Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.02.2010, 19:02:49
laura adina laura adina is offline
 
Data înregistrării: 22.02.2010
Mesaje: 3
Implicit laura

va multumesc mult de tot pentru ca existati ,acest site imi da PUTERE SA MERG IN FIECARE ZI MAI DEPARTE.....numai bine va doresc si dumneavoastra si toti cititorilor .

Last edited by laura adina; 22.02.2010 at 19:46:05.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.02.2010, 20:26:14
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laura adina Vezi mesajul
va multumesc mult de tot pentru ca existati ,acest site imi da PUTERE SA MERG IN FIECARE ZI MAI DEPARTE.....numai bine va doresc si dumneavoastra si toti cititorilor .
Si mie imi e util acest forum ,chiar si sufleteste ,dar rugaciunea este adevaratul combustibil al sperantei din fiecare zi.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.04.2010, 19:04:16
elisabeta cretu elisabeta cretu is offline
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Locație: com.Cobadin,jud.Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit Multumesc Bunului Dumneze!

Pentru mine aceste mesaje si rugaciunile zilnice sunt ca un balsam .In fiecare zi citesc aceste rugaciuni cu lacrimi in ochi.Sunt atat de inaltatoare!Doamne,mare este puterea si iubirea de oameni a lui Dumnezeu! Nu as putea trai fara Bunul Dumnezeu.In singuratatea mea vorbesc tot timpul cu Bunul Dumnezeu si simt ca ma aude.Marit si Sfant este bunul Dumnezeu!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.05.2010, 13:05:48
elisabeta cretu elisabeta cretu is offline
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Locație: com.Cobadin,jud.Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit rugaciune

\"Doamne Iisuse Hristoase, cu adanca umilinta recunosc si marturisesc, ca in toata ziua pacatuiesc contra iubirii Tale Dumnezeiesti. Deci, astazi, ca este luni si inceputul saptamanii, ma rog cu umilinta indurarii Tale celei mari: iarta-mi pacatele cele de voie si fara de voie, si-mi ajuta sa pun inceput bun si sa port mai multa grija de sufletul meu, pentru care ai rabdat atatea dureri la Sfanta Ta Rastignire! \"
Astazi am fost la Manastirea cu hramul Maria Magdalena.Am gasit atata liniste....am fost emotionata pana la lacrimi.Desi am participat la slujba puti mireni, m-am sismti atat de aproape de Bunul Dumnezeu.Nu stiu cum sa-i multumesc Bunului Dumnezeu pt. tot ajutor pe care mi-l da clipa de clipa,zi de zi...Cu adevarat mare este puterea si iubirea Bunului Dumnezeu!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.06.2010, 13:06:31
elisabeta cretu elisabeta cretu is offline
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Locație: com.Cobadin,jud.Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit multumesc Bunului meu Dumnezeu!

Aztazi ,Bunul Dumnezeu m-a ajutat sa ajung la moastele Sf.Parascheva,la Mitropolia din Iasi.Fara ajutorul lui nu as fi putut sa ajung.Tot cu ajutorul Domnului m-am spovedit si am luat Sfanta Impartasanie si am participat la Sluja de la Mitropolia Iasi.Ii multumesc Bunului meu Dumnezeu pt.tot.Fara ajutorul lui nu as putea merge mai departe.Slavit este Domnul,Dumnezeul Nostru!Sa ne rugam tot timpul la Bunul Dumnezeu si sa il slavim tot timpul.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.08.2010, 15:08:29
elisabeta cretu elisabeta cretu is offline
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Locație: com.Cobadin,jud.Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit multumesc Doamne!

Doamne Iisuse Hristoase lumineaza-mi mintea si inima ca sa fac voia ta arata-mi calea spre pocainta si spre mintuirea sufletului meu.Ai grije Doamne si de copilasii mei si dale lor sanatate sadind in inima si in mintea lor virtutile cele ceresti.La toata lumea sa le ajuti si sa le indrepti pasii lor catre Tine ca sa te cunosca si sa faca voia TA.Amin.
Doamne iti multumesc pt.toate, ajuta-ma sa am spor la serviciu, lumineaza mintea mea si a celor din jurul meu.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.01.2011, 18:01:51
Marian Rusu Marian Rusu is offline
 
Data înregistrării: 22.01.2011
Mesaje: 5
Implicit Marian

Miluieste-ne Sfanta Fecioara - Stapana noastra si ajuta-ne sa pasim pe drumul bun si sa nu ne abatem de la el. Indura-te de noi si roaga-l pe Domnul nostru Isus sa ne mantuiasca pe noi pacatosii. Apropie rogu-te catre noi darurile Sfintei Treimi
Reply With Quote
  #8  
Vechi 02.05.2011, 11:05:43
Elena.M Elena.M is offline
 
Data înregistrării: 02.05.2011
Locație: galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit Elena.M

HRISTOS A INVIAT!!Sunt noua pe acest site,mi-am facut cont in speranta ca se va gasi un suflet bun in care sa ma ajute in suferinta mea.Eu si viitorul meu sot trrecem prin greutati mari,datorii multe,numai probleme se nasc de la o zi la alta,ne dorim enorm de mult sa ne casatorim si nu reusim din cauza problemelor financiare cu care ne confruntam.Rog pe aceasta cale daca poate cineva sa ma ajute cu sfaturi cum e mai bine.As fi recunoscatoare din suflet daca cineva isi va face mila de mine.Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.11.2011, 08:11:42
danadonisan danadonisan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2008
Mesaje: 2
Implicit Daniela Donisan

Va multumim pentru toate rugaciunile si actualizarile voastre sunt foarte utile tuturor. Va urez o zi frumoasa si Doamne ajuta. Sper sa o tineti tot asa. Si as dori sa scrieti si poveti ale arhimandritilor care nu de mult au plecat la Domnul.Multumesc.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.11.2011, 08:58:38
danadonisan danadonisan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2008
Mesaje: 2
Smile Cu mult drag.

Citat:
În prealabil postat de Elena.M Vezi mesajul
HRISTOS A INVIAT!!Sunt noua pe acest site,mi-am facut cont in speranta ca se va gasi un suflet bun in care sa ma ajute in suferinta mea.Eu si viitorul meu sot trrecem prin greutati mari,datorii multe,numai probleme se nasc de la o zi la alta,ne dorim enorm de mult sa ne casatorim si nu reusim din cauza problemelor financiare cu care ne confruntam.Rog pe aceasta cale daca poate cineva sa ma ajute cu sfaturi cum e mai bine.As fi recunoscatoare din suflet daca cineva isi va face mila de mine.Doamne ajuta.
Eu sper ca ti-ai mai rezolvat din probleme si ca esti fericita. Toate la timpul lor si sa fii puternica caci Dumnezeu are grija de fiecare dintre noi si cand noi L-am uitat El cu siguranta nu ne-a uitat. Nici un fir de par nu cade fara ca el sa stie acest lucru.Doamne ajuta si mult succes iti doresc.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Donez hainute baietel 12-18 luni maria25 Umanitare 11 05.02.2013 15:21:13
Parastas de 6 luni KRIEBC Intrebari utilizatori 1 13.01.2012 22:04:53
Copil de 11 luni bolnav de leucemie glykys Umanitare 0 26.03.2011 19:08:13
ajutati o fetita de 8 luni teodora30 Umanitare 0 14.01.2011 23:42:14
ajutati o fetita de 4 luni teodora30 Umanitare 3 31.07.2010 10:27:50