Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #501  
Vechi 27.06.2013, 01:12:33
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Nou studiu: bebelusii care primesc cele mai multe vaccinuri au cea mai mare probabilitate de spitalizare si deces

http://viataverdeviu.ro/nou-studiu-b...zare-si-deces/

"Un nou studiu, publicat in Human and Experimental Toxicology(Toxicologia umana si experimentala), un jurnal de specialitate de pe lista Bibliotecii Nationale de Medicina – National Library of Medicine, a analizat mai mult de 38 000 de rapoarte de spitalizare si decese infantile dupa administrarea de vaccinuri [1]. Cercetatorii au gasit corelatii statistice semnificative intre numarul de doze de vaccin administrate copiilor si ratele de spitalizare si decese infantile: bebelusii care au primit cele mai multe vaccinuri tind sa aiba rate mai inalte de spitalizare si deces.

Bebelusii care au primit 2 vaccinuri simultan au avut o probabilitate semnificativ mai mica de a fi spitalizati decat copiii care au primit 3 sau mai multe vaccinuri simultan. Bebelusii care au primit 3 vaccinuri simultan au avut o probabilitate mai mica de spitalizare decat cei care au primit 4 sau mai multe vaccinuri in acelasi timp. Bebelusii care au primit 6, 7 sau 8 vaccinuri in timpul unei singure vizite pediatrice aveau cea mai mare probabilitate de spitalizare dupa injectare. De fapt rata spitalizarii a sporit liniar de la 11% pentru bebelusii primitori de 2 doze de vaccinare la 23,5% pentru copilasii vaccinati cu 8 doze."

Pt AlinB

Surse pentru acest articol cuprind:

1. Relative trends in hospitalizations and mortality among infants by the number of vaccine doses and age, based on the Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS), 1990-2010. Hum Exp Toxicol October 2012; 31(10): 1012-1021.

2. Mixed exposures research agenda: a report by the NORA Mixed Exposures Team. Department of Health and Human Services (DHHS), Centers for Disease Control and Prevention (CDC), National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH); DHHS (NIOSH) 2004. December 2005. p.106: vi.

3. Infant mortality rates regressed against number of vaccine doses routinely given: is there a biochemical or synergistic toxicity? Hum Exp Toxicol September 2011; 30(9): 1420-1428. [Read this study here: Miller-Goldman Vaccine Study (PubMed)]

http://www.naturalnews.com/038457_va...#ixzz2WwP4XnpJ

http://het.sagepub.com/content/31/10/1012.full

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...5/?tool=pubmed
Reply With Quote
  #502  
Vechi 27.06.2013, 19:30:25
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Mai Lore, hai sa-ti traduc ce tocmai ai spus:

"mai, Aline, daca ai avea o sabie japoneza i-ai sinucide pe toti".

Ai incercat sa fii amuzanta, sau ce? :)
Ca sa nu zic ca pentru a "sinucide" oameni nu-ti trebuie neaparat o sabie japoneza. :)

Multumesc pentru compliment, oricum. :)
daca dai un search mai departe, ajungi la:
a face (cuiva) harachiri expr. 1. a ucide (pe cineva), a distruge (pe cineva). 2. a ridiculiza (pe cineva), a pune în situație de inferioritate (pe cineva).
sursa http://dexonline.ro/definitie/harachiri
A, cuv harachiri provine din cuv frantuzesti (‹ fr.; japonezul hara „stomac” + kiri „tăiere”)

nu era un compliment ca sa-mi multumesti. Iar tonul meu e departe de a fi unul amuzant.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!

Last edited by lore86; 27.06.2013 at 19:41:07.
Reply With Quote
  #503  
Vechi 27.06.2013, 19:47:26
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
Dintre cei 305 de soldați vaccinați, s‑au îmbolnăvit 11, iar la cei nevaccinați nu s‑a înregistrat un singur caz... Rezultatul a fost unul catastrofal. La cei vaccinați îmbolnăvirea a fost de 11 ori mai frecventă decât la cei nevaccinați.
de fapt au fost infinit mai multi bolnavi in primul grup:))

Statistic vorbind, imbolnavirea a fost de 0,5% in primul grup, in timp ce in al doilea a fost 0%.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.

Last edited by Patrie si Credinta; 27.06.2013 at 19:52:05.
Reply With Quote
  #504  
Vechi 27.06.2013, 20:01:31
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
daca dai un search mai departe, ajungi la:
a face (cuiva) harachiri expr. 1. a ucide (pe cineva), a distruge (pe cineva). 2. a ridiculiza (pe cineva), a pune în situație de inferioritate (pe cineva).
sursa http://dexonline.ro/definitie/harachiri
A, cuv harachiri provine din cuv frantuzesti (‹ fr.; japonezul hara „stomac” + kiri „tăiere”)
Daca citesti cu atentie scrie deasupra a ceea ce ai citat:

Citat:
Definiții din dicționare neoficiale
Deoarece nu sunt editate de lexicografi, aceste definiții pot conține erori, deci e preferabilă consultarea altor dicționare în paralel.
Si daca ai sa consulti toate definitiile din partea de sus, n-ai sa gasesti nimic care sa se potriveasca cu definitia "neoficiala" iar daca mergi la intelesul de origine al cuvantului nici atat.

