Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 23.09.2010, 18:32:12
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Ma bucur ca doresti cu ardoare schimbarea. Sa iti ajute Dumnezeu in tot ce faci!
Daca iti gasesti un duhovnic pe sufletul tau ai sa intelegi lucrurile mai usor.
Dumnezeu nu a dorit sa ne speriem de ceea ce urmeaza a se intampla mai devreme sau mai tarziu ci a dorit sa ne instiinteze! Era firesc sa ne aduca la cunostinta si urmarile faptelor noastre necugetate si asta tocmai ca sa nu le facem! Dumnezeu nu ne vrea fricosi; El insusi a spus:" Indrazniti, Eu am biruit lumea!"
Reply With Quote
  #32  
Vechi 23.09.2010, 22:04:31
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Ballance, sa stii ca si eu cunosc un tanar care a avut probleme cu drogurile, dar l-a adus cineva pe calea bisericii, iar acum este o persoana foarte linistita, cu frica lui Dumnezeu, a facut o facultate, s-a insurat, are un copil, nu ii mai trebuie iarba... Deci SE POATE!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 08.10.2010, 21:13:55
Celputin6caractere Celputin6caractere is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.10.2010
Mesaje: 4
Implicit

Nu mai da banii preotilor degeaba,ca oricum ,nu Dumnezeu te ajuta.Tu te ajuti singur :).
Urmareste documentarul ''The secret''.Afla mai multe despre legea de atractie si invata sa-ti stapanesti teama.Nu e un lucru rau sa te temi,dar tre` sa-ti tii in frau imaginatia.Un psiholog?Macar e ceva logic,care poate patrunde in adancul mintii tare,un psiholog are mereu o rezolvare pentru problemele tale,nu o rugaciune!Dar tre` sa-ti si permiti :).
Reply With Quote
  #34  
Vechi 08.10.2010, 21:24:41
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Celputin6caractere Vezi mesajul
Nu mai da banii preotilor degeaba,ca oricum ,nu Dumnezeu te ajuta.Tu te ajuti singur :).
Urmareste documentarul ''The secret''.Afla mai multe despre legea de atractie si invata sa-ti stapanesti teama.Nu e un lucru rau sa te temi,dar tre` sa-ti tii in frau imaginatia.Un psiholog?Macar e ceva logic,care poate patrunde in adancul mintii tare,un psiholog are mereu o rezolvare pentru problemele tale,nu o rugaciune!Dar tre` sa-ti si permiti :).
Nu e frumos sa derutezi un om pe care nu poti sa-l ajuti cu un sfat bun!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #35  
Vechi 08.10.2010, 21:33:58
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Celputin6caractere Vezi mesajul
Nu mai da banii preotilor degeaba,ca oricum ,nu Dumnezeu te ajuta.Tu te ajuti singur :).
Urmareste documentarul ''The secret''.Afla mai multe despre legea de atractie si invata sa-ti stapanesti teama.Nu e un lucru rau sa te temi,dar tre` sa-ti tii in frau imaginatia.Un psiholog?Macar e ceva logic,care poate patrunde in adancul mintii tare,un psiholog are mereu o rezolvare pentru problemele tale,nu o rugaciune!Dar tre` sa-ti si permiti :).

Exact prin acet mod de gandire se ajunge la sinucidere...' De mine depinde tot.Eu ma ajut singur ', dar cand viata te ingenuncheaza si vezi ca nimic bun nu poti face uneori, oricat ai incerca, atunci este cazul sa-ti amintesti ca nu esti singur...ca El este pururea langa tine si este suficient doar sa-i ceri ajutorul si sa staruiesti in rugaciune, iar El iti va da linistea sufleteasca.....ITI GARANTEZ ASTA....SUNT O DOVADA VIE!

Last edited by Ana-Maria N; 08.10.2010 at 21:55:26.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 09.10.2010, 01:28:29
VEGIRO VEGIRO is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.07.2009
Locație: Baia Mare
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit

