Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.11.2007, 11:25:51
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Imi amintesc ca insusi un vechi inalt oficial american a zis odata,prevazand parca ce se va intampla,ca atunci cand fascismul va veni in S.U.A. va fi infasurat in steagul american.Vedem astazi ca a avut dreptate,si cum americanii iubesc steagul lor si-l idolatrizeaza nestiind de fapt semnificatia lui.Cele cincizeci de stele jidovesti reprezinta cele cincizeci de state(fara Alaska),state aflate sub conducerea masoneriei,fiecare stea reprezentand o mare loja a fiecarui stat.Observam de asemenea asemanarea intre Statele Unite ale Americii si Statele Unite ale Europei,U.E.,condusa de asemenea de masonerie,si avand pe steag doisprezece stele,tot jidovesti,semn ca se afla sub conducerea aceleiasi mari loje sioniste.S.U.A.,precum Germania nazista,vedem ca are acelasi comportament astazi,proclamandu-se o mare putere economica si militara,facand in numele democratiei tot ce vrea ea pe aceasta planeta.Bine ca mai exista o Rusie,ce o mai tempereaza,ca altfel cine stie.Daca dupa cel de al doilea razboi mondial era cursa inarmarii,dupa 1989,a inceput cursa dezarmarilor statelor cu potential nuclear sub pretextul ca ar fi o amenintare pentru S.U.A.Iata ca astfel vrea sa devina singura putere,sa unifice totul sub comanda ei,sa distruga Rusia ortodoxa,precum au vrut si Napoleon si Hitler,si astfel sa se instaureze imparatia lui antihrist.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.11.2007, 13:53:13
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

domnule, tu nu ai priceput ca nici ortodoxia nu este privilegiata shi antihristul vine tocmai din sau prin ortodoxie, sau oricum cu complicitatea acesteia? poi ce crezi ca spune sfantul Lavrentzie sau ceilaltzi prooroci, vorbeshte de lume? NU, ei vorbesc de ce se petrece in ortodoxie, prin monahismul ortodox, prin lucrurile lui Dumnezeu... bineintzeles ca shi de celelte creshtinisme vorbeshte care pacalesc shi sunt cazute de la adevar, dar nimeni nu-i philioqq adica pilos ca sa nu aiba parte de neplaceri... decat cel ce nadajduieshte in inima curata in Dumnezeu, in Maica Precista... cei umili, abea daca aceshtia capata alinare shi aparare...

iar masoneria scoate in evidentza, deci a lasat-o Dumnezeu tocmai ce se intampla intre cultele creshtine la nivelul de jos, intre oameni, adica totzi cred in Dumnezeu dar nu deschid subiectul despre credintza ca nu cumva sa fie nevoitzi, unii dintre ei sa afle adevarul, ca sunt in eres shi trebuie sa-shi schimbe religia, sa se reboteze la ortodocshi, shi alte lucruri pe care ei nu le considera importante shi prefera sa nu le discute, gasindu-shi argumente shi scuze shi ramanand baricadatzi in eres... poi tocmai am patzit cu o prietene buna care are alta religie decat cea ortodoxa shi cand a auzit ca i-am zis ca doar ortodoxia e valabila, s-a suparat shi a dorit sa incheiem subiectul fiindca intr-adevar se transforma intr-o cearta, deci am ajuns in mod clar sa ne comportam ca shi masonii, adica sa shtim ca credem dar sa pastram tacerea...

deci poate ca a lasat Dumnezeu pe masoni, sa ne vedem parul sau barna sau stalpul din ochisori... iar daca evreii au pus asha ceva la cale, atunci nu au fost proshti, dar oricum masoneria este paganism ocult, deci stele shi loji, temple shi pastrarea parolei, taina scrisa pe fruntea desfranatei marelui babilon din apocalipsa... iar dumnezta priveshti le Lume cand defapt nenorocirile mishuna printre noi... ca doar tzi-am zis ca abea atunci se va termina cu conspiratziile astea mondiale a stalpilor capatuirii cand se va renuntza de catre omul simplu la a consuma cafeaua pe post de deshteptator shi dupa mancare pe post de entuziasm narcisiac afrodisiac deoarece la umbra cafelei de zi cu zi ( nu aia servita din politetze la o serata sau o intalnire cu prietenii) deci la umbra ei se adanceshte omul in munca iadului in loc sa se adanceasca in suflet shi simtzirea cea buna shi iubitoare de Hristos... deci parerea mea ramane aceiashi,

Cafeaua de zi cu zi este mai periculoasa ca shi Masonii! tocami fiindca luata in fiecare zi este sanatoasa in ziua respectiva, dar pe termen lung, este asemenea bombelor de la Heroshima shi Nagasaki, daca nu chiar mult mai rau... milt mai rau
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.11.2007, 23:17:37
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.592
Implicit

Ovidiu, este tare de tot faza cu cafeaua!, asa este!...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.11.2007, 04:56:37
ireal ireal is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2007
Mesaje: 32
Implicit

