Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 02.02.2011, 12:48:30
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Si ce faci cand dai nas in nas cu o femeie machiata decent si care chiar arata bine? Spui "piei satano"? ...sincer ma indoiesc....si pe mine ma poti pacali, dar pe EL?
Reply With Quote
  #82  
Vechi 02.02.2011, 13:08:58
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Si ce faci cand dai nas in nas cu o femeie machiata decent si care chiar arata bine? Spui "piei satano"? ...sincer ma indoiesc....si pe mine ma poti pacali, dar pe EL?
:))

Calatorule... tocmai ziceam ca in astfel de imprejurari ma lupt cu mine fara sa exteriorizez catre altii. Si ca sa-ti dau un exempleu (nu sustin ca este un exemplu bun sau rau!) uite, sotia mea se machiaza! Decent, finut si destul de rar - dar se meachiaza! Iar ea stie parerea mea, ar fi o treaba idioata sa o ascund, si la fel de idiot as fi daca as face din asta un scandal. (si ca o paranteza: preotul la cununie ne-a spus ca avem dreptul sa strigam unul la altul doar daca ia foc casa - la propriu, si la figurat - si atunci nu strigat de repros, ci de atentionare ca trebuie s-o stingem) Singurul lucru pe care-l pot face reduc complimentele! Nici nu am cum sa fac complimente daca pe mine nu ma incanta. Cand am cunoscut-o era nemachiata si asa mi-a placut si imi place de ea.
__________________
"În zadar se numește creștin acela, care nu are dovadă sensibilă că Harul lui Dumnezeu sălășluiește în el" - Sf. Simeon Noul Teolog
Reply With Quote
  #83  
Vechi 02.02.2011, 13:15:02
Riluri's Avatar
Riluri Riluri is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.01.2011
Mesaje: 9
Implicit

Am si eu o idee aici, dar e doar parerea mea.

Nu stim sigur daca e pacat sau nu. Depinde pe cine intrebi.

Parerea mea e sa te intrebi pe tine, cel care ai vrea sa iti aduci o adaugire frumusetii fizice asa cum e ea simpla: te accepti asa cum esti inainte de orice infrumusetare? Sincer!
Reply With Quote
  #84  
Vechi 02.02.2011, 13:17:34
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de FiulRisipitor Vezi mesajul
:))

Calatorule... tocmai ziceam ca in astfel de imprejurari ma lupt cu mine fara sa exteriorizez catre altii. Si ca sa-ti dau un exempleu (nu sustin ca este un exemplu bun sau rau!) uite, sotia mea se machiaza! Decent, finut si destul de rar - dar se meachiaza! Iar ea stie parerea mea, ar fi o treaba idioata sa o ascund, si la fel de idiot as fi daca as face din asta un scandal. (si ca o paranteza: preotul la cununie ne-a spus ca avem dreptul sa strigam unul la altul doar daca ia foc casa - la propriu, si la figurat - si atunci nu strigat de repros, ci de atentionare ca trebuie s-o stingem) Singurul lucru pe care-l pot face reduc complimentele! Nici nu am cum sa fac complimente daca pe mine nu ma incanta. Cand am cunoscut-o era nemachiata si asa mi-a placut si imi place de ea.
Asta da raspuns sincer!
Felicitarile mele!
Reply With Quote
  #85  
Vechi 02.02.2011, 13:18:09
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FiulRisipitor Vezi mesajul
:))

Calatorule... tocmai ziceam ca in astfel de imprejurari ma lupt cu mine fara sa exteriorizez catre altii. Si ca sa-ti dau un exempleu (nu sustin ca este un exemplu bun sau rau!) uite, sotia mea se machiaza! Decent, finut si destul de rar - dar se meachiaza! Iar ea stie parerea mea, ar fi o treaba idioata sa o ascund, si la fel de idiot as fi daca as face din asta un scandal. (si ca o paranteza: preotul la cununie ne-a spus ca avem dreptul sa strigam unul la altul doar daca ia foc casa - la propriu, si la figurat - si atunci nu strigat de repros, ci de atentionare ca trebuie s-o stingem) Singurul lucru pe care-l pot face reduc complimentele! Nici nu am cum sa fac complimente daca pe mine nu ma incanta. Cand am cunoscut-o era nemachiata si asa mi-a placut si imi place de ea.
DA....CATEGORIC AICI MI-AI PLACUT !...Bravo, sincer !
Reply With Quote
  #86  
Vechi 02.02.2011, 17:30:32
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Si ce faci cand dai nas in nas cu o femeie machiata decent si care chiar arata bine? Spui "piei satano"? ...sincer ma indoiesc...
Eu ce sa fac,as intoarce capu' dupa ea. Probabil as incerca sa-i cer nr. de telefon...
Reply With Quote
  #87  
Vechi 02.02.2011, 17:38:59
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Fii cuminte Raoul....ca imediat sare vreun raumaritean, pardon samaritean, si zice ca te smintesti !
Reply With Quote
  #88  
Vechi 02.02.2011, 18:07:13
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Adica nimeni nu s-a uitat niciodata dupa vreo fata? Sa fim seriosi... Sunt si ispite dar e si ceva normal pana la urma. Cunosc si fete machiate si aranjate,dar care sa fie ok. Cine a zis ca alea cu chip "smerit" sunt cele mai bune? Am cunoscut atatea si cand scapa... o fac ca vaca in lucerna! Mai inseala si aparentele.
Reply With Quote
  #89  
Vechi 02.02.2011, 18:30:01
alyna26 alyna26 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Mesaje: 54
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Si ce faci cand dai nas in nas cu o femeie machiata decent si care chiar arata bine? Spui "piei satano"? ...sincer ma indoiesc....si pe mine ma poti pacali, dar pe EL?
bravo, in sfarsit cineva care chiar intelege:))
Reply With Quote
  #90  
Vechi 02.02.2011, 18:33:22
alyna26 alyna26 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Mesaje: 54
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Adica nimeni nu s-a uitat niciodata dupa vreo fata? Sa fim seriosi... Sunt si ispite dar e si ceva normal pana la urma. Cunosc si fete machiate si aranjate,dar care sa fie ok. Cine a zis ca alea cu chip "smerit" sunt cele mai bune? Am cunoscut atatea si cand scapa... o fac ca vaca in lucerna! Mai inseala si aparentele.
Doamne in sfarsit ! de cand ma chinui sa fac pe cineva sa inteleaga:))
asta spun si eu de cand am inceput sa scriu pe postul asta
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
prezervativul este pacat ? adrian54322 Nunta 426 18.01.2021 06:34:17
este un pacat sa emigrezi? bmadalin Generalitati 308 28.09.2017 20:53:03
Este pacat? nicusor3 Intrebari utilizatori 50 03.02.2013 21:50:31