Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 18.08.2010, 11:38:13
costache marilena
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marius22 Vezi mesajul
Vsovivi cred ca incearca sa exprime invatatura crestina in maniera dadaista. Uneori ii reuseste, alteori se alege praful...
Ai zis bine "maniera dadaista". Chiar asa pare. Dar sa-l lasam in ale lui!
Reply With Quote
  #112  
Vechi 18.08.2010, 12:44:07
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costache marilena Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Marius22
Vsovivi cred ca incearca sa exprime invatatura crestina in maniera dadaista. Uneori ii reuseste, alteori se alege praful...
Ai zis bine "maniera dadaista". Chiar asa pare. Dar sa-l lasam in ale lui!
Păi chiar așa, tratați-mă ca pe lepros, că am lepâră „albă” și ciumă bombonanică în sân, dar iată că mulțumită Domnului Iisus Hristos, Cuvântul lui Dumnezeu, pare că începe să se vindece și iată am pentru ce să îi mulțumesc... veșnic. (Credința Lui m-a mîntuit.)

Dar draga mea... dadaiștii, yesmenii, nu cumva sunteți voi? Și ia spune cui anume spuneți voi cel mai adesea: yes sir?

Vă spun eu că știu de pe pielea mea: întinării... întinării... întinării.

Pe plac lui Doruțu* adicătelea cum ar veni... pulsiuni pătimașe și sevrotice la o cafea... de la cafea... cafeaua aia dulce amărui... iubito... nu te uita la mine ca pinguinu* la baliză... ci ia cu tine și inima mea... acolo în America sau în Asia: din inima ta.

Last edited by vsovivi; 18.08.2010 at 13:45:14.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 18.08.2010, 12:59:35
costache marilena
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi chiar așa, tratați-mă ca pe lepros, că am lepră albă și ciumă bombonanică în sân, dar mulțumită Domnului Iisus Hristos, Cuvântul lui Dumnezeu, pare că începe să se vindece și iată am pentru ce să îi mulțumesc... veșnic.

Dar draga mea... dadaiștii, yesmenii, nu cumva sunteți voi? Și ia spune cui anume spuneți voi cel mai adesea: yes sir?

Vă spun eu că știu de pe pielea mea: întinării... întinării... întinării.

Lui Doruțu* adicătelea cum ar veni... pulsiuni pătimașe și sevrotice la o cafea... de la cafea... cafeaua aia dulce amărui.
Nu te tratez ca pe un lepros dar nici nu mai incerc sa inteleg ce zici.
"Dadaismul" este un curent literar si artistic caracterizat prin negarea legaturii dintre gandirea logica si exprimarea artistica / literara, alaturare incoerenta de cuvinte ( in literatura) sau de linii si culori in artele plastice. Colaje. Nu are nici o lagatura cu "yes man-ii".
Reply With Quote
  #114  
Vechi 18.08.2010, 13:02:35
costache marilena
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi chiar așa, tratați-mă ca pe lepros, că am lepră albă și ciumă bombonanică în sân, dar mulțumită Domnului Iisus Hristos, Cuvântul lui Dumnezeu, pare că începe să se vindece și iată am pentru ce să îi mulțumesc... veșnic.

Dar draga mea... dadaiștii, yesmenii, nu cumva sunteți voi? Și ia spune cui anume spuneți voi cel mai adesea: yes sir?

Vă spun eu că știu de pe pielea mea: întinării... întinării... întinării.

Pe plac lui Doruțu* adicătelea cum ar veni... pulsiuni pătimașe și sevrotice la o cafea... de la cafea... cafeaua aia dulce amărui... iubito.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Dadaism
Reply With Quote
  #115  
Vechi 18.08.2010, 13:57:30
mariamargareta mariamargareta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.366
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Adică tot eu...

Adică tot eu mint și tot ei sunt sectă... și nu voi, firește... că probabil voi aveți pile pe undeva... pe la cine oare?

Păi nu e vârsta mea? Până și vârsta mea de 92 de ani și 7 luni o vrei și tu și MariaMargareta roata bicicleta? Păi ce să faceți voi cu ea? Că dacă v-o dau și ați avea voi vârsta mea, 92 de ani și 7 luni, nu știu ce v-ați face... cu ea.

