Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 07.07.2012, 18:03:40
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
asa sunt eu, mai greu de cap.
sa intdleg ca justitia din 2003 era ideala? si ca doar regimul corupt al lui Basescu a stricat-o?
Sa intelegi ca justitia a fost infecta in toti acesti ani si daca il demit astia pe Basescu doar o sa se transfere comanda din mana lui la ceilalti.
Dar nu mai insist.O sa stau sa ma uit le A3.Bafta !
Reply With Quote
  #32  
Vechi 07.07.2012, 18:04:01
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Asta o crezi ? :

"
Reporter: Dar țineți în continuare la schimbarea președinților celor două Camere?
Traian Băsescu: Este o decizie deja luată. E prevăzută în regulament. Deci nu mai are nici o relevanță la ce țin sau la ce nu țin eu. Posibilitatea schimbării președinților celor două Camere a fost statuată în regulamentul celor două camere. Sigur că da, din punct de vedere al logicii politice este normal ca majoritatea să aibă președinția celor două camere.
Unii spun, nu se poate, Constituția spune mandat de patru ani. Sigur Constituția spune mandat de patru ani pentru președinții celor două camere, la fel cum spune că și mandatul președintelui României este de cinci ani. Dar, așa cum pentru președintele României există procedură de întrerupere a mandatului sau prin voința electoratului, a poporului, prin referendum, și pentru președinții celor două Camere trebuie să existe procedură de revocare.
Ei ar fi singurii care, afirmă ei, sunt de neschimbat în țara asta."


BBC 2005
intrebare:
dupa ce PSD a parasit guvernarea alaturi de PDL, dupa cat timp a fost schimbat Geaona de la sefia senatului?
si cine l-a schimbat?
Reply With Quote
  #33  
Vechi 07.07.2012, 18:08:11
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Sa intelegi ca justitia a fost infecta in toti acesti ani si daca il demit astia pe Basescu doar o sa se transfere comanda din mana lui la ceilalti.
Dar nu mai insist.O sa stau sa ma uit le A3.Bafta !
exat cum banuiam: pana in 2004 justitia era perfecta.

continua sa te uiti la pastorjl de la A3 si o sa iti umpli inima de liniste si pace.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 07.07.2012, 18:14:53
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
intrebare:
dupa ce PSD a parasit guvernarea alaturi de PDL, dupa cat timp a fost schimbat Geaona de la sefia senatului?
si cine l-a schimbat?
Ce ma intereseaza pe mine de Geoana, Blaga, Antonescu ? Ce conteaza cine e presedinte ? Important e ca puterea a incercat mereu sa faca asta si culmea, a si reusit atunci cand s-a dat un vot.
Propaganda asta "legalista " nu functioneaza atunci cand ai de-a face cu un regim abuziv. Cand l-am dat jos pe Ceausescu nu am respectat legea, ca nu se schimba nimic. Intotdeauna un regim abuziv o sa puna piedici in calea schimbarii.Bataia de la votul pentru numirea unor judecatori la CCR ne arata ca nu avem de-a face cu o institutie "democratica " ci cu niste butoane ( ale unei tabere sau ale celeilalte tabere ).
Reply With Quote
  #35  
Vechi 07.07.2012, 18:17:22
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Sa intelegi ca justitia a fost infecta in toti acesti ani si daca il demit astia pe Basescu doar o sa se transfere comanda din mana lui la ceilalti.
Dar nu mai insist.O sa stau sa ma uit le A3.Bafta !
Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
exat cum banuiam: pana in 2004 justitia era perfecta.
O sa incerc sa-mi umplu inima de liniste si pace. Dar ce legatura are ce ai scris tu cu ce am scris eu ?
Reply With Quote
  #36  
Vechi 07.07.2012, 18:23:17
Kronos's Avatar
Kronos Kronos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2011
Mesaje: 226
Implicit

Antena3 ar trebui să primească un premiu din partea departamentului de Operații Psihologice al oricăror servicii speciale din lume întrucât se pricep de minune la așa ceva. Era un spot publicitar pe post cu Voiculescu care spunea că presa trebuie să atace constant puterea pentru a limita abuzurile, devenind astfel a 4-a forță în stat. Nu am văzut ca A3 să atace plagiatul lui Ponta, nu am văzut să atace nerespectarea ordinei de zi publicate în MO în ziua suspendării președinților Camerelor, nu am văzut să atace trecerea MO în subordinea Guvernului sau nerespectarea deciziei CCR de către Victor Ponta. Dacă Băsescu sau MRU ar fi făcut asta ar fi turuit la foc automat o lună de dimineața până seara. Apoi ar fi reluat subiectul la exact un an de la săvârșirea infracțiunilor.

