Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.12.2010, 16:06:50
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Implicit Femeie in moarte clinica

http://www.cancan.ro/actualitate/intern/femeia-care-se-afla-in-moarte-clinica-dupa-ce-i-a-cazut-in-cap-tencuiala-unui-bloc-nu-are-nicio-sansa-de-supravietuire-140119.html

"Medicii susțin că numai o minune îi poate salva viața femeii, întrucât în momentul de față este ventilată mecanic."

cine citeste acest subiect, nu e nevoie sa raspunda, dar daca se poate, sa zica in gand un Doamne ajuta sa isi revina femeia aceasta, stiu ca de Craciun se mai intampla si minuni.

Tot asa ca sa fie actualizat subiectul am sa postez colinde de Craciun.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.12.2010, 16:04:15
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=mzbaO...eature=related
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.12.2010, 16:14:26
ingerul_pazitor ingerul_pazitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alt_inceput Vezi mesajul
http://www.cancan.ro/actualitate/intern/femeia-care-se-afla-in-moarte-clinica-dupa-ce-i-a-cazut-in-cap-tencuiala-unui-bloc-nu-are-nicio-sansa-de-supravietuire-140119.html

"Medicii susțin că numai o minune îi poate salva viața femeii, întrucât în momentul de față este ventilată mecanic."

cine citeste acest subiect, nu e nevoie sa raspunda, dar daca se poate, sa zica in gand un Doamne ajuta sa isi revina femeia aceasta, stiu ca de Craciun se mai intampla si minuni.

Tot asa ca sa fie actualizat subiectul am sa postez colinde de Craciun.
nu merge linkul
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.12.2010, 16:43:57
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Implicit

daa... nu stiu de ce... ca doar ieri mergea.... atasez alt link despre caz. sper sa mearga.

http://www.antena3.ro/romania/galati...ap-115530.html
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.12.2010, 16:45:07
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Implicit

O femeie din Galați este în comă după ce fațada unuia dintre balcoanele blocului în care locuia s-a desprins și s-a prăbușit peste ea. Femeia era chiar la intrarea in scară. Medicii au facut tot posibilul să o scoată din comă, dar traumatismele suferite o mențin în moarte cerebrală. Locatarii se tem ca data viitoare un copil să nu fie ucis de alte bucăți desprinse de pe peretii blocului.

Femeia ieșise de câteva minute din scara blocului, pentru a merge la cumpărături. A schimbat cateva cuvinte cu vecinii în drum spre magazinul din apropiere. La întoarcere, bucățile de beton și cărămizile desprinse din balcon au surprins-o la câțiva metri de ușa de la intrarea în bloc.

“Când m-am întors am văzut-o leșinată, numai sânge, toată. Da, poate să moară. Dar ferească Dumnezeu, putea să fie un copil, murea pe loc”, a declarat un vecin.

Locatarii au chemat ambulanta, dar femeia nu mai dadea nici un semn de viață. “Pacienta a fost găsită în stop respirator cu traumatism craniocerebral grav, am resuscitat-o și e la spitalul Sfântul Apostol Andrei”, a declarat dr. Mihai Polinschi - șef Ambulanța Galați.

Femeia a fost operată, dar starea ei nu s-a ameliorat. În prezent este la Reanimare în moarte cerebrală. Reprezentanții autorităților pasează vina de la unii la alții.

“Și dacă-i proprietar Primăria, poate să-i cadă orice. Ei ce păzesc? Cine ia chiria. Ei o iau. Daca o iau eu, să aranjeze ei căminul. Deci, Primăria nu se implică. Nu se implică, decât să termine odată cu căminele astea”, a spus primarul Dumitru Nicolae.

“Răspunderea față de exploatarea clădirii o are proprietarul. Această clădire a fost predată prin proces verbal în 2001. Ea e în proprietatea CL și el raspunde de întreținerea și exploatarea construcției”, a precizat Doruleț Răzmerița - inspector general ISJ Galați.

Poliția și Parchetul au început deja o anchetă. Din primele evaluări, se pare că fațada a căzut din armăturile balconului din cauza infiltrațiilor de apă.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.12.2010, 00:38:09
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alt_inceput Vezi mesajul
http://www.cancan.ro/actualitate/intern/femeia-care-se-afla-in-moarte-clinica-dupa-ce-i-a-cazut-in-cap-tencuiala-unui-bloc-nu-are-nicio-sansa-de-supravietuire-140119.html

"Medicii susțin că numai o minune îi poate salva viața femeii, întrucât în momentul de față este ventilată mecanic."

cine citeste acest subiect, nu e nevoie sa raspunda, dar daca se poate, sa zica in gand un Doamne ajuta sa isi revina femeia aceasta, stiu ca de Craciun se mai intampla si minuni.

Tot asa ca sa fie actualizat subiectul am sa postez colinde de Craciun.
Citim zilnic astfel de nenorociri.Si se putea intampla absolut oricui.Azi scrii pe forum si maine esti in moarte clinica,fara nici o vina.Daca ne rugam pt ea,pt noi ne rugam.....
Sunt curios cum de te-ai oprit tocami la acest caz,dintre atatea cate sunt pe media zilnic.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.12.2010, 20:32:25
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase te rog sa ajuti degraba aceasta persoana oferindu-i viata si gonind moartea de la ea si sunt sigur ca te va rasplati.E nevinovata,Hristoase Dumnezeule mai da-i o sansa,miluieste-o si curateste-i sufletul.Fie ca de Sfintele sarbatori viata sa invinga si in cazul acestei femei.Doamne Iisuse Hristoase asculta aceste vorbe si milueste-ne pe noi+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++
Reply With Quote
  #8  
Vechi 24.12.2010, 20:37:46
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Dumnezeu s-o ajute!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 25.12.2010, 08:16:21
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

pe mine ma ingrozeste cand citesc de astfel de lucruri, accidente si nenorociri.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 25.12.2010, 17:05:46
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Va rog ....

Va rog cei ce puteti sa facem diseara la ora 22 sau alta ora propusa de voi,o rugaciune comuna pentru Loredana ,femeia careia i-a cazut tencuiala si este in moarte clinica,poate minunea se va intampla si isi va reveni daca noi toti ne vom ruga din tot adancu sufletului pentru ea.
Stiti foarte bine cat de puternica este rugaciunea unita a tuturor.
Miltumesc
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
AM FOST IN MOARTE CLINICA Ioan_Ciobota Generalitati 38 29.12.2014 14:56:52
Moarte clinica padrevicentiu Generalitati 80 25.11.2014 01:03:45
Amintiri din moarte clinica... heaven Generalitati 15 19.12.2013 00:52:30
Moartea clinica alexdu Generalitati 5 03.09.2010 18:38:53
Moartea clinica rafella Generalitati 4 08.06.2010 20:37:16