E asa greu sa accepti ca gresesti?

Citat:
nu era un compliment ca sa-mi multumesti. Iar tonul meu e departe de a fi unul amuzant.
Fiecare o ia cum vrea.
Unii se ofeseaza din nimic, altii dimpotriva..
Tonul nu reiesea dar in orice caz m-a amuzat folosirea gresita a cuvantului.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #505  
Vechi 04.07.2013, 13:52:30
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Parintii ai caror copii au suferit de pe urma vaccinului BCG iau atitudine.

http://www.realitatea.net/vaccinul-a...i_1217771.html
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #506  
Vechi 04.07.2013, 14:04:20
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
Acum pe bune. Doctorita aia probabil ca a trecut prin facultate ca gasca prin apa.
Părerea ta.

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
Intreaba si tu un profesor universitar sau un infectionist despre vaccinuri, sau macar un pediatru, daca e bine sa vaccinam copiii.
Si dupa ce intrebi, sa vii sa-mi spui si mie.
Sunt medici pediatri care lucrează numai cu copii nevaccinați, într-adevăr sunt puțini. Eu cunosc unul. Și pe deasupra medicul este o măicuță. Woow!

ps: dacă e nevoie am să-ți dau și numele să te asiguri că afirmația e verificabilă.
Reply With Quote
  #507  
Vechi 04.07.2013, 14:07:08
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
Nu imi place sa zic "vom trai si vom vedea" pentru ca sper din tot sufletul ca parintilor care refuza sa-si vaccineze copiii sa le vina mintea la cap, ca sa nu avem dupa aia probleme mai mari. Fiindca e mult mai usor sa previi decat sa tratezi.
Sau să tratezi ceea ce puteai preveni, adică un vaccin care în loc să întărească copilul, îl slăbește în fața bolii. Explică-mi de copii nevaccinați nu sțiu ce sunt alea spitalele, pe când copii vaccinați se îmbolnăvesc mult mai ușor? Cunosc cazuri concrete.
Reply With Quote
  #508  
Vechi 04.07.2013, 14:12:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Sau să tratezi ceea ce puteai preveni, adică un vaccin care în loc să întărească copilul, îl slăbește în fața bolii. Explică-mi de copii nevaccinați nu sțiu ce sunt alea spitalele, pe când copii vaccinați se îmbolnăvesc mult mai ușor? Cunosc cazuri concrete.
Opiniile tale subiective nu tin loc de un studiu temeinic care inseamna ca trebuie sa existe o baza suficienta de studiu (nu de genul: stiu eu doi din aia si doi din aia) si o evaluare obiectiva a tutoror parametrilor luati in considerare.

La fel de bine, unul ca tine care "observa" ca ciorile stau pe sarmele de curent, ar putea trage concluzia ca ele produc curentul electric.

Sau mai pe intelesul tau si in context, degeaba si-a vaccinat ala copilul daca il indoapa cu antibiotice la cea mai mica raceala si manca de doua ori pe zi cartofi sau carnati prajiti.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 04.07.2013 at 14:16:08.
Reply With Quote
  #509  
Vechi 04.07.2013, 14:13:21
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
Intreaba si tu un profesor universitar sau un infectionist despre vaccinuri, sau macar un pediatru, daca e bine sa vaccinam copiii.
Si dupa ce intrebi, sa vii sa-mi spui si mie.
Un duhovnic înaintat duhovnicește ai întrebat? Sau chiar mai mulți? Eu am întrebat stareți de mănăstiri și răspunsul a lor fost categoric să spunem "NU vaccinurilor". Voi aștia cu "știința" cam uitați de unde vine știința și că cei mai buni medici au fost și sunt sfinții părinți.
Reply With Quote
  #510  
Vechi 04.07.2013, 14:14:53
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Opiniile tale subiective nu tin loc de un studiu temeinic.
Aline, scutește-mă cu studiile tale, de ce nu spui asta unui duhovnic, să vedem dacă la fel de tare te ții în studii.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfinți catolici ai secolului al XX-lea. Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 6 15.12.2011 18:54:46
666 confuzia secolului andreicozia Generalitati 250 05.04.2011 00:51:50
Vaccinarea are efecte negative Iustin32 Generalitati 113 23.01.2011 17:21:40
Pericolul nestiut al vaccinurilor Iustin32 Generalitati 65 29.12.2009 23:23:12
problema medicala mathly24 Generalitati 8 25.09.2007 18:33:38