Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.09.2011, 10:56:03
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Merge cineva din Cluj la Manastirea Dumbrava (Unirea)

Daca cineva din Cluj are drum la Manastirea Dumbrava (Unirea) il rog sa ma anunte si pe mine.
Daca s-ar putea as merge si eu, daca nu, macar sa-i dau ceva ce am de dus acolo.
Multumesc.

Last edited by Adriana Cluj; 23.09.2011 at 11:34:54.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.09.2011, 11:35:04
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Daca cineva din Cluj are drum la Manastirea Dumbrava (Unirea) il rog sa ma anunte si pe mine.
Daca s-ar putea as merge si eu, daca nu, macar sa-i dau ceva ce am de dus acolo.
Multumesc.
Nu merge nimeni?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.09.2011, 13:26:59
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Pe vsovivi l-ai întrebat?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.09.2011, 14:28:57
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Pe vsovivi l-ai întrebat?
Mai Dragos, eu intreb serios, si tu faci gLume (ca sa parafrazam, sau sa citam?! na, ca nu mai stiu!)!
Am de dus ceva acolo si n-am cu ce!

Last edited by Adriana Cluj; 23.09.2011 at 16:14:03.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.09.2011, 17:34:13
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Mai Dragos, eu intreb serios, si tu faci gLume (ca sa parafrazam, sau sa citam?! na, ca nu mai stiu!)!
Am de dus ceva acolo si n-am cu ce!
Daca tot nu s-a gasit nimeni care sa mearga , te rog ai bunavointa si spune unde exact se gaseste aceasta minastire .
Pomenesti de Unirea , este vorba de localiattea dintre Aiud si Turda sau de o alta Unirea ?
Stiu ca intre localitatile Unirea si Turda (dar mai aproape de Turda ) pe partea stinga cum se merge spre Turda se gaseste o minastire noua (se spune ca a fost finantata constructia de catre Anghel Iordanesc, fotbalistul si antrenorul nationalei,) dar despre care nu stiu mai nimic , decit ca este de maici . Nu stiu ce hram are si nici cum se cheama sau daca are locuri pt. cazare.
Iarasi, daca stie cineva il rog sa faca dragoste frateasca si sa spuna citeva amanunte in legatura cu aceasta minastire .
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.09.2011, 23:39:04
laviniu laviniu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.08.2011
Mesaje: 183
Implicit

Manastirea Dumbrava este renumita prin sarguinta maicilor de a ingriji copii, animale si a cultiva flori. Este aproape de com Unirea , si se vede de pe dumul national, fiind cam la 1 km si ceva de el.Are hramul Sf. Dimitrie! Numai bine!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.09.2011, 15:48:31
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laviniu Vezi mesajul
Manastirea Dumbrava este renumita prin sarguinta maicilor de a ingriji copii, animale si a cultiva flori. Este aproape de com Unirea , si se vede de pe dumul national, fiind cam la 1 km si ceva de el.Are hramul Sf. Dimitrie! Numai bine!
Acum am inteles ca ai raspuns lui Zaharia.
Eu stiam unde este Manastirea.
Da acolo este, cum iesi din Turda sa mergi spre Aiud, pe partea dreapta a soselei, nu departe de iesirea din Stejeris. Cred ca este E60 acea sosea.
Nu stiu daca este asa, am auzit si eu ca acea Manastire a fost construita cu ajutorul unor oameni din fortbal.
Este un loc minunat iar acolo sunt gazduiti multi copii si persoane varstnice, prin grija maicutelor si a Parintelui Vasile.
Nu stiu daca sunt locuri de cazare, dar in mod sigur daca se va intampla sa va prinda noaptea pe acolo, nu va vor lasa afara.

Last edited by Adriana Cluj; 24.09.2011 at 15:54:49.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Este cineva inginer proiectant? Sau stiti pe cineva? JustNicol Generalitati 0 04.03.2012 20:43:18
Ce ne aduce unirea cu Hristos costel Intamplari adevarate 10 21.04.2011 19:15:40
e cineva din bucuresti care merge la biserica sf ciprian din suceava..? sunsray Preotul 0 05.06.2010 15:49:38
A merge sau a nu merge cu Hristos. maria-luisa Generalitati 7 17.12.2009 16:48:21
unirea trupeasca-rugaciune Anna Nunta 8 18.08.2009 17:04:37