Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.01.2011, 15:01:17
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Bravo !

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Concurs! Sesizati diferentele:



Pentru premii, trimiteti-mi un mesaj privat.
O fi aceeasi persoana cu dobrestefania........... Total neseriosi.
Daca asta devine acest forum atunci prefer sa ma retrag.

Eu una nu prea intru des pe forum si oricum nu am timp sa citesc tot ce se posteaza (nici macar subiectele care m-ar interesa nu-mi permit sa stau sa le citesc din cauza lipsei de timp), voi cei care aveti mai mult timp e bine sa sesizati impostorii.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 05.01.2011, 16:56:34
mela me's Avatar
mela me mela me is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 98
Implicit

Citat:
În prealabil postat de medusa Vezi mesajul
si rudei tale ce i-a spus? lucruri adevarate din trecut? ce urmeaza sa i se intample in viitor? niscaiva pacate comise?
Da, cica lucruri adevarate din trecut si cica ca ii e legata casatoria fiului...
__________________
Nihil sine Deo.
Primim ceea ce oferim.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.01.2011, 17:40:53
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mela me Vezi mesajul
Da, cica lucruri adevarate din trecut si cica ca ii e legata casatoria fiului...
Și dracul știe lucrurile ăstea... Să nu-l crezi pe Pomohaci, te va duce în pierzare ca iubitor de sectanți ce e el.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 06.01.2011, 14:24:07
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Atentie

Citat:
În prealabil postat de mela me Vezi mesajul
Da, cica lucruri adevarate din trecut si cica ca ii e legata casatoria fiului...
Ostoaie-te !
Reply With Quote
  #15  
Vechi 06.01.2011, 14:44:59
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.042
Implicit

Si eu am fost la parintele Pomohaci,si nu prea mi-a placut ce am vazut acolo,o matusa de-a mea merge des acolo,si m-am dus si eu acum vreo 2 ani.La inceput m-am speriat,auzit zgomote ciudate,apoi am vazut cum unii,poate chiar bolnavi se manifestau,se tavaleau pe jos,zbierau etc.Am fost curios mai ale pt faptul ca citea moliftele Sf. Vasile,dar in acea seara nu le-a citit ci doar a savarsit Sf. Liturigie pe la 12 cred,cu inca un preot.Ce sa zic e putin inafara Ortodoxiei ,e un caz particular,nu contest nici nu afirm harismele sale,dar daca vreti adevarati duhovnici si inaintevazatori,aceia stau mai ascunsi,trebuie cautati ,caci nu stau in mijlocul strazii ci in locuri mai ferite.
Doamne lumineaza-ne!!!
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 06.01.2011, 15:23:52
mela me's Avatar
mela me mela me is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 98
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Si eu am fost la parintele Pomohaci,si nu prea mi-a placut ce am vazut acolo,o matusa de-a mea merge des acolo,si m-am dus si eu acum vreo 2 ani.La inceput m-am speriat,auzit zgomote ciudate,apoi am vazut cum unii,poate chiar bolnavi se manifestau,se tavaleau pe jos,zbierau etc.Am fost curios mai ale pt faptul ca citea moliftele Sf. Vasile,dar in acea seara nu le-a citit ci doar a savarsit Sf. Liturigie pe la 12 cred,cu inca un preot.Ce sa zic e putin inafara Ortodoxiei ,e un caz particular,nu contest nici nu afirm harismele sale,dar daca vreti adevarati duhovnici si inaintevazatori,aceia stau mai ascunsi,trebuie cautati ,caci nu stau in mijlocul strazii ci in locuri mai ferite.
Doamne lumineaza-ne!!!
Da, de acord cu tine, intr-adevar duhovincii adevarati stau mai ascunsi, am auzit numai lucruri bune despre Parintele Papacioc, Parintele Iustin si altii.
Oricum, multumesc tuturor pentru raspunsuri, eram curioasa de cei care au auzit/interactionat cu parintele.
__________________
Nihil sine Deo.
Primim ceea ce oferim.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 06.01.2011, 15:36:09
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mela me Vezi mesajul
Da, cica lucruri adevarate din trecut si cica ca ii e legata casatoria fiului...
si i-a spus ce sa faca pentru ca sa fie dezlegata casatoria fiului ?
Reply With Quote
  #18  
Vechi 07.01.2011, 10:47:21
mela me's Avatar
mela me mela me is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 98
Implicit

Citat:
În prealabil postat de medusa Vezi mesajul
si i-a spus ce sa faca pentru ca sa fie dezlegata casatoria fiului ?
cica da...din cate stiu, i-a zis sa tina ceva post si rugaciune
__________________
Nihil sine Deo.
Primim ceea ce oferim.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 07.01.2011, 12:21:51
Eugen7's Avatar
Eugen7 Eugen7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.580
Implicit

Pentru o judecata obiectiva trebuie mers la fata locului. Omul se cunoaste si se judeca dupa fapte, precum pomul dupa roade.

Daca ceea ce face preotul Cristian Pomohaci e de la Dumnezeu, va dainui, daca nu, nu va dainui si nici nu va putea face nimic.

Sa nu uitam ca evreii nu negau (si nici acum nu contesta) minunile lui Iisus ci doar le considera de natura diavoleasca (vrajitoreasca. In Talmud Iisus Hristos e deschis ca un iscusit vrajitor.)

Sa urmam indemnul Sfintei Scripturi si sa "cercetam" (I Tesaloniceni 5,21; I Ioan 4,1) caci Duhul Sfant marturiseste pentru Adevar. Asadar sa nadajduim intru Duhul Sfant in Sfanta Biserica Ortodoxa.

Last edited by Eugen7; 07.01.2011 at 12:25:29.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 07.01.2011, 13:21:24
jonzy30 jonzy30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Mesaje: 34
Implicit

Pentru o judecata obiectiva trebuie mers la fata locului. Omul se cunoaste si se judeca dupa fapte, precum pomul dupa roade.

Daca ceea ce face preotul Cristian Pomohaci e de la Dumnezeu, va dainui, daca nu, nu va dainui si nici nu va putea face nimic.

Sa nu uitam ca evreii nu negau (si nici acum nu contesta) minunile lui Iisus ci doar le considera de natura diavoleasca (vrajitoreasca. In Talmud Iisus Hristos e deschis ca un iscusit vrajitor.)



cata intelepciune in acest mesaj... mai rar intalnesti mesaje ca acestea pe acest forum ... mi-a placut mult ... precizarea mea:lucrarea parintelui Cristian Pomohaci dainuieste de mai bine de 10 ani cu ajutorul lui Dumnezeu bineinteles .
Reply With Quote
Răspunde

Tags
pomohaci

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 12:36:24
Parintele Cristian Pomohaci nutzy Mari Duhovnici si predicile lor 332 26.05.2013 16:37:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 14:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 20:32:37
Parintele Arsenie Papacioc despre parintele Justin: “ARE DREPTATE!” tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 3 20.01.2009 05:57:26