Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.12.2008, 12:37:10
povestitorul_dragutz povestitorul_dragutz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.12.2008
Mesaje: 13
Implicit

Chestia asta ar avea treaba cu globalizarea?
__________________
Buna, sunt Adelin, student anul 4, la drept. Ortodox, casatorit, un copil de 4 luni.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.12.2008, 04:43:15
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de povestitorul_dragutz Vezi mesajul
Chestia asta ar avea treaba cu globalizarea?
Chip - este obligatoriu in America de Nord, pentru animale.
Eu am caine si are chip implantat. Cainele aici traieste in case, nu poti inchide cainele afra, deoarece Animal Services iti va lua animalul, deci inseamna ca tu nu ai grija de animalul tau.

La fel si pisicile, trebuie tinute in casa, cu chip etc.

Pentru fermieri este tot asa, au chip.
De ce? Tocmai ca sa fie usor de gaite aceste animale in cazul ca se pied.

Nu este vorba de globalizare, este vorba de identificare.

NOTA: Aceste chip-uri nu sint pentru umani.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.12.2008, 06:33:49
sherlock_holmes sherlock_holmes is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2008
Locație: commonwealth
Religia: Ortodox
Mesaje: 386
Implicit Aaron russo -Rockefeller plan to microchip people

http://www.youtube.com/watch?v=bzuc1Pu_4Hw

Despre chip,9/11,viitor dar si despre "emanciparea " femeilor la final in viziunea teroristilor care conduc lumea ( in cazul de fata rockefeller,unul dintre cei mai bogati si influenti "oameni" ( familii ) ai planetei.
__________________
Singura dragoste adevarata este cea care încredinteaza aproapelui viata vesnica! Sfintul Iustin Popovici
Reply With Quote
  #14  
Vechi 22.12.2008, 06:54:06
sherlock_holmes sherlock_holmes is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2008
Locație: commonwealth
Religia: Ortodox
Mesaje: 386
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=apEmP...eature=related

la acest link,la final ( puteti sa mutati cursorul cu mouseul pe ultimul minut ) aveti despre motivele emanciparii femeilor...impozitarea muncii lor,lasarea educarii copiilor pe seama scolii si a statului...
__________________
Singura dragoste adevarata este cea care încredinteaza aproapelui viata vesnica! Sfintul Iustin Popovici
Reply With Quote
  #15  
Vechi 22.12.2008, 18:56:31
povestitorul_dragutz povestitorul_dragutz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.12.2008
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Chip - este obligatoriu in America de Nord, pentru animale.
Eu am caine si are chip implantat. Cainele aici traieste in case, nu poti inchide cainele afra, deoarece Animal Services iti va lua animalul, deci inseamna ca tu nu ai grija de animalul tau.

La fel si pisicile, trebuie tinute in casa, cu chip etc.

Pentru fermieri este tot asa, au chip.
De ce? Tocmai ca sa fie usor de gaite aceste animale in cazul ca se pied.

Nu este vorba de globalizare, este vorba de identificare.

NOTA: Aceste chip-uri nu sint pentru umani.

Cam usor au gasit motivul si pentru asta....
__________________
Buna, sunt Adelin, student anul 4, la drept. Ortodox, casatorit, un copil de 4 luni.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.12.2008, 18:59:45
povestitorul_dragutz povestitorul_dragutz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.12.2008
Mesaje: 13
Implicit