Lol alta cu the Secret copilasi care vad un documentar luat dupa scrierile unui mason care defapt are la baza cladirea fiintei in jurul mandriei acestuia adica cel mai mare pacat sau cum ii zic eu cacatul care ne-a adus in situatia in care suntem acum.Da e frumos sa crezi ca toate se invart dupa cum vrei tu crezand ca esti ca un dumnezeu dar din pacate asa credea si Lucifer cand a cazut ghinion,filme ca zeitgheist ,the secret si alte prezervative folosite scoase din scrierile unor oameni dedicati ocultului si stiintei oculte multi dintre ei sunt masoni de grad inalt peste 30 oameni care au statui inaltate prin washington care au in carti fraze care il preaslavesc si preamaresc pe lucifer ca si stapan al universului oameni care practicau magia neagra la nivel inalt,dar las pe cei care inca nu au citit sa mai citeasca caci cel care conduce aceasta lume momentan e intradevar diavolul dar asta nu inseamna ca ne are si sufletele ,kids read more and stay out of shit please :) and yes god rullz
Reply With Quote
  #37  
Vechi 09.10.2010, 09:36:03
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VEGIRO Vezi mesajul
Lol alta cu the Secret copilasi care vad un documentar luat dupa scrierile unui mason care defapt are la baza cladirea fiintei in jurul mandriei acestuia adica cel mai mare pacat sau cum ii zic eu cacatul care ne-a adus in situatia in care suntem acum.Da e frumos sa crezi ca toate se invart dupa cum vrei tu crezand ca esti ca un dumnezeu dar din pacate asa credea si Lucifer cand a cazut ghinion,filme ca zeitgheist ,the secret si alte prezervative folosite scoase din scrierile unor oameni dedicati ocultului si stiintei oculte multi dintre ei sunt masoni de grad inalt peste 30 oameni care au statui inaltate prin washington care au in carti fraze care il preaslavesc si preamaresc pe lucifer ca si stapan al universului oameni care practicau magia neagra la nivel inalt,dar las pe cei care inca nu au citit sa mai citeasca caci cel care conduce aceasta lume momentan e intradevar diavolul dar asta nu inseamna ca ne are si sufletele ,kids read more and stay out of shit please :) and yes god rullz
ar fi indicat sa schimbi avatarul sau sa ne onorezi cu neprezenta,tu rizi dar nu e risul tau ride alt-cineva.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 09.10.2010, 09:51:59
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Celputin6caractere Vezi mesajul
Nu mai da banii preotilor degeaba,ca oricum ,nu Dumnezeu te ajuta.Tu te ajuti singur :).
Urmareste documentarul ''The secret''.Afla mai multe despre legea de atractie si invata sa-ti stapanesti teama.Nu e un lucru rau sa te temi,dar tre` sa-ti tii in frau imaginatia.Un psiholog?Macar e ceva logic,care poate patrunde in adancul mintii tare,un psiholog are mereu o rezolvare pentru problemele tale,nu o rugaciune!Dar tre` sa-ti si permiti :).
tu nu sti ca unde harul unui psiholog inceteaza,preotul va continua cu harul lui Dumnezeu ceia-ce e mult mai mult,te bagi in lucruri care te depasesc.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 09.10.2010, 11:18:00
Celputin6caractere Celputin6caractere is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.10.2010
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
tu nu sti ca unde harul unui psiholog inceteaza,preotul va continua cu harul lui Dumnezeu ceia-ce e mult mai mult,te bagi in lucruri care te depasesc.
Nu,nu stiu.Defapt,nici nu ma intereseaza.Zicea si ala mai sus ''alta cu the secret''.Bai baiatule,cel putin eu am incercat si mi-a reusit,mult mai bine decat sa jelesc pe-o rama c-o pictura-n ea si culmea,sa am impresia ca o sa ma ajute..Altu/Alta zicea ca waiii,asta e gandirea care duce la sinucidere.Baaiii,deschide-ti ochii,cati ''crestini'' d`astia d`ai vostri nu se sinucid?!Sa fim realisti.
Nu stiu ce credeti voi,dar am impresia ca manipularea asta in masa nu o sa aduca nimic bun :).Nu imi vine sa cred,ca in secolul asta voi inca mai aveti impresia ca un preot e una si aceasi cu dumnezeu.Stii vorba aia ''Banu e ochiu dracului,deci,popa are pleoape in buzunar.'' In fine,wtv.Nu o sa stau sa continui discutia cu voi.Ca nu o sa ajung nicaieri.Nu,nu sunt ''eretica'' ba!Cred in DUMNEZEU si atat! Nu in puterea divina de dragon ballz a unui parinte.
In fine,tipului tot ii propun sa se duca la psiholog si s ainvete sa-si stapaneasca singur frica,ca la urma urmei,nu-i sare hristos inainte daca se arunca de la balcon,pentru a-l prinde.
Hai,bafta.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 09.10.2010, 11:54:11
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Celputin6caractere Vezi mesajul
ca la urma urmei,nu-i sare hristos inainte daca se arunca de la balcon,pentru a-l prinde.

Ca sa se ajunga sa sara de la balcon, gandeste exact cum gandesti tu: ' De mine depinde tot '.Vine vremea cand vezi ca oricat ai incerca sa rezolvi ceva, nu reusesti...atunci apare deznadejdea, deprimarea si neavand nici o sustinere, decat pe tine insuti, care ai dat faliment deja si stii ca te afli intr-o situatie fara iesire...te arunci pe balcon...
Unde harul unui psiholog inceteaza,preotul va continua cu harul lui Dumnezeu. Sunt situatii cand psihologul nu te poate ajuta, in schimb de la Dumnezeu primesti ajutor garantat...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bunica zice ca este pacat. Sunt foarte derutata si am nevoie de un raspuns Dorina8 Generalitati 13 18.08.2011 20:40:32
Sunt sectele foarte periculoase?Cum sa luam atitudine fata de ele? tigerAvalo9 Secte si culte 443 04.08.2010 14:38:35
Sunt foarte trista Simona-Marilena Generalitati 51 04.05.2010 22:36:21
Sunt sectele foarte periculoase?Cum sa luam atitudine fata de ele? tigerAvalo9 Generalitati 5 03.05.2010 14:24:13
sunt foarte suparat!!!! miha_i Biserica Ortodoxa Romana 9 30.03.2007 22:33:23