Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 16.10.2007, 15:47:40
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.570
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariana_m.
Citat:
În prealabil postat de cozia
Mariana, ai sot?
Da, am sot dar el nu se poate ocupa in totalitate de ei.
Ai dreptate dar faptul ca el ramine cu ei este mare lucru, ajutat banuiesc de paritii vostrii. Deci nu este chiar asa de tragic. Tu cit de des ai de gind sa vii in tara? Cit de lung este contractul tau?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 16.10.2007, 15:48:41
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.570
Implicit

Jenica, ea este MAMA
Reply With Quote
  #23  
Vechi 16.10.2007, 16:22:12
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:)Multumesc Andrei. Crede-ma citesc dar nu reusesc sa asimilez. Inteferonul....mi-a tocat si putinii neuroni pe care ii aveam. Scuze am fost offtopic!
Mariana, repet ce scriam mai sus, poate ne vb. putin de problemele tale. Daca ai avut taria sa ceri parerea noastra intr-o prob. care Nu ne priveste ( in mentalitatea unora) arata ca ai o framantare.. Iarta daca unii dintre noi (si eu poate) nu ti-au raspuns pe masura asteptarilor...IARTA! Important este (cred eu) sa fii in armonie cu, Constiinta ta! Tu stii cel mai bine ce si cum trebuie sa faci..noi iti putem da doar sfaturi. Sfaturi influentate de viata naostra de zi cu zi. Nu voi mai interveni decat daca imi vei cere ajutor, dar te rog un singur lucru, cere sfat duhovnicului tau! Si fa EXACT ceea ce te va sfatui el. De vei avea binecuvantare va fi PACE!
cu drag jenica
Reply With Quote
  #24  
Vechi 16.10.2007, 21:29:25
mariana_m. mariana_m. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2007
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de mariana_m.
Citat:
În prealabil postat de cozia
Mariana, ai sot?
Da, am sot dar el nu se poate ocupa in totalitate de ei.
Ai dreptate dar faptul ca el ramine cu ei este mare lucru, ajutat banuiesc de paritii vostrii. Deci nu este chiar asa de tragic. Tu cit de des ai de gind sa vii in tara? Cit de lung este contractul tau?
Cam la 4 luni merg acasa pt. 3 saptamani. Contractul meu expira in sept.2008.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 16.10.2007, 22:15:55
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.570
Implicit

Mariana in cazul asta eu zic ca nu este o asa tragedie mai ales ca acum cu cartelele de 5 Euro poti vorbi mult timp si ii poti suna la fiecare doua trei zile sa le readuci aminte de ce au de facut:) iar poate cu timpul daca vei hotari sa prelungesti contractul ii vei putea lua pe toti cu tine, deoarece dupa cum vezi in Romania nu prea este de stat pentru TOATA LUMEA ci DEOCAMDATA numai pentru cei ALESI. Foarte multi emigranti isi dau copiii la scoala acolo pe unde ajung si sa stii ca primesc foarte mult suport din partea comunitatilor locale, daca-ti vezi de treaba acolo te iubesc si te vor!, deci gindeste-te bine, deoarece eu te inteleg perfect, nu poti trai intr-o tara unde numai grupurile de fosti securisti si copiii lor pot trai decent si nimanui nu-i mai pasa de tine...
Reply With Quote
  #26  
Vechi 18.10.2007, 16:51:49
ion52 ion52 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2007
Mesaje: 70
Implicit

