Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.01.2011, 21:38:48
George.m George.m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 960
Implicit

Roaga-te cu nadejde, Dumnezeu te va ajuta cu siguranta.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 20.01.2011, 21:58:56
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellamarin Vezi mesajul
Am fost acuzata pe nedrept de colega de camera ca i-am furat portofelul .Ea ieri facea crize pentru acte si oricat i-am explicat ca nu am pus mana pe el nu ma crede.Azi cand administratorul (stau intrun camin studentesc) a pus problema cu politia io am fost de acord sa vina politia ba chiar sa ma perchezitioneze ca nu am nimic de ascuns dar ea a plecat acasa cica sa isi faca actele pe care nu le mai are.
Nu i le-am furat.Aseara m-am rugat Maicii Domnului si Sf.Mina. Vreau ca adevarul sa iasa cat mai repede la iveala...adica ca sunt nevinovata.Ce acatist sa mai citesc?
Am mare credinta in minunile si rugaciunile la Dumnezeu.
Recapata-ti calmul.Tu stii ca esti nevinovata.Daca ea nu te crede, E DOAR PROBLEMA EI!Continua-ti viata frumos si lasa ca Dumnezeu intr-un fel sau altul, ii va arata adevarul.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.01.2011, 22:28:12
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellamarin Vezi mesajul
Am fost acuzata pe nedrept de colega de camera ca i-am furat portofelul .Ea ieri facea crize pentru acte si oricat i-am explicat ca nu am pus mana pe el nu ma crede.Azi cand administratorul (stau intrun camin studentesc) a pus problema cu politia io am fost de acord sa vina politia ba chiar sa ma perchezitioneze ca nu am nimic de ascuns dar ea a plecat acasa cica sa isi faca actele pe care nu le mai are.
Nu i le-am furat.Aseara m-am rugat Maicii Domnului si Sf.Mina. Vreau ca adevarul sa iasa cat mai repede la iveala...adica ca sunt nevinovata.Ce acatist sa mai citesc?
Am mare credinta in minunile si rugaciunile la Dumnezeu.

orice rugaciune.
Poti sa incerci si Acatistul Maicii Domnului la Icoana numita Luminarea Mintii (mintea colegei tale), care se citeste in situatii dificile, incalcite, tulburi, pentru cei care au de luat decizii grele si pt. cei care nu pot invata.

uite aici acatistul si icoana: http://www.crestinortodox.ro/acatist...tii-67106.html

Cu binecuvantarea preotului, e de folos si Psaltirea sau macar anumiti psalmi speciali pentru situatia ta:

Psalmul 3 - Pentru ca răutatea să iasă de la oameni că să nu își mai chinuiască cu nedreptate semenii
Psalmul 16 - Pentru o acuzatie grava si nedreapta
Psalmul 32 - Pentru ca Dumnezeu sa descopere adevarul celor ce sunt judecati pe nedrept
Psalmul 54 - Pentru ca numele cuiva care a fost acuzat pe nedrept sa se refaca.
Psalmul 57 - Pentru ca lucrurile sa se aseze pe o cale folositoare celor ce lucreaza cu intentie buna, ca Dumnezeu sa impiedice orice actiune indaratnica a diavolilor sau a oamenilor necinstiti.
Psalmul 59 - Pentru ca Dumnezeu sa descopere adevarul atunci cand un intreg grup de oameni este acuzat pe nedrept.
Psalmul 110 - Pentru ca judecatorii cei nedrepti sa se caiasca si sa judece cu dreptate norodul lui Dumnezeu

E preferabil sa citesti rugaciunile din carte dar daca nu ai Psaltirea la indemana, gasesti psalmii aici: http://www.bibliaortodoxa.ro/

Last edited by delia31; 20.01.2011 at 23:29:14.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 27.01.2011, 13:24:51
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

continua cu Acatistul Sf.Mina....si atat.....e sigur ajutator in gasirea celor pierdute sau furate......am trecut prin asta f,recent si am gasit alinarea la El.......ai sa vezi ca am dreptate.....si ai rabdare......si credinta ....
Reply With Quote
  #15  
Vechi 27.01.2011, 15:01:58
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellamarin Vezi mesajul
Am fost acuzata pe nedrept de colega de camera ca i-am furat portofelul .Ea ieri facea crize pentru acte si oricat i-am explicat ca nu am pus mana pe el nu ma crede.Azi cand administratorul (stau intrun camin studentesc) a pus problema cu politia io am fost de acord sa vina politia ba chiar sa ma perchezitioneze ca nu am nimic de ascuns dar ea a plecat acasa cica sa isi faca actele pe care nu le mai are.
Nu i le-am furat.Aseara m-am rugat Maicii Domnului si Sf.Mina. Vreau ca adevarul sa iasa cat mai repede la iveala...adica ca sunt nevinovata.Ce acatist sa mai citesc?
Am mare credinta in minunile si rugaciunile la Dumnezeu.
Dacă ai o biserică a Sfântului Mina în oraș la tine mergi acolo, roagă-te, dar pune și un pomelinc de 4o zile în care ceri Sfântului să descoere pe cel care i-a furat și să-i descopere nevinovația ta.
Fii sigură că vei primi raspuns. E bine să citești în continuare Acatistul Sf. Minasă mulțumesști lui Dumnezeu pentru această încercare. Gândește-te la sfinți cum erau acuzați de tot felul de lucruri neadevarate și cum au suferit ei
Eu cred că Dumnezeu te încearcă pentru că ești o persoanaă credincioasă, așadar fii tare în credință și roaga-te!

Last edited by dorinastoica14; 27.01.2011 at 15:04:56.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 14.02.2011, 22:17:59
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Da intr-adevar, te rogi, dar te rogi si pentru colega ta de camera... si daca poti ajut-o sa-si gaseasca portofelul...
Reply With Quote
  #17  
Vechi 14.02.2011, 22:34:32
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Roaga-te in continuare, ca sa iasa adevarul la suprafata!
Cu rabdare totul se rezolva.
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 14.02.2011, 23:16:39
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dianagroza Vezi mesajul
Roaga-te in continuare, ca sa iasa adevarul la suprafata!
Cu rabdare totul se rezolva.
Răbdare, răbdare, răbdare, vorba Părintelui Cleopa ! Mereu , cam uităm , de ajutorul Maicii Domnului , și amintesc aici un Acatist extrem de frumos și folositor :"Acatistul Maicii Domnului , Bucurie Neașteptată ". Doamne ajută !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 14.02.2011, 23:42:05
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Răbdare, răbdare, răbdare, vorba Părintelui Cleopa ! Mereu , cam uităm , de ajutorul Maicii Domnului , și amintesc aici un Acatist extrem de frumos și folositor :"Acatistul Maicii Domnului , Bucurie Neașteptată ". Doamne ajută !+
Si mie mi.a fost de mare ajutor acest acatist.Este f frumos.M.am impacat cu o prietena dupa ce l.am citit odata
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce sa faci daca ai mancat ceva de dulce, cand voiai sa tii post? camy_d Generalitati 89 11.08.2017 10:56:33
Ce trebuie sa faci cand chemi un Sfant sa-ti fie ocrotitor? roxana23 Reguli in Biserica 6 19.02.2011 23:30:09
Ce faci cand iti pierzi increderea in cei de langa tine?? Florentina75 Generalitati 14 07.03.2010 15:45:38
ce faci cand nu mai dai de duhovnic? onyx235 Preotul 10 05.09.2009 16:30:23