Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 02.03.2012, 23:12:02
caryna caryna is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 60
Implicit

Citat:
În prealabil postat de demon777 Vezi mesajul
nu sunt eu cel mai religios baiat si sincer nici nu prea cred deplin in dumnezeu,dar cand vine vorba de preoti cu har in mod sigur cel mai tare este preotul lacatus adrian
la care am fost si s-a uitat doar la mine si mi-a spus niste lucruri traite de mine pe care nu le stia nimeni,sincer am venit acasa vorbind singur. Il suna lumea de peste tot mai ales din strainatate si vinerea la sf maslu citeste moliftele lui sf vasile de la ora 4 are 2-300 de oameni la slujbe desi este preot intr-un satuc izolat sin suceava , grigoresti comuna siminicea. Am vazut oameni veniti de la spitale si care i pupau mana ca s-au vindecat,fel de fel de povesti auzi acolo,e cel mai tare dupa parerea mea si nu numai
si eu cred acelasi lucru...parintele adrian lacatus este un preot cu mare har. Ii multumesc din suflet ca m-a ajutat cand aveam atat de mare nevoie. Doamne ajuta!
__________________
"De la aproapele vine si viata, si moartea. Caci, daca aducem folos duhovnicesc aproapelui, pe Dumnezeu dobandim si daca gresim aproapelui, lui Hristos gresim." (Sf. Antonie cel Mare)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Preoti de tara sau preoti de oras? paulac Preotul 38 26.06.2013 11:55:03
preoti rentea Preotul 5 01.04.2013 12:52:24
Despre preoti ColdFusion Preotul 114 20.03.2011 20:16:31
despre 'parinti clarvazatori' si ghicitori boby1976 Generalitati 3 17.12.2009 16:40:48