Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #22  
Vechi 23.03.2009, 09:34:04
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anne Vezi mesajul
Ce trissst sa-ti vina sminteala chiar prin preot... ....Dar tu trebuie sa stii, sa intelegi ca nu sunt toti la fel...ca sunt si preoti plini de iubire fata de noi...care lupta pentru mantuirea noastra si se roaga pentru noi mai mult decat o putem noi face. Ma gandesc la relatia pe care o am cu duhovnicul meu...cu cata bucurie astept intalnirea...spovedania...mai ales ca e si un foarte bun psiholog...dincolo de har si sfintenie.Cat de frumos ...si cu cata dragoste ma sfatuieste in toate... La cate necazuri am avut de infruntat ar fi trebuit sa ma sinucid ...nu o data...Daca nu-l aveam pe Dumnezeu in suflet...si pe parintele duhovnic aproape... nu stiu daca as mai fi avut mintea intreaga... Oricum, fara duhovnic m-as simti orfana... probabil ca asa trebuie sa te simti si tu...oarecum abandonata... Cat ma doare, draga Silvia... ITI DORESC DIN SUFLET SA DAI SI TU PESTE UN ASTFEL DE DUHOVNIC... Nu vii la mine-n vacanta sa te duc la sfintia sa??? :)
(Iarta-ma, elenaf...pentru off topic)
Nu-i treaba noastra sa judecam pe nimeni.. eu inteleg ff bine ceea ce Silvia spune... am trait pe pielea mea astfel de experiente... spuneai ca nu se percep taxe ptr spovedanie? corect, nu se percep oficial.. dar toata lumea se simte datoare sa dea....
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imparatia Cerurilor este Raiul? Care este Pamantul celor blanzi? Florin-Ionut Din Noul Testament 279 11.07.2014 17:23:24
Biserica Ortodoxa si Sf Anton de Padova Victoria2005 Despre Biserica Ortodoxa in general 185 23.01.2012 14:07:23
Compozitorul Anton Șuteu a plecat la Domnul cristiboss56 Generalitati 8 19.09.2010 16:23:30
Este nevoie de intermediari intre noi si Hristos sau este suficienta credinta in El? maria-luisa Generalitati 41 05.01.2010 21:35:11
Postul Sfântului Anton mycateo Generalitati 2 06.06.2008 00:51:40