza....se vede frumos afara viscolind, tirurile alunecand usor unul dupa altul pe soseaua inspumata...campurilor li se vad inca capetele scoase prin zapada, doar asa ce se poate zari mai aproape de calea ferata, caci sunt portiuni unde nu se zareste mai departe de 100 de metri. Imi aduc aminte de poeziile lui Alecsandri...mai lipesc lupii si noaptea care oricum ne invaluie usor. Am trecut de Buzau cu bine.
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
  #49  
Vechi 16.12.2009, 16:52:25
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Stai putin, dar cum ai internet?
Au cumva wireless in tren???? Mare minune...:D
Reply With Quote
  #50  
Vechi 16.12.2009, 16:53:44
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune Vezi mesajul
Hello,
va scriu din tren de la caldurica de pe laptopul meu bagat in priza....se vede frumos afara viscolind, tirurile alunecand usor unul dupa altul pe soseaua inspumata...campurilor li se vad inca capetele scoase prin zapada, doar asa ce se poate zari mai aproape de calea ferata, caci sunt portiuni unde nu se zareste mai departe de 100 de metri. Imi aduc aminte de poeziile lui Alecsandri...mai lipesc lupii si noaptea care oricum ne invaluie usor. Am trecut de Buzau cu bine.
......minunata descriere.....Fa niste poze...daca ai cu ce, si drum bun, fara probleme...
Reply With Quote
Răspunde