Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 22.07.2007, 15:21:52
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

sigur cristoboss....:cool:
Reply With Quote
  #92  
Vechi 23.07.2007, 23:43:07
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)Calator,;)drag calator,nu fii asa de sigura,draga faptura calatoare,ca s-ar putea sa te mai si inseli,din pacate asta este,deh.Daca vrei tu,iti dau o inregistrare audio pe care o am de la Colors allias Liviu,si in aceasta inregistrare audio poti auzi ce vb.7 demoni dintr-un posedat,ca sa auzi ce spun ei vizavi de horoscop,de homosexuali si de multe altele,poate asa iti vei da seama ca nu e de joaca si nici de gluma cu horoscopul si zodiacul dar nu numai cu acestea,ci si cu multe altele.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #93  
Vechi 25.07.2007, 22:08:55
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

o noua inregistrare din colectia " 7 demonii in direct"
Reply With Quote
  #94  
Vechi 26.07.2007, 10:43:51
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

;)Desigur,Calator,cum stii tu mai bine si cum zici tu,asa si este,ca tine,e "colectia 7 sapte demoni in direct" care spun ce le place:( si ce nu le place:rolleyes:.Doamne ajuta!:)
Reply With Quote
  #95  
Vechi 30.07.2007, 23:58:20
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de essence_of_living
de ce preotii interzic anumite "cunoasteri" desi ei le practica?
Sper sa imi raspunda un "cunoscator" :P
La ce fel de "cunoasteri" faci referire ? Atunci cind faci o afirmatie, este bine ca si enuntul sa fie clar. Ambiguitatea naste ambiguitati, asa ca . . . . . . . ! ! !
Reply With Quote
  #96  
Vechi 07.08.2007, 10:12:27
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Eu nu cred in horoscoapele astea din reviste si ziare,dar stiu ca horoscopul si constelatia acestuia ar avea legatura cu religia,chiar o stransa legatura,insa una complexa pe care este foarte greu sa o deslusesti daca nu esti documentat in acest domeniu.Am avut o carte foarte veche pe care nu mi-a mai adus-o cea caruia i-am imprumutat-o acum multi ani,se numea "gromovnicul",si era despre horoscop si zodii in stransa legatura cu biserica,de fapt aceasta carte era editata de biserica(nu-mi amintesc cu exactitate)si era,de asemeni,si foarte interesanta.
Eu sunt in zodia Varsatorului,si vars multe dupa cum se vede.....
Sunt profunda si analizez aproape,dar aproape totul din jurul meu,asta este si marele defect al meu!!!!Cred ca varsatorul este caracterizat cam cum am citit din cele spuse de Calator.Zodia de care ma feresc aproape instantaneu,si pe care o consider cea mai perfida si periculoasa,este zodia "gemenilor",nu neaparat pentru ca as crede motamo in zodii,dar am observat o oarecare asemanare intre caracterele de aceiasi zodie.Mai ales la gemeni,cunosc trei persoane apropiate(chiar mai multe)in aceasta zodie(masculine),care traiesc in tari diferite,in medii diferite,au avut o educatie absolut diferita si cu o meserie,de asemeni f.diferita,insa seamana surprinzator de bine intre ei,la caracter,parca sunt facuti "de-aceiasi mama",obisnuiesc eu sa spun.Si 80-90% dintre gemeni au o a 2a casnicie(inclusiv persoanele in cauza).

Reply With Quote
  #97  
Vechi 18.10.2007, 11:46:24
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

:dozingoff: :) daca vrea cineva consiliere psihologica, de viata, de orice fel, sa ma contacteze, nu ma supar, vreau sa ajut oamenii, ID: suntunom , vorbim si despre astrologie, despre orice, alegem ce e mai bun in viata :)
Reply With Quote
  #98  
Vechi 18.10.2007, 12:27:10
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Horoscopul, soarta, destinul,fatalismu, determinismul, etc. dintotdeauna au fost conceptii contrare libertatii. Libertatea este nedespartita de responsabilitate. Daca Dumnezeu ne-ar fi lipsit de libertate atunci nu am mai fi responsabili pentru faptele noastre.
Sf. Chiril al Ierusalimului: "Noi nu pacatuim potrivit zodiei in care ne-am nascut, ci potrivit libertatii,..........,sa stii ca tu ai in suflet o vinta libera,prin care ai putinta de a face cum voiesti."
Reply With Quote
  #99  
Vechi 18.10.2007, 15:19:08
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

am incercat un experiment ieri... am crezut cu adevarat ca se va intampla ceva, deja traiam experienta aceea si ca sa vedeti... chiar sa intamplat... daca eu citesc horoscopul si acolo zice ca azi o sa dau bani, eu o sa gasesc o modalitate, sa dau bani ;) gandul e foarte puternic, folositi-l cu chibzuinta, noi suntem cauza tuturor evenimentelor, nu trebuie sa dam vina pe altcineva, pentru gandurile noastre...
Reply With Quote
  #100  
Vechi 18.10.2007, 22:08:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suntunOM
am incercat un experiment ieri... am crezut cu adevarat ca se va intampla ceva, deja traiam experienta aceea si ca sa vedeti... chiar sa intamplat... daca eu citesc horoscopul si acolo zice ca azi o sa dau bani, eu o sa gasesc o modalitate, sa dau bani ;) gandul e foarte puternic, folositi-l cu chibzuinta, noi suntem cauza tuturor evenimentelor, nu trebuie sa dam vina pe altcineva, pentru gandurile noastre...
Ei, daca e asa, pune-ti in gand sa castigi la loto Duminica si le-ai rezolvat pe toate. Sa ma anunti daca ti-a reusit experimentul si atunci voi sta numai pe ganduri. Oricum m-ai pus pe ganduri . . . . .
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Horoscopul are legatura cu crestinismul ortodox? Bast-et Generalitati 21 24.08.2010 15:48:15
Horoscopul stefanbogdan17 Intrebari utilizatori 21 02.06.2010 20:30:21