Dar uite zic și eu ca ceaușeasca: Dovada?!!
Dovada e că până deunăzi, la "autobiografia lui Vsovi" de pe acest Forum scria negru pe alb 42 de ani, apoi după ce am semnalat eu minciuna, îndată ai schimbat 42 în 92. De ce-ai schimbat? De ce n-ai lăsat așa cum era? ca să ascunzi minciuna, ca pisikka în nisipp. Te-ai bazat pe iuțeala de mână și pe întuneric, că n-o să te vadă nimeni. Uite că te-a văzut cineva, și te-a prins cu mâța-n sac!

Deci, iată că minciuna ta tot a ieșit ca untdelemnul la suprafața apei.

Mai aveai cândva pe Forum la datele personale și o reproducere blurată a cărții tale de identitate. Tinerel și chelboșel, ca la 40-45 de ani, cheluț, cheluț bine, cu tricolorul la gât ca un fular și holbându-te la noi de pe sticlă, ca să ne sperii... Apoi ai scos cartea de identitate și a rămas tricolorul, ca să vedem noi cât de patrihoț ești.

Cât despre refuzul de a recunoaște deschis că totuși gândești pucioșheșhte, deși zici că nu te-ai bothezat (încă) la ei, asta dovedește că n-ai curajul răspunderii. Dacă tot stai în Cluj și mergi pe la cathedrală, ți-am mai spus că n-ar strica să te consulți cu preasfințitul Irineu Bistriceanul, să vhezi cam ce părere are și dumnealui, că are ceva espheriență în domeniu. E un ierarh bun și potolit, ai putea avea încredere în ce-ți va spune despre Pucioși. Apoi, de vei vrea să voiești, vistavoiule Vsovii (Vsovivii) să vii și să ne spui și nouă, plebea Forumului, ce ți-a zis vlădica la ureke; nu de alta, dar să nu murim proști.
Reply With Quote
  #116  
Vechi 18.08.2010, 13:58:22
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Deci stimate playboy... dă-mi nopțile n-apoi.
Reply With Quote
  #117  
Vechi 18.08.2010, 14:03:07
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariamargareta Vezi mesajul
Dovada e că până deunăzi, la "autobiografia lui Vsovi" de pe acest Forum scria negru pe alb 42 de ani, apoi după ce am semnalat eu minciuna, îndată ai schimbat 42 în 92. De ce-ai schimbat? De ce n-ai lăsat așa cum era? ca să ascunzi minciuna, ca pisikka în nisipp. Te-ai bazat pe iuțeala de mână și pe întuneric, că n-o să te vadă nimeni. Uite că te-a văzut cineva, și te-a prins cu mâța-n sac!

Deci, iată că minciuna ta tot a ieșit ca untdelemnul la suprafața apei.

Mai aveai cândva pe Forum la datele personale și o reproducere blurată a cărții tale de identitate. Tinerel și chelboșel, ca la 40-45 de ani, cheluț, cheluț bine, cu tricolorul la gât ca un fular și holbându-te la noi de pe sticlă, ca să ne sperii... Apoi ai scos cartea de identitate și a rămas tricolorul, ca să vedem noi cât de patrihoț ești.

Cât despre refuzul de a recunoaște deschis că totuși gândești pucioșheșhte, deși zici că nu te-ai bothezat (încă) la ei, asta dovedește că n-ai curajul răspunderii. Dacă tot stai în Cluj și mergi pe la cathedrală, ți-am mai spus că n-ar strica să te consulți cu preasfințitul Irineu Bistriceanul, să vhezi cam ce părere are și dumnealui, că are ceva espheriență în domeniu. E un ierarh bun și potolit, ai putea avea încredere în ce-ți va spune despre Pucioși. Apoi, de vei vrea să voiești, vistavoiule Vsovii (Vsovivii) să vii și să ne spui și nouă, plebea Forumului, ce ți-a zis vlădica la ureke; nu de alta, dar să nu murim proști.

