Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.12.2009, 11:28:39
DaNy-_- DaNy-_- is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.12.2009
Mesaje: 10
Implicit Crestinii adevarati

In primul rand vreau sa va spun ca sunt un ortodox autentic care merg in fiecare saptamana la biserica si caut sa pazesc poruncile lui Dumnezeu .
Dupa ce am citit Biblia am realizat ca doctrina ortodoxa , in unele parti , intra in contradictie cu ceea ce scrie in Biblie care este Cuvantul lui Dumnezeu . Nu vreau sa spun care sunt acele contradictii , daca cititi Biblia cred ca le veti vedea si dumneavoastra, dar in schimb vreau sa imi argumentati un singur lucru :
De ce se spune ca noi, crestinii ortodoxi suntem adevaratii crestini ? Sau de ce biserica ortodoxa este singura biserica adevarata ?
Si vad ca se tine cu dintii de asta.

In Biblie scrie ca pe adevaratii crestini ii vei cunoaste dupa roadele lor , nu dupa religia lor .
Nu vreau sa scriu aici care este Roada Duhului , deoarece cu totii ar trebui sa stim care este ,avand in vedere ca ne numim ortodoxi.

Vreau sa vad care sunt argumentele voastre . NU vreau sa primesc critici sau sa fiu atacat din partea voastra ci pur si simplu astept argumente cu versete din Biblie deoarece cred din toata inima ca Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu iar daca veniti sa imi argumentati cu Sfanta Traditie , personal consider ca voi credeti ca Biblia nu este suficienta . Multumesc
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum saluta crestinii ? Dasy de Mara Intrebari utilizatori 16 17.04.2012 01:20:28
Crestinii , Scrierea Bibliei dobrin7m Istoria bisericii 10 02.03.2012 00:44:25
crestinii si politica lore86 Generalitati 48 15.01.2011 20:31:59
cum sa ii facem pe cei dragi noua sa devina crestini adevarati? cezara Generalitati 45 28.03.2009 14:27:03