Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.08.2012, 18:57:55
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit Ma sperie ce mai aud de jocurile olimpice oare sa fie adevarat?

http://graiulortodox.wordpress.com/2...a-londra-2012/

apoi am mai auzit si de le cineva ca masonii vor sa faca un fel de atentat pe 12 august la jocurile olimpice acuma nu stiu e doar un zvon si mai citisem un articol si asta m-a tulburat 2 nopti nu am mai putut dormi din cauza asta

http://2blackjack1.wordpress.com/201...ltimelor-zile/

pe mine ma atrag chestiile astea dar in acelasi timp ma si sperie ecumenism new age, sa ma mai informez sau s-o las asa?
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.08.2012, 19:50:37
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Cum o vrea Dumnezeu.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.08.2012, 21:31:09
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
http://graiulortodox.wordpress.com/2...a-londra-2012/

apoi am mai auzit si de le cineva ca masonii vor sa faca un fel de atentat pe 12 august la jocurile olimpice acuma nu stiu e doar un zvon si mai citisem un articol si asta m-a tulburat 2 nopti nu am mai putut dormi din cauza asta

http://2blackjack1.wordpress.com/201...ltimelor-zile/

pe mine ma atrag chestiile astea dar in acelasi timp ma si sperie ecumenism new age, sa ma mai informez sau s-o las asa?
părerea mea e că unii uită că nu este bine să emiti păreri, atunci când te doare capul.
și nu ma refer la tine. ci la cei ce emit asemenea inepții.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.08.2012, 23:41:21
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.994
Implicit

Încă înainte de începerea JO/2012 am înțeles că la Londra sunt îndeplinite toatre condițiile ca un eveniment similar 9/11 (”turnurile gemene”) să se repete; aceleași calcule care au fost atunci făcute, acum sugerează că e mai ”rentabil” ca evenimentul să apară către sfârșitul Olimpiadei pentru a respecta toate încasările.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.08.2012, 09:20:18
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Alta teorie a conspiratiei?
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.08.2012, 10:35:33
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.994
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Alta teorie a conspiratiei?
Ce-o fi vrând să spună întrebarea ta? Oare te crezi deasupra conspirației? Sau înăuntru, la origine?

Last edited by Demetrius; 10.08.2012 at 11:57:16.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.08.2012, 10:58:39
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Alta teorie a conspiratiei?
TEORÍE, teorii, s. f. 1. Formă superioară a cunoașterii științifice care mijlocește reflectarea realității. 2. Ansamblu sistematic de idei, de ipoteze, de legi și concepte care descriu și explică fapte sau evenimente privind anumite domenii sau categorii de fenomene. ◊ Loc. adv. În teorie = în mod abstract, speculativ. 3. (În sintagme) Teoria informației = teorie matematică a proprietăților generale ale surselor de informație, ale posibilităților de păstrare și de transmitere a informațiilor etc. Teoria literaturii = ramură a științei literaturii care studiază trăsaturile generale ale creației literare, curentele și metodele artistice etc. Teoria relativității = teorie a relațiilor dintre spațiu, timp și mișcare a materiei, în care legile fundamentale ale fenomenelor fizice sunt enunțate într-o formă valabilă atât pentru viteze relative mici ale corpurilor, cât și pentru viteze relative foarte mari, apropiate de viteza luminii. 4. Partea teoretică a instrucției militare. [Pr.:te-o-] – Din fr. théorie, lat. theoria.

CONSPIRÁȚIE, conspirații, s. f. Uneltire secretă și ilegală îndreptată împotriva (conducătorilor) statului sau a ordinii publice; complot; conjurație. [Var.: (înv.) conspirațiúne s. f.] – Din fr. conspiration, lat. conspiratio, -onis.

CONSPIRÁȚIE ~i f. Proiect, elaborat în secret, prin care un grup de persoane uneltește împotriva statului sau a unei persoane; complot; conjurație. [Art. con-spirația; G.-D. conspirației; Sil. -ți-e] /<fr. conspiration, lat. conspiratio, ~onis
***
Legat de subiect. Si eu am vazut/ citit despre aceste chestiuni. Sper sincer sa fie doar teorii si sa nu se intample nimic. Insa nu se stie niciodata. Asa cum nu s-a asteptat nimeni sa se intample ce s-a intamplat cu turnurile gemene,ca apoi sa se descopere ca a fost o treaba facuta din interior ptr. a ocupa tarile din Orient si ptr. a putea controla cetatenii-"toti sunt suspecti", asa si acum se poate. Nu stiu ce sa cred, dar daca va fi asa cum se zvoneste, nu o sa ma mire. Orice este posibil in lumea asta. Planul NWO este in decurs.
O sa vedem.
Cum a zis si Dragos "Cum o vrea Dumnezeu."

Legat de ecumenism si new age poti sa te informezi, e bine sa stii despre ele si de ce sunt la "moda" acum. Insa legat de chestia cu jocurile olimpice, nu te stresa asa tare.

Am sa iti arat de unde am gasit chestia asta cu jocurile olimpice.


(MUST SEE!) London Olympics 2012 Illuminati Card Game NWO Zion False Flag Attack?(video)
"
5 men wearing shirts that has the same coulors as the olympic rings.
Big Ben in this card is blown up.
So what does this tell us? This might be a hidden message from Steven Jackson(the creater of the Illuminati card game) that something will happen under the Olympic games in London 2012."
si

Illuminati 2012 attacks exposed!

si

dailymail.co.uk

New Al-Qaeda chief pledges major attack on London to avenge Bin Laden's death

Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
JOCURILE DE NOROC cristiboss56 Vrajitoria 16 25.05.2014 01:07:42
Nevazatorul care merge la Jocurile Olimpice cu bicicleta! ioan cezar Stiri, actualitati, anunturi 2 25.07.2012 10:09:25
APEL LA BOICOTAREA JOCURILOR OLIMPICE BEIJING 2008 bitza Generalitati 20 17.04.2008 11:22:44
Jocurile video Silviu Generalitati 24 22.06.2007 15:00:44