Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.11.2010, 17:28:41
allexandraaa allexandraaa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.11.2010
Mesaje: 8
Implicit despre farmece

buna...am o probleme si as vrea sa stiu si parerea voastra.
de 1 an sh 5 luni sunt cu un baiat.problema este ca atunci cand trebuie sa ne vedem mereu se intampla ceva.ori nu poate venii,ori intrazie..sau nu ajung eu la timp.mama lui nu ma vrea si ma cand ca poate face ceva sa nu ne putem vedea...noi ne cunoastem din clasa a6a.el a mai fost cu o colega de la mine din clasa.dar dupa ce ne`a facut cunostinta,ne`am indragostit unul de altul.si de cand suntem impreuna,noi nu ne putem vedea. anul trecut am gasit un ac,la fel si iubitul meu si prietenul cel mai bun si iubita lui.tot de cand suntem impreuna am inceput sa vorbesc cu cineva pe mess care imi tot prezicea diferite chestii si culmea erau adevatare.mi`am dat seama ca nu e bine si am intrerupt legatura cu el.apoi am aflat ca si iubitul meu vorbeste cu el.am vorbit cu mai multi prieteni si imi spun ca s`ar putea sa faca ceva omul asta care tot vorbeste cu iubitul meu.voi ce credeti?c ar trebui sa fac? merg des pe la biserici si ma rog mereu dar tot se intampla cate ceva.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.11.2010, 18:30:36
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.048
Implicit

Aici poate si nu poate fi vorba de farmece,dar daca tu zici ca ai vorbit cu o persoana care iti prezicea ,,tot felul de chesti'',nu stiu ce sa zic ,eu cred ca trebuie sa incerci sa-ti vezi de iubire si sa nu fi asa de superstitioasa,cu ace,cu preziceri,daca vine vorba de vraji eu cred ca nu au nici un efect decat daca Dumnezeu ingaduie,sau daca tu singura te bagi in capcana lor.Primul meu sfat este sa mergeti tu si prietenul tau sa va cautati un preot ,sa va spovediti amandoi la el si sa ii povestit acestuia probleme voastre,si incercati sa vedeti mai pozitiv lucrurile,dar daca totusi este vorba de vraji atunci rugaciune dragilor,ca asta rezolva totul impreuna cu credinta si curajul.Numai bine
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.11.2010, 19:55:02
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Nu cred ca e bine sa ai in minte aceasta ideie... dar, pentru a fi ferita de rau, spovedanie curata si canon ca sa fii acoperita. In rest lupta pentru voi si cere binecuvantarea lui Dumnezeu!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.11.2010, 21:05:32
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Sa mergi la preot sa iti faca o rugaciune pentru ce ai tu nevoie,dezlegare de farmece,blesteme etc.Dar cel mai mult cred ca te-ar ajuta Spovedania,Sf.Maslu si mai ales Impartasania.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.11.2010, 00:45:08
allexandraaa allexandraaa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.11.2010
Mesaje: 8
Implicit

multumesc mult pentru sfaturi.pe la biserici am fost,dar aproape toti preotii imi spun ca sunt prea mica pentru un prieten.am aproape 17 ani.nu vad care ar fi problema daca ne iubim...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.11.2010, 10:01:30
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Alexandra sa fii tare. daca Dumnezeu a harazit ca voi doi sa fiti impreuna, atunci nici diavolul insusi nu poate face nimic. o sa aveti ispite mari, suferinta, probleme, incercari, dar daca nu te invadeaza deznadejdea poti invinge orice rau. eu am trecut prin astea. am iubit si inca iubesc o fata mai mica, are 16 ani, timp de un an jumatate a fost atat de frumos, am primit-o dupa multe rugaciuni de la Dumnezeu, dar tot el mi-a luat-o. insa mereu ma rog, incerc sa ma indrept, dar cand ma apropii de impacare diavolul face ceva si iar ne indepartam. daca iubesti cu adevarat doare atat de tare. atatea fete roiesc in jurul meu si eu le indepartez pe toate. iadul e mic copil prin ce am trecut eu fara ea.
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.11.2010, 10:27:56
irina82 irina82 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de allexandraaa Vezi mesajul
buna...am o probleme si as vrea sa stiu si parerea voastra.
de 1 an sh 5 luni sunt cu un baiat.problema este ca atunci cand trebuie sa ne vedem mereu se intampla ceva.ori nu poate venii,ori intrazie..sau nu ajung eu la timp.mama lui nu ma vrea si ma cand ca poate face ceva sa nu ne putem vedea...noi ne cunoastem din clasa a6a.el a mai fost cu o colega de la mine din clasa.dar dupa ce ne`a facut cunostinta,ne`am indragostit unul de altul.si de cand suntem impreuna,noi nu ne putem vedea. anul trecut am gasit un ac,la fel si iubitul meu si prietenul cel mai bun si iubita lui.tot de cand suntem impreuna am inceput sa vorbesc cu cineva pe mess care imi tot prezicea diferite chestii si culmea erau adevatare.mi`am dat seama ca nu e bine si am intrerupt legatura cu el.apoi am aflat ca si iubitul meu vorbeste cu el.am vorbit cu mai multi prieteni si imi spun ca s`ar putea sa faca ceva omul asta care tot vorbeste cu iubitul meu.voi ce credeti?c ar trebui sa fac? merg des pe la biserici si ma rog mereu dar tot se intampla cate ceva.
Iti spun si eu acelasi lucru spus de altii, decat sfanta impartasanie ne poate feri de tot ce este rau. Mergi si spovedeste-te la parintele tau duhovnic si nu crede in farmece, ci in Hristos!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.11.2010, 10:47:41
allexandraaa allexandraaa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.11.2010
Mesaje: 8
Implicit

