Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.11.2009, 01:29:07
florisca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit 20 de ani de la moartea lui arsenie boca

Pentru cei care nu stiu,in 28 noiembrie se implinesc 20 de ani de la trecerea la cele vesnice ale lui Arsenie Boca.Pentru cei ce vor sa vina si nu au mai fost,e de precizat ca e indicat sa veniti devreme,caci la ora zece dimineata masinile se parcheaza la un kilometru de poarta manastirii.e un moment unic,nu stiu pentru cine din marii preoti se mai aduna atata lume din toata tara.anul acesta insa momentul e special,datorita cifrei rotunde.va astept la Prislop!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.11.2009, 01:30:41
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florisca Vezi mesajul
Pentru cei care nu stiu,in 28 noiembrie se implinesc 20 de ani de la trecerea la cele vesnice ale lui Arsenie Boca.Pentru cei ce vor sa vina si nu au mai fost,e de precizat ca e indicat sa veniti devreme,caci la ora zece dimineata masinile se parcheaza la un kilometru de poarta manastirii.e un moment unic,nu stiu pentru cine din marii preoti se mai aduna atata lume din toata tara.anul acesta insa momentul e special,datorita cifrei rotunde.va astept la Prislop!
Multumim ca ne-ai reamintit!
Multumim, multumim, multumim...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca lore86 Mari Duhovnici si predicile lor 175 16.08.2023 14:17:46
parintele Arsenie Boca 06dec Mari Duhovnici si predicile lor 34 07.12.2013 19:02:21
PR. ARSENIE BOCA cristina83 Mari Duhovnici si predicile lor 70 17.01.2013 15:14:43