Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.07.2007, 00:09:55
crina_rodi crina_rodi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.07.2007
Mesaje: 10
Implicit

Cred ca obiceiul de-a aseza busuioc sub perna-n noaptea d Boboteaza ptr a-ti visa aleasa/alesul este cunoscut tuturor. Am o prietena care sustine ca in urma cu multi ani si-a visat viitorul sot in acest mod. Inca nu s-au casatorit, dar eu il cunosc pe el de la-nceputul relatiei lor, eu le-am facut cunostinta si sunt unele lucruri pe care ea mi le-a spus despre el inainte sa aiba cum sa le afle de la mine sau din alta parte, inainte ca relatia lor sa se-nfiripe. nu cred ca le-a aflat din alta parte. Lucrurile merg bine, vor sa se casatoreasca in curand. nu stiu ce sa cred? S-a m intamplat cuiva sa-si viseze aleasa/alesul in felul acesta?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.08.2007, 18:01:24
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crina_rodi
Cred ca obiceiul de-a aseza busuioc sub perna-n noaptea d Boboteaza ptr a-ti visa aleasa/alesul este cunoscut tuturor. Am o prietena care sustine ca in urma cu multi ani si-a visat viitorul sot in acest mod. Inca nu s-au casatorit, dar eu il cunosc pe el de la-nceputul relatiei lor, eu le-am facut cunostinta si sunt unele lucruri pe care ea mi le-a spus despre el inainte sa aiba cum sa le afle de la mine sau din alta parte, inainte ca relatia lor sa se-nfiripe. nu cred ca le-a aflat din alta parte. Lucrurile merg bine, vor sa se casatoreasca in curand. nu stiu ce sa cred? S-a m intamplat cuiva sa-si viseze aleasa/alesul in felul acesta?
Stai linistita ca sunt numai eresuri!
Crezi ca Dumnezeu iti arata viitorul sot doar pt. ca ai pus busuioc sub perna?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.08.2007, 22:14:47
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

poate foarte bine sa fie de la necuratul ca sa o faca sa pacatuiasca cu unul care poate nu o va lua de sotie. Si pacatul e facut.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Busuiocul in ortodoxism patinina34 Generalitati 9 07.06.2009 09:29:19