Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 26.01.2009, 20:36:19
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
corect, adica nu in multa vorbarie si etalarea cunostintelor "in domeniu" sta credinta.

apoi, frate draga, sa nu uitam ca vorba multa, saracia omului.

cam atat am avut de spus.

ba nu, inca ceva: sunt cateva lucruri esentiale, printre care si smerenia, care se pot intr-adevar invata de la cativa forumisti de pe aici, dar in nici un caz de la persoana numita de tine, sorry.
Mirela, tot ce scriu eu, este spre slava lui Dumnezeu; nu ca sa-mi etalez eu cunostintele, pe care poate nici nu le am. SINGURUL exemplu de urmat este Iisus Hristos, si daca facem acest lucru este cat se poate de bine.
Cum nu sunt eu un exemplu si cele scrise sunt de fapt gandite de altii (biblia, Sfintii Parinti, duhovnici, autori de carti) chiar nu am de ce sa ma mandresc. De fapt sunt o persoana retrasa si f modesta, dar nu smerita, inca.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 26.01.2009, 20:57:44
asmosis asmosis is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Locație: Romania
Mesaje: 13
Implicit

Dumnezeule mare, Barack Obama, antihrist? Mai oamenilor, voi sunteti ticniti la cap? Nu pot sa-mi dau seama, va rog sa ma ajutati. Cum puteti fii asa paranoici. E un simplu om, un om care a avut ambitie si a reusit. Ce antihrist? Azi maine o sa spuneti ca postasul e urmatorul antihrist. Apocalipsa e aproape...plicurile au cipuri. Va rog sa va reveniti oameni buni.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 27.01.2009, 03:50:36
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de asmosis Vezi mesajul
Dumnezeule mare, Barack Obama, antihrist? Mai oamenilor, voi sunteti ticniti la cap? Nu pot sa-mi dau seama, va rog sa ma ajutati. Cum puteti fii asa paranoici. E un simplu om, un om care a avut ambitie si a reusit. Ce antihrist? Azi maine o sa spuneti ca postasul e urmatorul antihrist. Apocalipsa e aproape...plicurile au cipuri. Va rog sa va reveniti oameni buni.
Poate ai si tu dreptate; dar pe ce se bazeaza afirmatiile tale?
A ne face "ticniti" nu este un argument.
Si nici parerea exprimata in rest si nearguentata nu are prea mare valoare.
Sa nu aruncam cu cuvintele, caci vom da socoteala si de cuvintele spuse in desert!
Deci, care sunt argumentele tale in favoarea afirmatiilor facute?
Retine ca s-a spus "antihrist", adica impotriva lui Hristos; nu Antihristul. E o diferenta.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 27.01.2009, 04:30:01
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Nu e Antihristul,eu cred ca nu un presedinte american o sa fie Antihristul si daca da nu Obama.Eu cred ca in 10 ani va aparea si Antihristul,acum e prea devreme.Apocalipsa va fi peste 10-15 ani nu acum.Sa vedem ce va face Obama,el e mai tanar ,mai activ ,gandeste mai lucid si nu mai este asa de controversat.Doamne ajuta!
Eu am auzit ca Antihristul este in Elvetia. O fi Obama tinar dar fara aprobarea Congresului nu poate face nimic decit propune.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 27.01.2009, 07:11:13
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Eu am auzit ca Antihristul este in Elvetia. O fi Obama tinar dar fara aprobarea Congresului nu poate face nimic decit propune.
Scumpa sora Hartford,

Nimeni nu stie cand va aparea in viata publica preaspurcatul antihrist. Poate sa se fi nascut sau nu. Personal nu cred sa se fi nascut inca sau este la varsta celei mai fragede copilarii, dat fiind ca inainte de inscaunarea lui trebuie sa se petreaca un eveniment istoric de proportii: Turcia va disparea ca stat, dupa cum afirma in profetiile lor Sfintitul Mucenic Metodie al Patarelor la anul 278 d. Hristos si Sfantul Ipolit Papa al Romei, contemporan cu Sfintitul Mucenic Metodie. Timp de 32 de ani dupa, va domni peste Imperiul Bizantin re-creat un imparat grec inscaunat de ingerii lui Hristos, apoi inca noua imparati vor domni succesiv sau in paralel unii cu altii, iar al 11-lea imparat peste Bizant si peste toata lumea va fi spurcatul de antihrist.
Asadar, exista nu inca 10-15 ani pana la antihrist, ci numarul de ani pana la disparitia Turciei + 32 de ani + 12 ani pentru un alt imparat grec al Bizantului profetit tot de Sfintitul Mucenic Metodie...ar mai fi pana atunci , matematic vorbind cel putin 50 de ani... sa nu se grabeasca nimeni sa dea verdicte cum ca dupa "x" sau "y" ani va fi inscaunat antihrist, caci acea data o cunoaste numai Dumnezeu-Tatal, nimeni altcineva.

Romeo
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
“Barack Obama este primul presedinte GAY” Laura19 Homosexualitatea 11 12.06.2012 10:03:27
Barack Obama , a intors spatele lui Dumnezeu ! cristiboss56 Generalitati 34 29.11.2011 19:28:48
Obama cere ajutor lumii!!! andreicozia Teologie si Stiinta 1 09.05.2010 20:47:32
"Facand fapta buna asteapta ispitire cu suferinta dorinastoica14 Intamplari adevarate 49 05.09.2008 17:19:35
Ce asteapta o fata care vrea sa se casatoreasca de Ioan_Ciobota Generalitati 42 28.07.2007 01:13:20