Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.07.2010, 23:25:49
justine justine is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2010
Mesaje: 15
Implicit Cum se sterge id ul si adresa de mail?

As dori sa mi sterg id ul si adresa de mai pt ca am primit multe spamuri in ultima vreme si din nefericire am raspuns la unul pt ca nu stiam ce este in momentul respectiv. Cum pot face? Este o solutie daca o sterg?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.07.2010, 23:35:48
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow poate mai confirma cineva daca acesta este metoda

Citat:
În prealabil postat de justine Vezi mesajul
As dori sa mi sterg id ul si adresa de mai pt ca am primit multe spamuri in ultima vreme si din nefericire am raspuns la unul pt ca nu stiam ce este in momentul respectiv. Cum pot face? Este o solutie daca o sterg?
,,Inainte ca cineva sa stearga contul de Yahoo!, trebuie sa stie ca odata cu acesta se sterge tot ce tine de acel ID. 360 blog, Address Book, Yahoo! Mail, Yahoo! Messenger ID, GeoCities website, My Yahoo, Yahoo! Bookmarks si restul serviciilor oferite de Yahoo! , pentru acel ID vor fi sterse ireversibil , astfel ca mail-urile, adresele de e-mail, arhivele de messenger nu vor mai putea fi recuperate dupa stergerea id-ului . In cazul in care folositi un serviciu platit si aveti bani transferati in contul de Yahoo!, odata cu stergerea contului personal, suma de bani este pierduta .

“By terminating this account, you will lose your Yahoo! ID, Mail address, and Profile names. We will also delete your account data and settings across the Yahoo! network. This includes the contents of your HotJobs, Yahoo! Mail, Yahoo! Address Book, Yahoo! Small Business, Yahoo! GeoCities, Yahoo! Briefcase, My Yahoo! and more. Account deletion will also terminate any paid services that you own with this yahoo id. You may not be able to recover payments remitted for these services or the data associated with these accounts.” source: yahoo.com"

Cum pot sa sterg contul de Yahoo! (ID-ul de Y!Messenger) ? Simplu . Mergeti la adresa : https://edit.yahoo.com/config/delete_user si completati datele de autentificare pentru a urma procedura de stergere a ID-ului / contului ."

Am verificat si eu>dupa ce va conectati cu numele/nickul dvs si tastati parola>urmati procedura ce va fi afisata.

Last edited by Scotianul; 10.07.2010 at 23:39:29.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.07.2010, 22:28:35
justine justine is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2010
Mesaje: 15
Implicit

imi apare ca cerificatul de securitate a expirat dar am continuat asa si cred ca s-a sters ca nu mai pot intra pe mes. imi pot face o alta adresa daca imi apare la fel ca cerificatul expirat?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.07.2010, 23:03:30
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

[quote=justine;268024]As dori sa mi sterg id ul si adresa de mai pt ca am primit multe spamuri in ultima vreme si din nefericire am raspuns la unul pt ca nu stiam ce este in mo
mentul respectiv. Cum pot face? Este o solutie daca o sterg?[/Q



"Bate si ti se va deschide cere si ti se va da "-
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.07.2010, 23:36:01
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de justine Vezi mesajul
imi apare ca cerificatul de securitate a expirat dar am continuat asa si cred ca s-a sters ca nu mai pot intra pe mes. imi pot face o alta adresa daca imi apare la fel ca cerificatul expirat?
La ,,Certificate">general>va apare >,,Certificat information:This certificate cannot be verified up to a trusted certification authority"?

Issued to...
Issued by...
Valid from...to...

Cam asa va apare?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.07.2010, 00:25:33
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit nu trebuie neaparat sters contul de email din cauza unor amarate de spam-uri

Citat:
În prealabil postat de justine Vezi mesajul
As dori sa mi sterg id ul si adresa de mai pt ca am primit multe spamuri in ultima vreme si din nefericire am raspuns la unul pt ca nu stiam ce este in momentul respectiv. Cum pot face? Este o solutie daca o sterg?
Nu trebuie neaparat sters contul doar din cauza unor amarate de spam-uri, ci se pot bloca sau sterge 'in masa', de ex. facand click pe cuvantul 'empty' care de obicei apare scris in paranteza, in dreptul unui folder (de ex. toate spam-urile primite in inbox trebuie selectate si apoi mutate in folderul 'spam', apoi click unde scrie 'empty' (pe cuvantul respectiv) din dreptul folderului 'spam', apoi daca apare o mini-fereastra separat pt. confirmare, gen 'are you sure you want to empty this folder permanently?' etc si click pe 'ok', apoi sunt sterse si le muta automat, in folderul 'trash', unde iarasi, se da click pe 'empty' si gata, s-a rezolvat - cel putin pt. o vreme, 'pana data viitoare'...). Si pt. folderul 'trash' se poate selecta, de la 'settings', pt. cat timp sa pastreze emailurile sterse (de ex. nici o zi, sau cateva zile, saptamani, luni etc - in cazul in care vreun email important a fost sters din greseala, in graba etc si se doreste recuperarea lui din folderul respectiv). Unele conturi de yahoo au si optiuni de blocare a spam-urilor. Si nu-i nimic daca ai apucat sa raspunzi la un email de tip spam, nu-i nici o tragedie, probabil ca te vor mai 'bombarda' pt. inca o vreme de-acum incolo, dar daca ii ignori sau/si blochezi ori stergi adresele, probabil ca te vor lasa in pace, intr-un final.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 12.07.2010, 17:58:10
justine justine is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2010
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotianul Vezi mesajul
La ,,Certificate">general>va apare >,,Certificat information:This certificate cannot be verified up to a trusted certification authority"?

Issued to...
Issued by...
Valid from...to...

Cam asa va apare?
There is a problem with this website's security certificate.


The security certificate presented by this website has expired or is not yet valid.

Security certificate problems may indicate an attempt to fool you or intercept any data you send to the server.
We recommend that you close this webpage and do not continue to this website.
Click here to close this webpage.
Continue to this website (not recommended).
More information

asa mi a aparut si cand l am sters si cand am vrut sa mi fac o alta adresa
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.07.2010, 18:13:33
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit In acest caz

Citat:
În prealabil postat de justine Vezi mesajul
There is a problem with this website's security certificate.


The security certificate presented by this website has expired or is not yet valid.

Security certificate problems may indicate an attempt to fool you or intercept any data you send to the server.
We recommend that you close this webpage and do not continue to this website.
Click here to close this webpage.
Continue to this website (not recommended).
More information

asa mi a aparut si cand l am sters si cand am vrut sa mi fac o alta adresa
cititi cu atentie(daca folositi Windows Internet Explorer 7 și Windows Internet Explorer 8) cele scrise in linkul de mai jos(daca va incadrati intr-una din acele situatii>aveti sus in dreapta optiunea>contactati echipa de asistenta) http://windows.microsoft.com/ro-RO/w...ificate-errors
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.07.2010, 13:14:06
justine justine is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2010
Mesaje: 15
Implicit

multumesc pt raspunsuri , am reusit sa sterg vechea adresa si mi am facut alta
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cand si cum pot sterge mirul de pe frunte? MariusAndrei Mirungerea(Ungerea cu Mir) 6 30.01.2013 22:19:58
Adresa de mail kotom9 Generalitati 0 02.08.2010 17:50:50
Adresa de mail basescu annajanette Generalitati 51 26.06.2010 10:58:19
Adresa e-mail Sfanta Manastire Vatoped, Muntele Athos enculescu Stiri, actualitati, anunturi 1 13.09.2009 18:58:07