Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 09.01.2024, 14:05:17
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Foarte simplu, lumea nestiind adevarul despre familia lui Iosif decat pentru ca-si inchipuia ca erau copiii lor naturali isi gaseau motive de poticnire ca sa creada in Iisus sustinad ca e un copil din desfranare, un om oarecare.

Se pare ca nici fratii lui nu stiau adevarul despre ei pentru ca daca l-ar fi stiut l-ar fi spus tuturor ca orice copil. Deci si ei credeau sincer ca Iisus e fratele lor natural, trupesc. Defapt erau cu totii niste copii adoptati pe care i-a aciuiat Maria si Iosif la casa lor facand astfel incat ceilalti copii sa creada ca au mai nascut copii prin pacatul firii.

Era atat de mare taina si credinta ca Maria si Iosif e maica si taica lor incat asta credeau pana si copiii adoptati numiti in txt fratii...

Defapt erau doar niste copii orfalini sau abandonati culesi de dreptul feciorelnic Iosif si de preamilostiva Maria pururea fecioara.

Vecinii si oamenii au tras de limba pe copii si acestia au marturisit sincer ce stiau, si ce credeau si asa in locul unde a crescut Iisus impreuna cu fratii Sai se credea ca Iosif si Maria a avut multi copii naturali si asstfel isi gaseau poticneli sa creada pentru ca vedeau o familie obijnuita cu multi copii si multimea de copii facea trimitere la desfranare, la pacate, caci ”intru faradelegi m-am zamislit si intru pacate m-a nascut maica mea” asa ca nu puteau crede ca Iisus ar putea fi un sfant. Credeau toti ca spune lucruri frumoase insa ireale si-L alungau pentru ca nu-L credeau si necrezand si minunile erau putine.
O sa mori in Iad pt ca vezi ce scrie in Biblie si cauti o scuza o cauza cum ca Biblia nu a vrut sa spuna ce a si spus

Stii ca Dumnezeu blesteama pe cel care ii intoarce cuvantul si il rastalmaceste?

Tu crezi ca faci bine dar te inseli amarnic

Iisus nu a fost din lumea aceasta El doar s a nascut si si a vazut de Lucrarea Tatalui Care L a trimis, nu a avut el treaba cu familia lui pamanteasca

Matei 12: 47-50
46 "Pe când vorbea încă Isus noroadelor, iată că mama și frații Lui stăteau afară și căutau să vorbească cu El."
47Atunci, cineva I-a zis: Iată, mama Ta și frații**Tăi stau afară și caută să vorbească cu Tine.
48Dar Isus a răspuns celui ce-I adusese știrea aceasta:*Cine este mama Mea și care sunt frații Mei?
49Apoi, Și-a întins mâna spre ucenicii Săi și a zis:*Iată mama Mea și frații Mei!
50 Căci oricine**face voia Tatălui Meu care este în ceruri, acela Îmi este frate, soră și mamă.

Last edited by LoverOfJesus95; 09.01.2024 at 14:09:20.
Reply With Quote
  #82  
Vechi 09.01.2024, 14:10:08
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LoverOfJesus95 Vezi mesajul
O sa mori in Iad pt ca vezi ce scrie in Biblie si cauti o scuza o cauza cum ca Biblia nu a vrut sa spuna ce a si spus

Stii ca Dumnezeu blesteama pe cel care ii intoarce cuvantul si il rastalmaceste?

Tu crezi ca faci bine dar te inseli amarnic

Iisus nu a fost din lumea aceasta El doar s a nascut si si a vazut de Lucrarea Tatalui Care L a trimis, nu a avut el treaba cu familia lui pamanteasca
Tu esti acela care rastalmacind se blesteama spre a ta pierzare.

Te declari deci invins vazand ca ti s-a inmuiat sabia sau continui sa ameninti si sa infricosezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #83  
Vechi 09.01.2024, 14:13:02
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Tu esti acela care rastalmacind se blesteama spre a ta pierzare.

