Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.11.2010, 14:09:02
Annijo
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Un zambet de dincolo de moarte!/ In bratele Tatalui Ceresc

"Funeraliile Bătrânului Iosif Vatopedinul – Zâmbet din eternitate"
...Au venit deci să-l pregătească conform tipicului monahal. Egumenul Efrem a poruncit să nu i se acopere fața. Părinții au încercat să-i închidă gura, dar era târziu, ea rămânea în continuare deschisă. Mai mult, i-au legat o fașă pe sub bărbie ca să-i țină gura închisă, dar după ce au desfăcut legătura, gura s-a redeschis. Trecuseră vreo 45 de minute de la adormire.

- Gheronda, o să arate urât așa cu gura deschisă, ce să facem?....(urmariti link-ul de mai jos)

http://vatopaidi.wordpress.com/2009/...e%ac-romanian/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.11.2010, 15:50:58
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Annijo Vezi mesajul
"Funeraliile Bătrânului Iosif Vatopedinul – Zâmbet din eternitate"
...Au venit deci să-l pregătească conform tipicului monahal. Egumenul Efrem a poruncit să nu i se acopere fața. Părinții au încercat să-i închidă gura, dar era târziu, ea rămânea în continuare deschisă. Mai mult, i-au legat o fașă pe sub bărbie ca să-i țină gura închisă, dar după ce au desfăcut legătura, gura s-a redeschis. Trecuseră vreo 45 de minute de la adormire.

- Gheronda, o să arate urât așa cu gura deschisă, ce să facem?....(urmariti link-ul de mai jos)

http://vatopaidi.wordpress.com/2009/...e%ac-romanian/
Extraordinar! Ce emotionant. Iti multumim Annijo din tot sufletul pentru aceasta postare. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.11.2010, 19:04:10
Annijo
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Simona, iti multumesc din tot sufletul ca ti-ai facut timp pt a citi ce-am postat! Mi-as dori ca toti cei inscrisi pe acest site sa poata vedea cum a adormit Batranul Iosif Vatopedinul! ... zambetul lui e o minune dar si un mesaj pt noi toti care incercam aici sa ajungem la aceeasi destinatie. Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Lelia Bratu, femeia care vorbeste cu Tatal Ceresc Caroline_37 Alte Religii 169 13.12.2017 21:18:04
Va rog rugati-va pt reusita operatiei tatalui meu! Yasmina Umanitare 47 20.08.2012 11:18:06
"In casa Tatalui Meu sunt multe locasuri" dan73 Generalitati 16 21.06.2011 00:00:17
Rugaciune de multumire Tatalui nostru speranta1970 Rugaciuni 1 17.06.2010 21:07:01
In Numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh. Amin. adi_cambir Preotul 13 04.06.2009 19:04:58