Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.10.2011, 20:12:25
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit Va rog, pomeniti-o si pe mama mea in rugaciunile voastre caci este la spital!

Ati fost alaturi de mine intr-un moment de rascruce si v-ati rugat pentru bunica mea care era in suferinta...ma intorc acum la voi, rugandu-va sa o pomeniti in rugaciunile voastre pe mama mea, care acum este la spital si se pare ca o operatie este iminenta (piatra la rinichi). Va rog din tot sufletul, pomeniti-o in rugaciunile voastre pe roaba lui Dumnezeu pacatoasa Valentina!
Va multumesc din toata inima si fie ca binele ce-l faceti sa se intoarca asupra voastra insutit!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.10.2011, 21:32:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vasilica Vezi mesajul
Ati fost alaturi de mine intr-un moment de rascruce si v-ati rugat pentru bunica mea care era in suferinta...ma intorc acum la voi, rugandu-va sa o pomeniti in rugaciunile voastre pe mama mea, care acum este la spital si se pare ca o operatie este iminenta (piatra la rinichi). Va rog din tot sufletul, pomeniti-o in rugaciunile voastre pe roaba lui Dumnezeu pacatoasa Valentina!
Va multumesc din toata inima si fie ca binele ce-l faceti sa se intoarca asupra voastra insutit!

Preaputernice și slăvite Doamne Iisuse Hristoase! Tu, Care ai venit în lume să tămăduiești neputințele oamenilor, Care nu ai venit să chemi la pocăință pe cei drepți, ci pe cei păcătoși, și ai primit moarte pe cruce pentru mântuirea noastră! Din adâncul inimii Te rog să primești smerita mea nevoință și această mică rugăciune a mea pentru cea încercata de boală!
Mântuiește-o, Doamne, precum știi, ca un bun și iubitor de oameni, și rânduiește Tu toate spre folosul ei. Că noi neputincioși suntem și nu îl putem ajuta dacă nu ne vei lumina cu harul Tău.
De e voia Ta, o poți pedepsi precum se cade pentru păcatele sale, tămăduind-o cu ierburile amare ale durerii, ca un doctor priceput, precum vei vrea.
Dar căzând înaintea Ta Te rog, îndură-te de roaba Ta Valentina, potolește-i fierbințeala, alină-i suferința, ridică-l din patul durerii.
Să îi fie această încercare prin care trece spre îndreptarea vieții, spre început bun mântuirii și spre iertarea păcatelor.
Și dacă îi e de folos să ducă mai departe crucea bolii, fie, Doamne, după voia Ta, nu după voia noastră. Dăruiește-i ei răbdare și liniște, alungând de la ea toată frica și toată deznădejdea, ca să nu fie îngenuncheata de durere și să cârtească sau să cadă în patima mâniei.
Ajută-l, Iubitorule de oameni, ca văzând ea mila Ta să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de pocăință și de mulțumire, ca să se învrednicească să audă glasul Tău cel sfânt: „Iertate îți sunt păcatele!” Amin.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)

Last edited by cristiboss56; 26.10.2011 at 21:35:38.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.10.2011, 21:35:04
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

O voi pomeni si eu in rugaciuni cu tot sufletul caci te inteleg prin ce treci.Fii tare si ai incredere ca va fii bine,nu santeti singure in aceasta incercare.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.10.2011, 21:38:52
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit

Va multumesc tare mult....inseamna mult pentru mine orice gand bun...Inca o data sa va rasplateasca bunul Dumnezeu!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 26.10.2011, 21:56:08
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Maica Domnului să mijlocească pentru roaba ei Valentina! Amin
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.10.2011, 02:28:27
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase ajut-o pe roaba ta Valentina sa treca cu usurinta prin suferinta ei si a familiei.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, ajutati-ma si acum cu rugaciunile voastre! Anna Vasilica Intamplari adevarate 0 26.10.2011 20:10:47
Pomeniti-o in rugaciunile voastre dorinastoica14 Rugaciuni 9 29.06.2011 21:39:15
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Pomeniti-ma si pe mine in rugaciunile voastre, va rog enculescunicoleta Umanitare 3 24.02.2011 22:06:23
Pomeniti-o in rugaciunile voastre adyy17 Umanitare 6 25.01.2011 23:00:06