Ți se pare „draga” mea, nu am schimbat nimic... după discuția cu tine, sau „demascarea” vârstei mele făcută de tine... ci eu am schimbat exact atunci când am socotit după ce am socotit și am ajuns la concluzia că am vârsta respectivă iar apoi când ai remarcat dumneata declarația mea, deja era de mult schimbat... și dacă nu mă înșel tu ai postat de la vsovi care într-adevăr are 42 de ani și 6 luni... dar vsovivi... are sărmanul 92 și 7 luni... deci ia aminte și adă-ți aminte de unde ai postat dumneata vârsta aceea și ai să vezi că la momentul respectiv era 92 de ani și 7 luni vârsta mea, deci nu e așa cum îți închipui tu, că am schimbat după ce ai semnalat dumneata... așa că ispisicuța mincinoasa ce încearcă o nouă diversiune ești iarăși tot tu...


Deci întâi am socotit și am postat pe forum vârsta mea, apoi am modificat la date mele și apoi ai sărit tu cu gura că sunt mincinos... și iată că acum zici că de aia am modificat că ai sărit tu cu gura...

Chiar crezi că mi-era frică de gurița ta ca să nu mă prinzi dumneata cu ispisisikaa în sac?

Și ai văzut că au apărut și omizile pe TV la știri? Nu m-ai crezut.

Last edited by vsovivi; 18.08.2010 at 14:10:52.
Reply With Quote
  #118  
Vechi 18.08.2010, 14:21:28
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costache marilena Vezi mesajul
Nu te tratez ca pe un lepros dar nici nu mai incerc sa inteleg ce zici.
"Dadaismul" este un curent literar si artistic caracterizat prin negarea legaturii dintre gandirea logica si exprimarea artistica / literara, alaturare incoerenta de cuvinte ( in literatura) sau de linii si culori in artele plastice. Colaje. Nu are nici o lagatura cu "yes man-ii".
Am scris eu așa:

Citat:
„Dar draga mea... dadaiștii, yesmenii, nu cumva sunteți voi? Și ia spune cui anume spuneți voi cel mai adesea: yes sir?”
Nu ți-am zis că e problemă? Că iată ai văzut prostia mea...

Păi cine a scris că dadaismul e totuna cu yesmanii?

Dintr-o enumerare:

grâu, porumb, ovăz, neghină... cum anume poți să ajungi la concluzia că grâul=porumbul=ovăzul=neghina?

Ce logică ai folosit?

Știu. Ai văzut prostia altcuiva mai mare ca a mea...

mă, și dacă nu ți-aș fi zis!.. să nu faci pact cu vulpea.

Last edited by vsovivi; 18.08.2010 at 14:26:16.
Reply With Quote
  #119  
Vechi 18.08.2010, 14:32:35
costache marilena
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Am scris eu așa:



Nu ți-am zis că e problemă? Că iată ai văzut prostia mea...

Păi cine a scris că dadaismul e totuna cu yesmanii?

Dintr-o enumerare:

grâu, porumb, ovăz, neghină... cum anume poți să ajungi la concluzia că grâul=porumbul=ovăzul=neghina?

Ce logică ai folosit?

Știu. Ai văzut prostia altcuiva mai mare ca a mea...

mă, și dacă nu ți-aș fi zis!.. să nu faci pact cu vulpea.
...daca tu zici...
Reply With Quote
  #120  
Vechi 18.08.2010, 14:49:47
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costache marilena Vezi mesajul
...daca tu zici...
Și ți-ai dat sper seama că nu poate fi vorba de dadaism... așa cum susține Marius22. Ci e vorba de derbedism, huliganism, golănism, ... adică:

Mai bine mort!

Adică mai bine erou post mortem.

Last edited by vsovivi; 18.08.2010 at 14:55:46.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce este pacatul? Definitia ortodoxa vs. romano-catolica si protestanta Eugen7 Dogmatica 80 08.02.2013 09:24:46
Care este cel mai important lucru pe care doriti sa il faceti in viata? alexdu Generalitati 79 23.09.2011 16:55:07
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Ce este pacatul? Rodica50 Intrebari utilizatori 0 23.11.2010 13:11:18
Ce este pacatul? iosif Generalitati 77 24.03.2007 03:24:51