Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 18.02.2008, 20:19:57
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

da, bineinteles, daca foloseste la ceva. hai sa nu dam exemplu negativ, dna calator, acum ca barbatii par sa se fi linistit.
  #132  
Vechi 18.02.2008, 20:24:13
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

eu nu dau exemplu pozitiv sau negativ Se fac totusi niste afirmatii care trebuie clarificate Aceste afirmatii arata un anumit tip de atitudine, una periculoasa ,,,,, Poate foloseste pentru cei care citesc Nu avem cum sa stim cat si cui foloseste aceste discutii

Poate ca a =l numi pe parinte criminal suna dur...dar de aici si pana la martir...
  #133  
Vechi 18.02.2008, 20:29:34
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

ceea ce spui tu s-a mai spus de n-ori. cine a avut urechi de auzit, bine, cine nu... nu o sa-l schimbe opinia ta sau a altora care alimenteaza acest subiect.
  #134  
Vechi 18.02.2008, 20:41:13
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

poti foarte bine sa nu mai deschizi acest topic E ca si cum noi am fi niste copii care ne certam si tu vii sa faci ordine....
  #135  
Vechi 19.02.2008, 02:10:18
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

cat esti inca ortodoxa (ca pana una alta esti, parca asa spuneai) ar trebui sa aderi la valorile ortodoxe - printre altele cautarea linistii, in acest caz pastrarea unui status quo - nu la obraznicia protestanta.
  #136  
Vechi 19.02.2008, 17:27:22
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de mirelat
Pai draga Mirean, pentru Dumnezeu, nu mai pune paie pe foc!
Pai nu pun paie pe foc. Pur si simplu apar o idee, aceea de Ortodoxie, de BOR! nu ai face la fel?
Aperi ortodoxia?Pe mine puteai sa ma pacalesti.
  #137  
Vechi 19.02.2008, 19:27:23
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Aperi ortodoxia?Pe mine puteai sa ma pacalesti.
Da, am observat ca esti usor de pacalit... :(
  #138  
Vechi 19.02.2008, 20:51:27
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

nu voi accepta si nici nu voi adera la idei care consider ca sunt departe de ceea ce inseamna ortodoxie Faptul ca avem idei diferite si ca uneori mai apar tensiuni insemna ca suntem oameni care pun suflet in ceea ce sustin ceea ce este totusi un lucru bun
  #139  
Vechi 19.02.2008, 21:11:49
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Nea Mirene,cand vei sta si tu in inchisoare si vei patimi pentru credinta vei avea voie sa vorbesti despre altii si cat de buni sau rai duhovnici sunt ei,dar pana atunci taci din gura ca vorbesti ca intotdeauna numai prostii.Nici ceilalti mari duhovnici nu i-au criticat pe cei care ii spui tu,daramite cine esti tu sa ii judeci?Am mai spus ca tu nu esti decat un aplaudac fara minte al ierarhilor din B.O.R.Si ti-am zis sa nu mai judeci in necunostinta de cauza,fara sa asculti ambele parti!
:):):)MDAAAAAAAAAAAAAA!
  #140  
Vechi 19.02.2008, 21:15:21
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Nea Mirene,cand vei sta si tu in inchisoare si vei patimi pentru credinta vei avea voie sa vorbesti despre altii si cat de buni sau rai duhovnici sunt ei,dar pana atunci taci din gura ca vorbesti ca intotdeauna numai prostii.Nici ceilalti mari duhovnici nu i-au criticat pe cei care ii spui tu,daramite cine esti tu sa ii judeci?Am mai spus ca tu nu esti decat un aplaudac fara minte al ierarhilor din B.O.R.Si ti-am zis sa nu mai judeci in necunostinta de cauza,fara sa asculti ambele parti!
Prietene, Bastovoi a stat in inchisoare? Nu, a stat intr-un institut de boli psihice. Anitulesei a stat in inchisoare? Nu cred... Astia sunt, pentru tine, marii duhovnici? Atunci pr. Cleopa ce este?
Cat despre pr. Calciu...am scris la alt topic ce cred. Oricum, sunt opinii personale, argumentate...

P.S. - Imi place formula ta de adresare "Nea Mirene", dar sa stii ca nu este nevoie de atat condescendenta incat sa imi spui, prescurtat, "nene"
Cat despre pr. Calciu...am scris la alt topic ce cred. Oricum, sunt opinii personale, argumentate...
CA DE OBICEI AI SCRIS ICERCIND SA inseli lumea de pe forum ,DAR nu ai reusit .Argumentele tale ti se par doar tie bine argumentate
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Daniel Corogeanu si filmele horror Ekaterina Stiri, actualitati, anunturi 52 08.01.2014 09:41:56
Sfântul Ștefan - primul martir al Domnului Hristos laurastifter Craciunul - Nasterea Domnului 15 28.12.2013 00:50:50
Noi avem nou martir mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 9 07.11.2012 19:51:45
Sfantul Maxim Marturisitorul- martir pentru dreapta credinta georgeval Diverse Sarbatori 7 03.04.2012 00:34:34
CRESTINISMUL SAU BISERICA? de Sfantul Ierarh si Nou Martir Ilarion Troitki andrei_im Generalitati 1 18.01.2010 18:30:28