Te declari deci invins vazand ca ti s-a inmuiat sabia sau continui sa ameninti si sa infricosezi?
Ba ereticule, impreuna cu Biserica ta, tu interpretezi Biblia nu eu!
Blestemul lui Dumnezeu este asupra ta si al bisericii care schimba din Cuvantul lui pt folosul ei
Reply With Quote
  #84  
Vechi 09.01.2024, 14:15:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.324
Implicit

Matei 12.

46. Și încă vorbind El mulțimilor, iată mama și frații Lui stăteau afară, căutând să vorbească cu El.
47. Cineva I-a zis: Iată mama Ta și frații Tăi stau afară, căutând să-Ți vorbească.
48. Iar El i-a zis: Cine este mama Mea și cine sunt frații Mei?
49. Și, întinzând mâna către ucenicii Săi, a zis: Iată mama Mea și frații Mei. (inauntru)
50. Că oricine va face voia Tatălui Meu Celui din ceruri, acela îmi este frate și soră și mamă.

Pricepi deci ca voi mistocarii provocatori ati gresit directia sau senusl pe ea si ca va indreptati spre intunericul de afara? Acolo unde este frigul si scrasnirea dintilor, focul gheenei si viermele care nu moare?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.01.2024 at 14:03:48.
Reply With Quote
  #85  
Vechi 09.01.2024, 14:17:39
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Matei 12.

46. Și încă vorbind El mulțimilor, iată mama și frații Lui stăteau afară, căutând să vorbească cu El.
47. Cineva I-a zis: Iată mama Ta și frații Tăi stau afară, căutând să-Ți vorbească.
48. Iar El i-a zis: Cine este mama Mea și cine sunt frații Mei?
49. Și, întinzând mâna către ucenicii Săi, a zis: Iată mama Mea și frații Mei. (inauntru)
50. Că oricine va face voia Tatălui Meu Celui din ceruri, acela îmi este frate și soră și mamă.

Pricepi deci ca voi mistocarii provocatori ati gresit directia si ca va indreptati spre intunericul de afara? Acolo unde este frigul si scrasnirea dintilor, focul gheenei si viermele care nu moare?
Baaaa fumatule da mi un verset acum din Biblie in care Iisus ii spune Mariei mama, si nu ti mai zic nimic.
pana si pe cruce ii spune Femeie
Reply With Quote
  #86  
Vechi 09.01.2024, 14:19:21
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Matei 12.

46. Și încă vorbind El mulțimilor, iată mama și frații Lui stăteau afară, căutând să vorbească cu El.
47. Cineva I-a zis: Iată mama Ta și frații Tăi stau afară, căutând să-Ți vorbească.
48. Iar El i-a zis: Cine este mama Mea și cine sunt frații Mei?
49. Și, întinzând mâna către ucenicii Săi, a zis: Iată mama Mea și frații Mei. (inauntru)
50. Că oricine va face voia Tatălui Meu Celui din ceruri, acela îmi este frate și soră și mamă.

Pricepi deci ca voi mistocarii provocatori ati gresit directia si ca va indreptati spre intunericul de afara? Acolo unde este frigul si scrasnirea dintilor, focul gheenei si viermele care nu moare?

Nu Iisus ii spune mama, nicaieri in Biblie nu i spune Iisus Mariei mama, hai mai asta cu mama
Reply With Quote
  #87  
Vechi 09.01.2024, 14:19:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LoverOfJesus95 Vezi mesajul
Ba ereticule, impreuna cu Biserica ta, tu interpretezi Biblia nu eu!
Blestemul lui Dumnezeu este asupra ta si al bisericii care schimba din Cuvantul lui pt folosul ei
Io nu interpretez fiindca nu dau lectii si nu scriu carti ci ti-am aratat cum citesc ioio.

Deci eretic esti tu care vi sa ma fortezi si sa ma silnicesti cu interpretarea ta erectica spre folosul sefilor celor carora le luati bir ca sa va sustina foloasele necuvenite pentru numarul de prozeliti facuti inclusiv iata, din crestin-ortodocsi ca ai venit aici sa furi suflete pentru averica, pentru make averica great again!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #88  
Vechi 09.01.2024, 14:21:10
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Io nu interpretez fiindca nu dau lectii si nu scriu carti ci ti-am aratat cum citesc ioio.