Ca să nu spun de toate Ordonanțele de Urgență care se dau numai în situații speciale (așa prevede Constituția) și mai ales că cele care privesc activitatea instituțiilor fundamentele sunt nule de drept.

Last edited by Kronos; 07.07.2012 at 18:25:52.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 07.07.2012, 18:27:43
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Kronos Vezi mesajul
Antena3 ar trebui să primească un premiu din partea departamentului de Operații Psihologice al oricăror servicii speciale din lume întrucât se pricep de minune la așa ceva. Era un spot publicitar pe post cu Voiculescu care spunea că presa trebuie să atace constant puterea pentru a limita abuzurile, devenind astfel a 4-a forță în stat. Nu am văzut ca A3 să atace plagiatul lui Ponta, nu am văzut să atace nerespectarea ordinei de zi publicate în MO în ziua suspendării președinților Camerelor, nu am văzut să atace trecerea MO în subordinea Guvernului sau nerespectarea deciziei CCR de către Victor Ponta. Dacă Băsescu sau MRU ar fi făcut asta ar fi turuit la foc automat o lună de dimineața până seara. Apoi ar fi reluat subiectul la exact un an de la săvârșirea infracțiunilor.
In fond Antena 3 este o institutie privata si poate face ce vrea. E clar ca este angajata de partea USL. La fel cum e clar ca B1 de exemplu e 100% basist. Diferenta e ca la Antena se uita lumea iar la B1 nu se uita nici cameramanii lor.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 07.07.2012, 18:32:40
Kronos's Avatar
Kronos Kronos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2011
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
In fond Antena 3 este o institutie privata si poate face ce vrea. E clar ca este angajata de partea USL. La fel cum e clar ca B1 de exemplu e 100% basist. Diferenta e ca la Antena se uita lumea iar la B1 nu se uita nici cameramanii lor.
Așa e. B1TV e aceeași Mărie cu altă pălărie. A fost „ales” mult prea târziu pentru scopul lui, când A3 avea deja o cotă importantă de piață. Plus că nu a ajutat deloc faptul că a existat pe piață de multă vreme în formatul vechi pentru că mulți probabil și l-au scos din grilă pentru a butona mai puțin până la postul preferat. Însă devine periculos ca un post de știri în special politice să aibă atâta audiență, dar să nu surprindă abuzurile conducerii, indiferent de culoare, sau faptul că vreo 3 parlamentari au primit sentință definitivă de la Curtea de Apel în privința incompatibilității lor, iar USL-ul îi protejează.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 07.07.2012, 18:39:24
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Kronos Vezi mesajul
Așa e. B1TV e aceeași Mărie cu altă pălărie. A fost „ales” mult prea târziu pentru scopul lui, când A3 avea deja o cotă importantă de piață. Plus că nu a ajutat deloc faptul că a existat pe piață de multă vreme în formatul vechi pentru că mulți probabil și l-au scos din grilă pentru a butona mai puțin până la postul preferat. Însă devine periculos ca un post de știri în special politice să aibă atâta audiență, dar să nu surprindă abuzurile conducerii, indiferent de culoare, sau faptul că vreo 3 parlamentari au primit sentință definitivă de la Curtea de Apel în privința incompatibilității lor, iar USL-ul îi protejează.
Eu cred ca devine periculos atunci cand gandim ca ceilalti sant periculosi.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 07.07.2012, 18:40:46
Kronos's Avatar
Kronos Kronos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2011
Mesaje: 226
Implicit

Dvs. nu purtați o conversație la obiect.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Exceptional -Exemplu de demnitate nationala,Biserica Ortodoxa Greaca alaturi de popor tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 4 19.11.2011 02:18:41
Multumesc din suflet celor care imi sunt alaturi! andrutza151 Umanitare 2 03.02.2011 21:53:17
casnicia alaturi de un necredincios Aspasia Nunta 38 12.12.2010 22:15:41
Sa fim alaturi de Matei Vasile! sfantul_calinic Umanitare 0 17.10.2008 03:29:59