Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.11.2010, 11:02:15
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de allexandraaa Vezi mesajul
nu traim impreuna.inca stam cu parintii,dar noi nu ne putem vedea problema cred ca este de la acel prezicator...tot imi spunea diferite chestii.ciudat a fost ca d Paste l`am intrebat daca ar putea sa`l faca pe iubitul meu sa vina la aceeasi Biserica unde merg eu.si mi`a spus in in zilele de sarbatoare nu are nici o putere.deci de aici am ajuns la concluzia ca face numai rau.am tot incercat sa ma indepartez de el si am reusit.acum cateva luni l`am intrebat pe iubitul meu daca crede in asa ceva si a zis ca nu. dupa aceea mi`a zis ca vorbeste si el cu prezicatorul(
Unde l-ai cunoscut pe prezicatorul asta? eu cred ca e un sarlatan.
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.11.2010, 11:06:14
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de allexandraaa Vezi mesajul
l`am intrebat daca ar putea sa`l faca pe iubitul meu sa vina la aceeasi Biserica unde merg eu.
Aici este o eroare, probabil una gravă. Nu trebuie să vă adresați celor care practică vrăjitoria nici chiar dacă aveți un scop bun. Aceasta, deoarece vrăjitoria este un mijloc intrinsec rău. Nu putem ținti scopuri bune cu mijloace intrinsec rele.
Deci, trebuie să vă feriți de astfel de oameni și să nu aveți cu ei legătură mai mult decât "bună ziua".

Spuneți că mergeți la biserică. Asta e un lucru bun, dar nu suficient. Pentru ca farmecele să nu aibă putere asupra noastră, trebuie să fim în stare de har (grație). Modalitatea de redobândire a harului se numește "spovadă" și nu "mers la biserică". Folosiți-vă de postul care va începe în curând, spovediți-vă și împărtășiți-vă.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.11.2010, 11:06:40
allexandraaa allexandraaa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.11.2010
Mesaje: 8
Implicit

pe mess...mi`a spus multe lucruri si toate s`au intamplat asa cum mi`a spus( cand trebuia sa ma vad prima data cu ady,a spus ca unchiul lui v`a face accident si nu v`a venii si asa a si fost
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.11.2010, 11:08:54
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de allexandraaa Vezi mesajul
nu traim impreuna.inca stam cu parintii,dar noi nu ne putem vedea problema cred ca este de la acel prezicator...tot imi spunea diferite chestii.ciudat a fost ca d Paste l`am intrebat daca ar putea sa`l faca pe iubitul meu sa vina la aceeasi Biserica unde merg eu.si mi`a spus in in zilele de sarbatoare nu are nici o putere.deci de aici am ajuns la concluzia ca face numai rau.am tot incercat sa ma indepartez de el si am reusit.acum cateva luni l`am intrebat pe iubitul meu daca crede in asa ceva si a zis ca nu. dupa aceea mi`a zis ca vorbeste si el cu prezicatorul(
Buba este la voi in "ograda". Tu te tine de cele sfinte, ca restul va face Dumnezeu..Si, fie ca veti fi impreuna, fie ca nu...,tu nu vei pierde !
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.11.2010, 11:12:56
allexandraaa allexandraaa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.11.2010
Mesaje: 8
Implicit

Mihnea...am cerut cate ceva dar nici o data nu a putut face ce ii cerea eu. vorbeam cu el dar ma duceam la biserica. atunci de paste s`a cam dat de gol,ca sa zic asa. prietenul meu cel mai bun a fost la o biserica si a intrebat ce sa face.si a spus sa ardem salvie,sa dam cu ea pe la toate geamurile si usile si cu agheasma.trebuia sa dea si iubitul meu dar nu am reusit sa`i spun toate astea pt ca prezicatorul ala a inceput sa vorbeasca si cu el
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.11.2010, 11:23:12
alex marian alex marian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.10.2010
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

