Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.06.2010, 18:42:08
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
...iar dacă există ceva ce nu avem, înseamnă că de fapt nu avem nevoie.

Cu creștinească iubire,
M.D.

Iata intelepciunea...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.06.2010, 20:16:43
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
, iar dacă există ceva ce nu avem, înseamnă că de fapt nu avem nevoie.

Cu creștinească iubire,
M.D.

foarte frumos spus, iata o intelegere a voii lui Dumnezeu
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 18.06.2010, 20:17:46
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Iata intelepciunea...
ups...
am postat ca raspuns la acelasi msg
se pare ca eram pe aceeasi lungime de unde...
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 19.06.2010, 11:09:07
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit :)

Va multumesc pentru raspunsuri. Nu va certati, ca ultimul lucru care mi l-as dori e sa creez discutii pe o tema care e preocuparea mea de cateva saptamani, luni incoace. Si pe mine m-a incercat necredinta de foarte multe ori, dar cand ma uit acum in urma totul ce mi s-a intamplat bun sau rau are un anumit sens. Eu imi doresc foarte mult copii, dar sa si am sa le ofer cat se poate de multe. Nici prea multe, ca strica, eu una pot spune ca nu mi-a lipsit niciodata nimic material, am avut strictul necesar si poate chiar mai mult... merg cu speranta inainte ca totul va fi bine. Doamne ajuta .
Reply With Quote
  #15  
Vechi 19.06.2010, 11:42:05
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

cat despre femeile care fac copii doar ca sa traisca de pe urma lor, din alocatiile lor, sau is prea inapoiate mintal ca sa gandeasca ca nu iti poti bate joc cu viata unui copil, nici nu mai zic. eu vreau multi copii, dar nici 10 cum fac unele (adica nu m-as supara sa iasa dintr-o data 10, ups, asta e...) dar ca sa ii fac cu buna stiinta... doar daca as avea banii unui parlamentar....eu as vrea sa mai fie macar unu cat de curand ar da Dumnzeu....acum, de ar da...ca nu intotdeauna voia Lui e ca a noastra si oricum El stie ce e mai bine pentru noi.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 19.06.2010, 18:16:17
SebastianD's Avatar
SebastianD SebastianD is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.01.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Măi hulitorule, adică tu Îl contrazici pe Iisus când zice să nu avem grija celor materiale? Păi tu discreditezi așa când ai chef Sfânta Scriptură?

Am văzut că ai tendința de a huli Sfânta Scriptură. Rătăcitule, doar hule scoți pe gură! Te numeri printre rătăciții ce caută soluții materiale. Nu există soluții materiale. Nimic din aceste deșertăciuni nu contează. Îl avem pe Dumnezeu și asta e tot ce contează.

Dar ce să te aștepți să înțeleagă un sectant sau pseudo-creștin precum mătăluță...
ti-ai dat arama pe fata .... vezi ca dai in cealalta extrema -> te indobitocesti grav .
__________________
Dumnezeule, sa nu ma parasesti, nimic nu am facut in fata Ta bun; dar ;da-mi dupa mila Ta sa pun inceput .
Reply With Quote
  #17  
Vechi 19.06.2010, 18:52:00
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SebastianD Vezi mesajul
ti-ai dat arama pe fata .... vezi ca dai in cealalta extrema -> te indobitocesti grav .
Scuză-mă, câteodată mă mai enervez și eu...
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O mama cu 3 copilasi are nevoie de un servici BebeGeo Umanitare 19 08.01.2012 05:23:40
ce rugaciune spunem pt servici nou? Mirela0110 Generalitati 7 21.11.2011 15:35:25
In familie cred_cu_adevarat Generalitati 6 21.11.2011 09:52:25
Caut un servici cat de urgent emiliulia Stiri, actualitati, anunturi 6 23.03.2010 22:16:48
rugaciune/acatist pentru a obtine un servici/reusi la un interviu lexie_uk Rugaciuni 4 21.03.2010 23:00:59