Sora Mariana, tineti legatura cu biserica tu si copilasii fratiei tale si toate vor fi bune. Domnul si Maica Domnului sa va binecuvinteze!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 20.10.2007, 09:52:17
mariana_m. mariana_m. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2007
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ion52
Sora Mariana, tineti legatura cu biserica tu si copilasii fratiei tale si toate vor fi bune. Domnul si Maica Domnului sa va binecuvinteze!
va multumesc din suflet pt cuvintele de folos si pt timpul pe care l-ati pierdut scriindu-mi. Dumnezeu sa va rasplateasca la toti!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 21.10.2007, 00:23:17
paraschevaiasi's Avatar
paraschevaiasi paraschevaiasi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariana_m.
Citat:
În prealabil postat de ion52
Sora Mariana, tineti legatura cu biserica tu si copilasii fratiei tale si toate vor fi bune. Domnul si Maica Domnului sa va binecuvinteze!
va multumesc din suflet pt cuvintele de folos si pt timpul pe care l-ati pierdut scriindu-mi. Dumnezeu sa va rasplateasca la toti!
Imi pare foarte rau ca trebe sa treci prin asa ceva, sa fi nevoita sa te rupi o perioada de copii si de sot. Cand barbatul pleaca la munca in afar e mai usor si mai normal, dar cand mama e nevoita sa plece...e mai dureros pt copii dar si pt sot. Sa dea Dumnezeu ca sotul tau sa inteleaga situatia si sa nu se raceasca fata de tine. Copilasii sunt micuti mai ales ceam mica de doar 2 ani...e dureros. Si eu am 3 copii si pe fetita mea cea mica o cheama Iustina:D. Nu cred ca as suporta despartirea de ei. Uneori imi doresc sa ii mai tina mama dar nu pot rezista fara ei mai mult de o saptaman.
Sa-ti dea Dumnezeu putere si sa va fie bine, Maica Domnului sa va ocroteasca.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 21.10.2007, 00:38:02
mariana_m. mariana_m. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2007
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de paraschevaiasi
Citat:
În prealabil postat de mariana_m.
Citat:
În prealabil postat de ion52
Sora Mariana, tineti legatura cu biserica tu si copilasii fratiei tale si toate vor fi bune. Domnul si Maica Domnului sa va binecuvinteze!
va multumesc din suflet pt cuvintele de folos si pt timpul pe care l-ati pierdut scriindu-mi. Dumnezeu sa va rasplateasca la toti!
Imi pare foarte rau ca trebe sa treci prin asa ceva, sa fi nevoita sa te rupi o perioada de copii si de sot. Cand barbatul pleaca la munca in afar e mai usor si mai normal, dar cand mama e nevoita sa plece...e mai dureros pt copii dar si pt sot. Sa dea Dumnezeu ca sotul tau sa inteleaga situatia si sa nu se raceasca fata de tine. Copilasii sunt micuti mai ales ceam mica de doar 2 ani...e dureros. Si eu am 3 copii si pe fetita mea cea mica o cheama Iustina:D. Nu cred ca as suporta despartirea de ei. Uneori imi doresc sa ii mai tina mama dar nu pot rezista fara ei mai mult de o saptaman.
Sa-ti dea Dumnezeu putere si sa va fie bine, Maica Domnului sa va ocroteasca.
Intr-adevar este fooooooooooooarte greu. Incerc sa nu-l manii pe Dumnezeu si sa rabd orice ispita imi da. asa cum pot eu...LA multi ani fetitei dumneavoastra(pe 2 oct. a fost ziua ei) si va multumesc din suflet pt osteneala. conteaza f. mult sa fii sustinut moral.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 21.10.2007, 00:43:45
panaghia panaghia is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.10.2007
Mesaje: 49
Implicit

si eu sunt mama si cred ca prin sufletul tau trece o sabie in aceste momente grele ,Domnul sa te intelepteasca ce sa faci,poate te sfatuiesti si cu un preot,Maica Domnului sa te ocroteasca ,si sa-ti aline suferinta.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mama Ivanacristescu Intrebari utilizatori 3 29.08.2012 21:55:46
Tu, mama! Rodica50 Generalitati 20 08.03.2012 23:41:14
Mama Carmen FUNIERU Calugarul 7 01.02.2011 21:01:08
o mama ... cristiana21 Generalitati 23 01.11.2010 11:38:43