Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Maslul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 19.03.2011, 22:30:54
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arifa Vezi mesajul
Cat de puternic este un maslu?
Intrebarea ta are un substrat."Putin credinciosilor",a zis Mintuitorul,ucenicilor SAI...
Propunere:EXPERIMENTEAZA-l(Sf Maslu,evident),si vei constata ca se va inmulti CREDINTA ta,precum si starea de bine.
Sa ai LUMINA-n suflet!
Reply With Quote
  #52  
Vechi 25.07.2014, 18:51:10
ciresica ciresica is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.12.2009
Mesaje: 50
Implicit Sf. Maslu este foarte puternic

Sf. Maslu este foarte puternic, si o sa va povestesc experienta mea personala in legatura cu acesta.

Marturisesc ca, inainte de a intra pe acest forum, am cautat acelasi subiect pe forumul Softpedia, unde m-am ingrozit de cate batjocoriri si hule se aduc de catre diversi tembeli, atunci cand cineva pune o intebare de bun simt.
Asa ca m-am hotarat sa dau marturia mea pe acest site, care este unul de calitate.
Prima mea experienta legata de Sf. Maslu a fost intr-un pelerinaj din Moldova, atunci cand, impreuna cu grupul de pelerini (un autocar intreg) am poposit la manastirea Horaita. Acolo am mas peste noapte, iar a doua zi am fost chemati , de dimineata, (pe burta goala, dar asta a fost spre binele nostru) spre a ni se face un Sf. Maslu.
Odata ce am intrat in biserica am fost coplesita de frumusetea acesteia. Dar a urmat Sf. Maslu. M-am asezat si eu, la gramada cu ceilalti, pe jos, in genunchi, dar sprijinita pe coate, asteptand sa vad ce va urma. A inceput slujba. Parintii slujeau foarte frumos si aveau infatisare de ingeri. După putin timp de la inceperea slujbei, am simtit cum au inceput sa imi curga lacrimile pe obraz. Curgeau de la sine, fara ca eu sa fi avut vreun motiv sa plang. Si asa au curs siroaie, pana aproape de sfarsitul slujbei. Mie imi era rusine de calugari ca plang, dar nu stiam ca acest lucru era spre binele meu. In sfarsit, la sfarsitul slujbei, atunci cand m-am dus sa ma miruiasca, ma simteam atat de usoara, incat parca in pieptul meu nu mai era vreo greutate trupeasca. Asa ceva nu am simtit niciodata, si ma miram si iarasi imi era rusine, pentru ca ma intrebam: oare ce mi se intampla? Nu mai imi simteam greutatea corporala.
Mai tarziu, dupa ce am citit mai multe despre Sf. Maslu, am priceput ca mi se daduse iertare de pacate.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 25.07.2014, 22:55:12
ciresica ciresica is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.12.2009
Mesaje: 50
Implicit Cum m-am vindecat prin Sf. Maslu

Revin cu o alta marturie despre cum m-am vindecat de o boala cu ajutorul Sf. Maslu.
Acum vreo 10 ani am contactat o ciuperca pe piele, intr-o zona a corpului in care nimeni nu si-ar dori sa o aiba.
Am fost la doctor, la Policlinica, mi-am facut analizele si rezultatul a fost ca am o ciuperca. Evident ca doctorul mi-a prescris un tratament, pe care l-am respectat cu strictete. Dar, desi simptomele se mai ameliorau si pareau ca dispar, ciuperca tot nu ceda. Si asa am tinut-o un an de zile, cu tratamente peste tratamente.
Intr-un final, m-am resemnat, zicandu-mi ca asta e, o sa traiesc cu ciuperca asta pe piele toata viata. Nu am mai continuat cu nici un tratament medicamentos.
Dar in acea perioada ma hotarasem sa merg la Sf. Maslu pentru o alta problema de a mea, un fel de depresie, pentru care luam medicamente (si ma simteam foarte rau, dar nu stiam ca sunt efectele adverse ale medicamentelor). Eu, desi ma simteam rau psihic, m-am dus cat am putut de des la Sf. Maslu, ba la manastirea Radu Voda, ba la Sf. Spiridon Nou, ba la Biserica Rusa.
Si iata ca, intr-o zi, dupa ce fusesem de cateva ori la Sf. Maslu, m-am trezit ca ciuperca de pe piele disparuse cu desavarsire. Si de atunci nu am mai avut nimic. In plus, si depresia s-a rezolvat, si de medicamente am scapat.
De aceea, va sfatuiesc pe toti sa mergeti la Sf. Maslu. Face minuni!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Maslu in Bucuresti? valahu94 Maslul 9 03.08.2012 00:13:27
Lumanarile de la maslu adina30 Maslul 11 19.03.2011 22:52:31
Sf Maslu=exorcizare 2 ? catalin01 Exorcismul 20 15.03.2011 21:02:37
Sfantul Maslu Maria-Raluca Maslul 12 16.10.2010 15:18:43
maslu elisei Maslul 7 16.06.2007 01:29:39