Multumesc mult pt sfaturi. Vroiam sa va mai intreb ceva.Am auzit de Acatirstul Sfantului Ciprian...este bine sa`l citesc? sau doar preotii il pot citii?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.11.2010, 10:48:45
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de allexandraaa Vezi mesajul
buna...am o probleme si as vrea sa stiu si parerea voastra.
de 1 an sh 5 luni sunt cu un baiat.problema este ca atunci cand trebuie sa ne vedem mereu se intampla ceva.ori nu poate venii,ori intrazie..sau nu ajung eu la timp.mama lui nu ma vrea si ma cand ca poate face ceva sa nu ne putem vedea...noi ne cunoastem din clasa a6a.el a mai fost cu o colega de la mine din clasa.dar dupa ce ne`a facut cunostinta,ne`am indragostit unul de altul.si de cand suntem impreuna,noi nu ne putem vedea. anul trecut am gasit un ac,la fel si iubitul meu si prietenul cel mai bun si iubita lui.tot de cand suntem impreuna am inceput sa vorbesc cu cineva pe mess care imi tot prezicea diferite chestii si culmea erau adevatare.mi`am dat seama ca nu e bine si am intrerupt legatura cu el.apoi am aflat ca si iubitul meu vorbeste cu el.am vorbit cu mai multi prieteni si imi spun ca s`ar putea sa faca ceva omul asta care tot vorbeste cu iubitul meu.voi ce credeti?c ar trebui sa fac? merg des pe la biserici si ma rog mereu dar tot se intampla cate ceva.
Vrajitoria sau farmecele nu se ating de cel ce traieste crestineste cu adevarat. Ce inseamna o fraja ? Un/O persoana posedata se roaga de diavol sa-i faca ceva anume altui om. Diavolul se executa, dar are succes numai daca omul nu are protectie, adica nu este spovedit, impartasit, nu are ceva rugaciune peronala, nu merge macar la Sf Liturghie. Altfel jale pe capul omului. Nu ai spus daca traaiesti cu iubitul tau, caci daca te iubesti trupeste in afara csatoriei este jale...Normal sa ai probleme. Cine de cine vrei sa asculte ca sa-ti fie bine tie ? Tu de Dumnezeu sau Dumnezeu de tine ?

Last edited by IonelS; 13.11.2010 at 10:53:38.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 13.11.2010, 10:54:58
allexandraaa allexandraaa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.11.2010
Mesaje: 8
Implicit

nu traim impreuna.inca stam cu parintii,dar noi nu ne putem vedea problema cred ca este de la acel prezicator...tot imi spunea diferite chestii.ciudat a fost ca d Paste l`am intrebat daca ar putea sa`l faca pe iubitul meu sa vina la aceeasi Biserica unde merg eu.si mi`a spus in in zilele de sarbatoare nu are nici o putere.deci de aici am ajuns la concluzia ca face numai rau.am tot incercat sa ma indepartez de el si am reusit.acum cateva luni l`am intrebat pe iubitul meu daca crede in asa ceva si a zis ca nu. dupa aceea mi`a zis ca vorbeste si el cu prezicatorul(
Reply With Quote
Răspunde

Tags
farmece



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intrebare despre farmece?!? Swanheart Generalitati 34 09.07.2014 16:14:01
despre vraji, farmece sadiy Generalitati 7 11.10.2011 11:49:26
Despre farmece si vrajitorie strajeru Secte si culte 0 26.11.2007 02:18:15
Despre vrajitorie ,farmece, astrologie cozia Generalitati 0 04.02.2007 22:40:42