Eu cred ca e cineva care se plictiseste si tot isi baga coada in relatiile altora, si caruia ii place sa se amuze pe seama voastra implementand in mintea voastra tot felul de prostii. Prietenul asta al tau nu are telefon? Vorbiti la telefon si va intalniti si convinge-l sa nu mai vorbeasca cu toate persoanele dubioase. Acum alta problema ar fi:
prietenul tau e usor influentabil? merge la biserica?
Probabil persoana X ii baga prostii in cap in legatura cu tine, si va manevreaza pe amandoi. Fiti si voi mai selectivi si aveti grija cu cine vb pe net/mess, nu vorbiti cu persoane care nu le-ati vazut deloc sau care dau de banuit.. Ma repet:sunt fmulti care se plictisesc acasa si se baga in relatiile altora.
Din cate am inteles, tu ai apelat la el ,rugandu-l intr-o forma sau alta sa ti-l aduca pe prietenul tau la biserica unde mergi tu:"ciudat a fost ca d Paste l`am intrebat daca ar putea sa`l faca pe iubitul meu sa vina la aceeasi Biserica unde merg eu."
Credinta si nadejde in Bunul Dumnezeu!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.11.2010, 11:23:55
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de allexandraaa Vezi mesajul
Mihnea...am cerut cate ceva dar nici o data nu a putut face ce ii cerea eu. vorbeam cu el dar ma duceam la biserica. atunci de paste s`a cam dat de gol,ca sa zic asa. prietenul meu cel mai bun a fost la o biserica si a intrebat ce sa face.si a spus sa ardem salvie,sa dam cu ea pe la toate geamurile si usile si cu agheasma.trebuia sa dea si iubitul meu dar nu am reusit sa`i spun toate astea pt ca prezicatorul ala a inceput sa vorbeasca si cu el
Mah alexandra, asta sigur e un sarlatan. poate e cineva care va cunoaste pe amandoi. l-ai vazut vreodata? sunt monahi care dupa o viata intreaga de nevointa nu au darul prevederii viitorului. cum l-ai cunoscut?
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.11.2010, 11:31:13
alex marian alex marian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.10.2010
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

Asa este @Mtcrysty17. Probabil unul dintre prietenii lor comuni, care le stie foarte bine situatia si ii cunosc foarte bine pe amandoi.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.11.2010, 11:57:26
allexandraaa allexandraaa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.11.2010
Mesaje: 8
Implicit

pai daca spuneti ca este sarlatan,cum stia ca unchiul lui v`a face accident?? mi`a spus multe chestii care asa s`au intamplat.prietenii nostrii nu au id`urile astea pt ca nu vrem sa alfe lumea ca suntem impreuna.are probleme cu mama lui si de asta nu vrem sa se alfel. mereu il bate..stiu ca e ciudat si nu credeti asta,dar asa e(la telefon nu putem vorbii ca sa nu afle mama lui. alta problema ar mai fi ca mama lui se duce la ghicitoare ca sa afle daca mai e cu mine sau.ma gandeam ca poate de aici pleaca toate problemele noaste si de asta nu ne putem vedea
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.11.2010, 15:08:15
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Eu observ la tine un anturaj dubios ! Ce-ti trebuie tie toata aceasta gasca de ciudati care stau cu ...in doua, trei "spiritualitati" si mai fac si experimente cu viata ta ? Fa-ti prieteni numai dintre crestini..
Pe mine ma uimeste disponibilitatea oamenilor de a refuza calea cea dreapta, ortodoxa si imaginatia in a-si creea propria credinta...!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
farmece



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intrebare despre farmece?!? Swanheart Generalitati 34 09.07.2014 16:14:01
despre vraji, farmece sadiy Generalitati 7 11.10.2011 11:49:26
Despre farmece si vrajitorie strajeru Secte si culte 0 26.11.2007 02:18:15
Despre vrajitorie ,farmece, astrologie cozia Generalitati 0 04.02.2007 22:40:42