Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.04.2010, 10:33:08
maxx2000ro
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Cristian Pomohaci

Ce stiti despre Cristian Popmohaci? Puteti sa imi spuneti mai multe?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.04.2010, 10:51:08
Marius22 Marius22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.345
Implicit

Nu cunosc foarte multe lucruri despre parintele Pomohaci, stiu insa ca despre el s-a mai discutat pe acest forum. Iata cateva adrese:


http://www.crestinortodox.ro/forum/s...stian+Pomohaci

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...stian+Pomohaci

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...stian+Pomohaci
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.04.2010, 12:00:21
jonzy30 jonzy30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Mesaje: 34
Implicit

este un preot cu mare har care slujeste in Mosuni jud Mures (cativa Km de Tg Mures) , liturghiile savarsite de acest parinte sunt deosebite, in fiecare Vineri se savarsesc Moliftele si Cetania Sfantului Vasile cel Mare si merge foarte foarte multa lume la aceasta biserica
DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.04.2010, 15:04:33
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maxx2000ro Vezi mesajul
Ce stiti despre Cristian Popmohaci? Puteti sa imi spuneti mai multe?
"Dacă il cauți ca să îți facă o muncă de vrăjitor atunci trebuie să te duci la el cu mulți bani și multă răbdare. Costă mult ca să îți pierzi sufletul."


Omul asteapta mereu un miracol sa i se intample o minune fara ca el sa se osteneasca in vreun fel si atunci apeleaza la tot felul de clarvazatori ,vrajitori care ''sa-i deschida cartea si sa-i dea urgent raspuns, de ce? De ce are el necazurile care le are? Nu se gandeste/nu stie ca nenorocirile , bolile sau altele sunt pedeapsa lui Dumnezeu ptr neascultare! Mai repede crede intr-un clarvazator decat in postul si spovedania care l-ar spala de pacate si prin care ar fi oricum vindecat si iertat de Dumnezeu , fara sa apeleze la astfel de personaje care sa-I sminteasca mai mult.

Minuni in zilele noastre nu mai sunt , ptr ca nu suntem vrednici , aceea carora li se mai intampla minuni Dumnezeiesti , duc o viata pioasa plina de curatie fara desfatari , in posturi si rugaciune .Dar masele nu cunosc si li se face spalare pe creier tocmai la biserica ,iar informatia venita de la un om al altarului e luata de buna . Trebuie sa citim , sa ne informam sa aflam ce presupune adevarata credinta ce inseamna practicarea ei inainte sa alergam la (v)raci si alti sarlatani chiar daca sunt preoti pentru ca “satana se face in chip de inger de lumina” .... Frate, sa nu doresti sa vezi ingeri ! Ca asa te poate insela satana cat vrea. ...’’
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.04.2010, 15:16:32
jonzy30 jonzy30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Mesaje: 34
Implicit

Parintele Cristian nu este un vrajitor va sugerez sa mergeti sa vedeti si sa nu vorbiti din auzite ....el indeamna la post, rugaciune, spovedit , impartasit ,schimbarea vietii pe toti oameni
Reply With Quote
  #6  
Vechi 29.04.2010, 15:18:12
jonzy30 jonzy30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Mesaje: 34
Implicit

si in plus nu deschide nici o carte si ca sa participi la slujbele savarsite de dansul nu iti trebuie bani absolut deloc
Reply With Quote
  #7  
Vechi 30.04.2010, 01:38:54
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Mie chiar imi place.Imi place cum canta muzica populara dar imi place si felul lui de a fi,caracterul lui.Mi se pare un om minunat si serios.Imbina hobbyul cu religia de asta imi place si ajunge sa fie un om deosebit.Are si cateva pricesne foarte frumoase pe care eu le ascult cu mare drag.

Poti afla mai multe despre el aici:


http://www.lamosuni.ro/
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.04.2010, 09:17:55
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jonzy30 Vezi mesajul
si in plus nu deschide nici o carte si ca sa participi la slujbele savarsite de dansul nu iti trebuie bani absolut deloc
tie inca nu ;ia baga mana la punga sa vezi cum ti-o deschide de repede! si mai depinde si de greutatea pungii. cu cat e omul mai greu cu atat savarsirea minunilor este mai costisitoare.
si daca nu-ti trebuie bani ca sa participi la slujbele savarsite de el, de ce te mai ostenesti sa vi tocmai de la bucuresti pana acolo? (nu vb despre tine neaparat) nu poti sa te duci la biserica din cartier sau care ti-o fi tie mai aproape de suflet acolo langa casa? pentru ce te duci tocmai pana la mosuni? nu ca sa-ti deschida cartea si sa te vindece in mod miraculos?

vrei marturii ale unor oameni care au fost deja la el? cineva a postat linkul eu am sa dau copy paste ca din intamplare nu cumva sa nu reusesti sa citesti
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)

Last edited by clementia; 30.04.2010 at 09:23:32.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.04.2010, 09:38:42
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
tigerAvalo9;241080]Mie chiar imi place.Imi place cum canta muzica populara dar imi place si felul lui de a fi,caracterul lui.Mi se pare un om minunat si serios.Imbina hobbyul cu religia de asta imi place si ajunge sa fie un om deosebit.Are si cateva pricesne foarte frumoase pe care eu le ascult cu mare drag.
dar cine a zis ca nu canta bine? sau despre asta era vorba si nu am inteles eu bine, nu de alta dar sa nu ma mai agit degeaba. si nu stiai ca toti preotii canta bine sau cel putin cei mai multi dintre ei. dar enoriasii parintelui P nu cred asta nici ca poseda conturi cu cifre la care nici nu va ganditi si nici ca apare in diverse emisiuni pe la tv, ptr ca nu au televizor in casa , invatati de parintele lor. cand i-am spus uneia care-l venereaza , asta ,a protestat vehement ca acelea sunt filmari vechi. deci va imaginati ce spalare pe creier se produce acolo la mosuni?
tineam neaparat doar sa-i conving pe aceea care vor sa apeleze la "serviciile lui "sa nu se duca.
si eu locuiesc in apropiere de mosuni, probabilitatea de a-mi trece pe la urechi diverse intamlari si trairi ale oamenilor care au apelat la el este destul de mare, deci ..nu inventez
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)

Last edited by clementia; 30.04.2010 at 09:44:01.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 30.04.2010, 10:26:54
jonzy30 jonzy30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Mesaje: 34
Implicit

Daca informatiile tale sunt din auzite e destul de rau ca le mai pui si pe un forum ca acesta mai bine te-ai duce sa vezi despre ce e vorba daca locuiesti aproape de Mosuni si apoi sa mai vorbesti
DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 12:36:24
Parintele Cristian Pomohaci nutzy Mari Duhovnici si predicile lor 332 26.05.2013 16:37:11
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 19:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 21:26:11
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 20:32:37