Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.03.2008, 20:17:43
raduvernescu raduvernescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2008
Mesaje: 2
Implicit

Ma imbie sufletul sa merg sa-l vad pe parintele Papacioc despre care am auzit lucruri minunate. As dori sa stiu cum se ajunge la manastire si daca parintele mai primeste vizite sau daca e vre-un numar de telefon la care trebuie sunat in prealabil. Va multumesc pentru bunavointa si timpul acordat.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.03.2008, 21:00:00
Juli Juli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.2007
Mesaje: 146
Implicit

Doamne ajuta!
L-am vazut pe Parintele Arsenie anul trecut de Buna Vestire si stiu ca am vazut cu adevarat un inger in trup. Am sosit la manastire neanuntati, cu un grup si Parintele a iesit sa ne binecuvinteze, in ciuda faptului ca se simtea foarte slabit si maicuta care il ingrijea insista sa nu iasa...zicea Parintele ca nu se cuvine sa nu intampine pelerinii. Mie mi-a fost de ajuns faptul ca l-am vazut, iar acum citesc sau ascult interviurile pe care Sfintia sa le-a lasat penru toti.

Informatii despre manastire se gasesc pe site-ul www.sfanta-maria.ro (numere de telefon la sectiunea contact).
Locuri de cazare sunt, deoarece acolo este o baza de tratament (M-rea se afla in statiunea Techirghiol).
Parintele este vazator in duh, daca va este de folos sa vorbiti cu Sfintia Sa o sa va primeasca!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.03.2008, 21:36:19
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Parintele despre sine: "Am fost al saptelea copil la parinti, nascut in 1914, la 15 august, comuna Perieti, satul Misleanu, judetul Ialomita. Parintii se numeau Vasile si Stanca. Tata a fost agent sanitar peste sase sate si a contribuit masiv la constructia Bisericii din sat.

Ma cheama Papacioc. Pentru ca tatal bunicului meu a fost preot in Macedonia, in nordul Greciei. Si de aici vine numele. Era aroman si i s-a spus: "Popa cu cioc" -Papacioc. Dar la origine ne chema Albu..."

Ca sa fim cu luare aminte a spus: "Moartea nu vine sa-i faci o cafea."


Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Papacioc claudelina Mari Duhovnici si predicile lor 19 11.02.2013 16:13:07
Cu parintele Arsenise Papacioc: alexmatei Resurse ortodoxe on-line 2 21.07.2011 12:26:01
Parintele Arsenie Papacioc s-a mutat in Cer laurschepsis Generalitati 3 19.07.2011 16:34:16
Parintele Arsenie Papacioc despre parintele Justin: “ARE DREPTATE!” tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 3 20.01.2009 05:57:26