Spunetimi un lucru: daca la caini si pisici se baga cipuri pentru a nu paticeva rau, si sunt obligati stapanii sa-i tina in casa, de ce pe copii ii lasa sa fie aruncati inainte de a se neste? Daca stam bine sa ne uitam, oamenii care au caini si motani prin casa, ii intretine bine, cu tot felul de mancaruri, cu vitamine. Oare, cum cresc niste animale, niste dobitoace, NU puteau sa-si creasca si proprii prunci pe care i-au aruncat la gunoi inca inante ca acestia sa aiba dreptul la a se naste?! Iata cum iti bate joc diavolul de omenire si isi aduce fel de fel de motivatii.
__________________
Buna, sunt Adelin, student anul 4, la drept. Ortodox, casatorit, un copil de 4 luni.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 24.12.2008, 20:20:08
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de povestitorul_dragutz Vezi mesajul
Spunetimi un lucru: daca la caini si pisici se baga cipuri pentru a nu paticeva rau, si sunt obligati stapanii sa-i tina in casa, de ce pe copii ii lasa sa fie aruncati inainte de a se neste? Daca stam bine sa ne uitam, oamenii care au caini si motani prin casa, ii intretine bine, cu tot felul de mancaruri, cu vitamine. Oare, cum cresc niste animale, niste dobitoace, NU puteau sa-si creasca si proprii prunci pe care i-au aruncat la gunoi inca inante ca acestia sa aiba dreptul la a se naste?! Iata cum iti bate joc diavolul de omenire si isi aduce fel de fel de motivatii.
Ai asa de mare dreptate!!!!!!!!
Din pacate, aici este datoria parintilor, daca acestia exista.

Eu nu intelege, si n-am inteles niciodata de ce sufera copiii... adultii, inteleg, insa copiii.........

Ai dreptate, este o alegere pe care o persoana la un momnet dat in viata o face, apoi cu siguranta, amare vor fii regretele.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 24.12.2008, 20:50:01
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Ai asa de mare dreptate!!!!!!!!
Din pacate, aici este datoria parintilor, daca acestia exista.

Eu nu intelege, si n-am inteles niciodata de ce sufera copiii... adultii, inteleg, insa copiii.........

Ai dreptate, este o alegere pe care o persoana la un momnet dat in viata o face, apoi cu siguranta, amare vor fii regretele.
Pacatele si mai ales pacatele strigatoare la cer, nespovedite si neandreptate se repercuteaza asupra tuturor descendentilor. Semintia nevrednica ce a nesoscotit cu buna stinta Legea Divina, unde pacatul a fost cu voie, premeditat, va dispare , asa cum si Psalmistul ne spune. Se vor ofili ca iarba, azi sunt si maine nici urma nu va fi.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 26.12.2008, 05:39:44
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Pacatele si mai ales pacatele strigatoare la cer, nespovedite si neandreptate se repercuteaza asupra tuturor descendentilor. Semintia nevrednica ce a nesoscotit cu buna stinta Legea Divina, unde pacatul a fost cu voie, premeditat, va dispare , asa cum si Psalmistul ne spune. Se vor ofili ca iarba, azi sunt si maine nici urma nu va fi.
Da, ce mare nesabuinta pe parinti!

Copii vin pe lume, suflete neprihanite si fara pacat persona, insa din pacate mostenesc pe cele ale parintilor.

Stiu ca prin Sfantul Botez se sterg 7 pacate, insa ca sa fiu sincera nu am nici cea mai palida idee care ar fii pacatele sterse prin Botez, si care sint cele ce raman. Banuiesc ca cele de moarte nu se sterg, din pacate.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 28.12.2008, 18:33:15
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Eu nu intelege, si n-am inteles niciodata de ce sufera copiii... adultii, inteleg, insa copiii.........
Le stie Dumnezeu pe toate. Spunea Sf. Teofan Zavoratul (parca) ca unii copii se nasc cu boli grave si incurabile, si raman handicapati pentru toata viata, pentru ca altvfel ar fi facut pacate mari si si-ar fi pierdut sufletul. Si Cuv. Paisie Aghioritul parca spunea ca i-ar fi placut sa fi fost nascut handicapat.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
sminteala cipurilor surprinsă de massmedia logos Biserica Ortodoxa si Massmedia 4 26.02.2009 17:53:39
Maine 18.02.2009 doua conferinte despre cum ne afecteaza cipurilor tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 2 18.02.2009 16:32:00