Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.05.2006, 04:14:11
ionelnelu ionelnelu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2006
Mesaje: 6
Implicit

Ce stiti de minunea cu parintele Argatu de la Boroaia ? Este adevarata ce parere aveti?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.05.2006, 04:42:45
ionelnelu ionelnelu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2006
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionelnelu
Ce stiti de minunea cu parintele Argatu de la Boroaia ? Este adevarata ce parere aveti?
Stie cineva ce minuni a facut parintele Argatu?
Are cineva fotografii cu parintele Argatu?
Va rog sa ma informati.
Ionel,
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.05.2006, 14:08:29
Eugen Eugen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.01.2006
Mesaje: 145
Implicit

Sora mea era vecina de apartament cu o tanara, care, sarmana, a dus o viata destrabalata. Apoi a vandut apartamentul, care a fost cumparat de o fiinta credincioasa, si, mergand la parintele Argatu, a fost interpelata cu cuvintele: "Casa in care stai e spurcata. Sa chemi un preot sa o sfinteasca."
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.05.2006, 17:00:15
irina77 irina77 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2006
Mesaje: 288
Implicit

Tot ce pot sa va povestesc este ca oricat de descurajata, de daramata, mergeam la Parintele Argatu, plecam de acolo zburand, cu putere, cu incredere ca TOATE isi vor gasi rezolvarea, ca Dumnezeu e mare si ma iubeste. Am auzit de la altii cum scotea demonii din cei posedati. Dupa ce a murit, i-am cerut ajutorul odata in gand intr-o situatie dificila si in cateva zile am gasit ajutorul. Eu cred ca minunea cu moastele este veritabila, ca Parintele a fost cu adevarat un Sfant.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.05.2006, 01:49:32
ionelnelu ionelnelu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2006
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irina77
Tot ce pot sa va povestesc este ca oricat de descurajata, de daramata, mergeam la Parintele Argatu, plecam de acolo zburand, cu putere, cu incredere ca TOATE isi vor gasi rezolvarea, ca Dumnezeu e mare si ma iubeste. Am auzit de la altii cum scotea demonii din cei posedati. Dupa ce a murit, i-am cerut ajutorul odata in gand intr-o situatie dificila si in cateva zile am gasit ajutorul. Eu cred ca minunea cu moastele este veritabila, ca Parintele a fost cu adevarat un Sfant.
Multumesc luii Eugen si lui Irina, ca , au avut bunavointa si s-au ostenit sa dea raspunsuri mesajului meu.
Mai astept si ale rapunsuri. Astept noutati. Pot fi de bine si pot fi de rau, fiecare cum il are pe Parintele Ilarion la inima.
Va iubesc pe toti,
Ionel
Reply With Quote
  #6  
Vechi 14.06.2006, 03:51:35
MMihail MMihail is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Mesaje: 58
Implicit

Multumim lui Dumnezeu pentru astfel de Duhovnici si Sfinti.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.06.2006, 02:40:41
Dodi Dodi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.05.2006
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionelnelu
Citat:
În prealabil postat de ionelnelu
Ce stiti de minunea cu parintele Argatu de la Boroaia ? Este adevarata ce parere aveti?
Stie cineva ce minuni a facut parintele Argatu?
Are cineva fotografii cu parintele Argatu?
Va rog sa ma informati.
Ionel,
Parintele Ioan Argatu a publicat cateva volume care contin invataturile parintelui Ilarion, dar si relatari ale celor care l-au cunoscut si au fost martori la minunile sale. Unul dintre ele m-a impresionat mult pentru ca simti, la fiecare povestire, sinceritatea si dorinta celor intervievati de a marturisi adevarul (mai ales ca parintele au avut destui detractori in timpul vietii). Se numeste "445 de raspunsuri duhovnicesti ale parintelui Ilarion Argatu la intrebarile credinciosilor". (editata în 2005, la editura Mila crestina, Falticeni, nr. de telefon 0230-544.533 - sper sa mai fie valabil). Eu regret ca nu l-am cunoscut personal pe parintele Ilarion, insa ma bucur ca mai avem, inca, astfel de modele de viata crestina.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 31.01.2007, 20:22:52
hmarian hmarian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2007
Mesaje: 7
Implicit

cu parintele Argatu poti vedea 2 filme pe www.ortodoxtv.com,eu le-am vazut de multe ori,nu ma mai saturam ,te umple de energie,cata smerenie si bucurie citesti pe chipul sau,as vrea sa stiu totusi unde a fost ingropat
Reply With Quote
  #9  
Vechi 31.01.2007, 20:49:39
mioara mioara is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2006
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hmarian
cu parintele Argatu poti vedea 2 filme pe www.ortodoxtv.com,eu le-am vazut de multe ori,nu ma mai saturam ,te umple de energie,cata smerenie si bucurie citesti pe chipul sau,as vrea sa stiu totusi unde a fost ingropat
Parintele Argatu este ingropat la Boroaia.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 01.02.2007, 15:38:23
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Parintele Gheorghe spunea ca se indoieste de sfintenia lui,deoarece a vazut si a citit niste lucruri eretice despre el,ceva cu particelele si cu spalatul cu agheazma pe corp.???
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
parintele ilarion argatu patricia2006 Generalitati 4 29.07.2012 17:24:09
Parintele Ilarion Argatu ionelnelu Calugarul 12 08.05.2008 22:49:02