??? care e treaba cu cafeaua ca eu nu pricep?
SUA nu este leaganul masoneriei, ci Europa, aici unde s-a format. Totusi ce rost mai are a spune ce nush ce si cine are pe steag. Ce vroiai sa pune astia pe steaga, niste casute? N-are legatura masoneria cu evrei... Iar fascismul ce legatura are cu masoneria?
E o mare varza in capul tau ;)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.11.2007, 17:15:30
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ireal
??? care e treaba cu cafeaua ca eu nu pricep?
SUA nu este leaganul masoneriei, ci Europa, aici unde s-a format. Totusi ce rost mai are a spune ce nush ce si cine are pe steag. Ce vroiai sa pune astia pe steaga, niste casute? N-are legatura masoneria cu evrei... Iar fascismul ce legatura are cu masoneria?
E o mare varza in capul tau ;)
Astazi aproape totul are legatura cu masoneria,pana si biserica,din pacate...Asa ca mai gandeste-te in capul cui e varza.Europa o fi leaganul masoneriei,in Anglia,dar marea loja sionista e peste toate,iar S.U.A. e un stat pur masonic,inca de la infiintare,de la declararea independentei si impreuna cu aproape toti presedintii ei masoni.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.11.2007, 21:36:32
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Citat:
În prealabil postat de ireal
??? care e treaba cu cafeaua ca eu nu pricep?
SUA nu este leaganul masoneriei, ci Europa, aici unde s-a format. Totusi ce rost mai are a spune ce nush ce si cine are pe steag. Ce vroiai sa pune astia pe steaga, niste casute? N-are legatura masoneria cu evrei... Iar fascismul ce legatura are cu masoneria?
E o mare varza in capul tau ;)
Astazi aproape totul are legatura cu masoneria,pana si biserica,din pacate...Asa ca mai gandeste-te in capul cui e varza.Europa o fi leaganul masoneriei,in Anglia,dar marea loja sionista e peste toate,iar S.U.A. e un stat pur masonic,inca de la infiintare,de la declararea independentei si impreuna cu aproape toti presedintii ei masoni.
Asta e efectul a atator carti cu teoria conspiratiei
Reply With Quote
  #7  
Vechi 12.11.2007, 10:21:02
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ireal
??? care e treaba cu cafeaua ca eu nu pricep?
SUA nu este leaganul masoneriei, ci Europa, aici unde s-a format. Totusi ce rost mai are a spune ce nush ce si cine are pe steag. Ce vroiai sa pune astia pe steaga, niste casute? N-are legatura masoneria cu evrei... Iar fascismul ce legatura are cu masoneria?
E o mare varza in capul tau ;)
nu te grabi, vei pricepe de ce spun asha... shi mie mi-a trebuit foarta multa vreme... intai a fost nesul apoi naturala tare, apoi doar ash mai slaba shi lunga/multa... iar dupa mult timp cand am renuntzat am realizat din ce nenorocire am ieshit, care inca ishi mai manifesta consecintzele nevazute ale moleshelii ca sunt mereu ca o gaina beata... shi fiindca am priceput cat de mare este acest coshmar zilnic, am zis sa-l impartashesc shi celorlaltzi, dar ce spuneam nu este ca o prohibitzie, ca nu spun ca e bine sa interzica cineva cafeaua sau alcoolul sau tutunul sau mancarea fiindca "toate sunt libere shi totul este ingaduit, dar nu toate ne sunt de folos" (citat aproximativ din sf Ap Pavel) dar am constatat alaturi de Marius Daniel ca asha cum pe el il supara masoneria sionista sau globalismele shi conspiratziunile tot asha am realizat shi eu ca pe mine ma supara cafeaua ca cel mai mare criminal al sufletului uman...; glontzul, tutunul, alcolul sau mancarea din abundentza sunt nimicuri in comparatzie cu ea... dar nu te grabi sa pricepi de ce imi este cafeaua naturala un inamic detemut, oricum vei pricepe mai devreme sau mai tarziu de ce spun asta, dar vei aplica prost, ca majoritatea din noi ???...
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.11.2007, 10:45:43
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Nu exista nici o teorie,conspiratia masonica e o realitate,numai ca unii sunt prea orbi ca sa o vada,precum si cu semnele apocalipsei.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 12.11.2007, 10:59:37
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de erzbet
Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Citat:
În prealabil postat de ireal
??? care e treaba cu cafeaua ca eu nu pricep?
SUA nu este leaganul masoneriei, ci Europa, aici unde s-a format. Totusi ce rost mai are a spune ce nush ce si cine are pe steag. Ce vroiai sa pune astia pe steaga, niste casute? N-are legatura masoneria cu evrei... Iar fascismul ce legatura are cu masoneria?
E o mare varza in capul tau ;)
Astazi aproape totul are legatura cu masoneria,pana si biserica,din pacate...Asa ca mai gandeste-te in capul cui e varza.Europa o fi leaganul masoneriei,in Anglia,dar marea loja sionista e peste toate,iar S.U.A. e un stat pur masonic,inca de la infiintare,de la declararea independentei si impreuna cu aproape toti presedintii ei masoni.
Asta e efectul a atator carti cu teoria conspiratiei
Nu e nici o conspiratie ,masoneria s-a infiltrat peste tot ,la noi Alecu Russo era mason ,scrie de el par.Staniloaie,deci de la 1848.
Evreii au infiintat masoneria si au sustinut-o cu bani pentru a atrage cat mai multe personalitati de peste tot.Ce e mai grav mi se pare faptul ca pentru multi ea nu reprezinta un pericol.
Chiar evreii recunosc faptul ca ei au infiintat masoneria ,francmasoneria.
http://www.odaia.go.ro/ianolide.html
La adresa asta scrie ,chiar un evreu talmudist recunoaste adevarul despre masonerie,ei vor sa conduca lumea
Reply With Quote
  #10  
Vechi 12.11.2007, 13:19:23
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Nu exista nici o teorie,conspiratia masonica e o realitate,numai ca unii sunt prea orbi ca sa o vada,precum si cu semnele apocalipsei.
Da, si in 2000 se spunea ca va veni sfarsitul lumii. Nu am negat ca exista masoneria. Dar sunt lucruri pe care noi nu le putem decat banui, nu avem acces la aceste informatii, pt noi sunt pure supozitii. De aceea am zis de teoria conspiratiei.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noua Dreapta si fascismul Times.new.roman Generalitati 18 04.10.2011 16:43:02