Deci eretic esti tu care vi sa ma fortezi si sa ma silnicesti cu interpretarea ta erectica spre folosul sefilor celor carora le luati bir ca sa va sustina foloasele necuvenite pentru numarul de prozeliti facuti inclusiv iata, din crestin-ortodocsi ca ai venit aici sa furi suflete pentru averica, pentru make averica great again!
Undeeeeeee ii zice Iisus in Biblie Mariei Mama?????

Te am intrebat ceva, pupatorule de moaste
Reply With Quote
  #89  
Vechi 09.01.2024, 14:32:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LoverOfJesus95 Vezi mesajul
Nu Iisus ii spune mama, nicaieri in Biblie nu i spune Iisus Mariei mama, hai mai asta cu mama

Baaaa fumatule da mi un verset acum din Biblie in care Iisus ii spune Mariei mama, si nu ti mai zic nimic.
pana si pe cruce ii spune Femeie

Undeeeeeee ii zice Iisus in Biblie Mariei Mama?????

Te am intrebat ceva, pupatorule de moaste
Ioio nu-s fumat insa tu esti un paduche lat!

Nu-i spune mama ci Femee pentru ca El era Fiul Omului si prin aceasta formulare includea pe Eva adica pe Femeea facuta de Dumnezeu, luata din Adam, ca fiind prima fecioara si mama a tuturor oamenilor, deci e o formulare cu un grad mult mai mare de respect la adresa maicii Sale Maria si o scapare de slava desharta mamoniaca, El insusi fiind si propovaduind samanta cea din femeie adica samanta feciorelnica aruncata in tarina de Semanator pentru ca Adam nu o cunoscuse pe Eva in Rai asa cum era Maica Sa Maria si Taica Sau Iosif, niste oameni feciorelnici.

El fiind deci acel Fiu care va strivi capul sharpelui cu suflarea guruii Sale, care-i musca calcaiul Femeii ca sa-i fie strivit capul, adica fix capul tau erectic si antichrist! ( te rog ma iarta, nu pot minti ca sa te menajez)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 09.01.2024 at 14:45:07.
Reply With Quote
  #90  
Vechi 09.01.2024, 14:54:27
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ioio nu-s fumat insa tu esti un paduche lat!

Nu-i spune mama ci Femee pentru ca El era Fiul Omului si prin aceasta formulare includea pe Eva adica pe Femeea facuta de Dumnezeu, luata din Adam, ca fiind prima fecioara si mama a tuturor oamenilor, deci e o formulare cu un grad mult mai mare de respect la adresa maicii Sale Maria si o scapare de slava desharta mamoniaca, El insusi fiind si propovaduind samanta cea din femeie adica samanta feciorelnica aruncata in tarina de Semanator pentru ca Adam nu o cunoscuse pe Eva in Rai asa cum era Maica Sa Maria si Taica Sau Iosif, niste oameni feciorelnici.

El fiind deci acel Fiu care va strivi capul sharpelui cu suflarea guruii Sale, care-i musca calcaiul Femeii ca sa-i fie strivit capul, adica fix capul tau erectic si antichrist! ( te rog ma iarta, nu pot minti ca sa te menajez)

Nu ba ereticule, nu i a spus mama, pt nu avea de ce. Ba as spune ca s a simtit chiar jignit cand ucenicii i au zis uite, mama Ta si fratii Tai, El venind de la Dumnezeu si fiind din Dumnezeu. Probabil ca d aia a si zis cine e mama Mea si Fratii mei, care de fapt nu erau ai lui ci ai Mariei si lui Iosif. Dar tu esti un spalat pe creier de patristica ta aia fara baza scripturistica, si cred ca am dat cam mult apa morii tale stirbe si strambe


Si nu uita la finalul zilei, tu si parintii tai bisericesti sunteti cei care au rastalmacit Cuvantul Sau si l au si schimbat.

citeste psalmul 119 si vezi cum David tinea doar legea si cuvantul Domnului

Last edited by LoverOfJesus95; 09.01.2024 at 14:59:15.
Reply With Quote
Răspunde