Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.07.2012, 03:01:51
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Nevazatorul care merge la Jocurile Olimpice cu bicicleta!

Florin Georgescu lupta cu limitele conditiei sale. Are deja zeci de mii de sustinatori in intreaga lume.
E pe drum si are nevoie de sustinere pentru a parcurge cu bicicleta maratonul celor 2000 km prin Anglia. Tocmai a trecut, "ca un melc, prin Melk"...

Florin este psiholog, a terminat masterul si a devenit anul trecut doctor in psihologie cu o cercetare despre computere si tehnologia de acces in activitatea de invatare a elevilor deficienti vizuali (orbi si ambliopi).

Joc sah cu el de peste 20 ani. M-a batut o singura data, ca sunt mai bun...:)

Imi pare o pilda care tocmai se deruleaza sub ochii nostri. Cine doreste il poate sustine pe Florin pe siteul atasat, adresindu-i un mesaj.

http://www.vezidincolodelimite.ro/ca...-id-30-cmsid-2
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.07.2012, 07:59:29
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Am văzut parcă pe Discovery cum se folosesc nevăzătorii de ecolocație pentru a merge cu bicicleta. E uimitor cît de grozavi luptători sînt unii oameni cu deficiențe! Mai demult, la emisiunea "Cu ochi-n patru" s-a dat un episod despre un tip fără mîini care e ceasornicar... Mi-am zis atunci că, dacă el poate să repare ceasuri cu picioarele, eu pot să fac orice. Oamenii ăstia sînt adevărate modele pentru noi, cei normali, care ne plîngem și renunțăm la prima încercare mai serioasă a vieții.

Mi-am făcut nu demult un cont pe www.sahonline.ro, cînd mă bați la un șah? :)
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.07.2012, 11:09:25
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Bravo lui, omul este un exemplu bun de urmat pentru multi dintre noi, o persoana cu o vointa extraordinara.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ma sperie ce mai aud de jocurile olimpice oare sa fie adevarat? Marcel_Ionut Intrebari utilizatori 6 10.08.2012 11:58:39
e cineva din bucuresti care merge la biserica sf ciprian din suceava..? sunsray Preotul 0 05.06.2010 15:49:38
A merge sau a nu merge cu Hristos. maria-luisa Generalitati 7 17.12.2009 16:48:21
APEL LA BOICOTAREA JOCURILOR OLIMPICE BEIJING 2008 bitza Generalitati 20 17.04.2008 12:22:44
Jocurile video Silviu Generalitati 24 22.06.2007 16:00:44