Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 19.07.2012, 23:31:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Nu, daca m-ai cunoaste, sau i-ai cunoaste pe cei din jurul meu, ti-ai da seama ca ai o conceptie gresita.
Da, atei cu neuroni inecati in alcool, care se cred apostoli ai materialismului (pseudo)stiintific.

Citat:
Tu ma clasifici fara sa ma cunosti, doar dupa ce scriu eu aici, ceea ce e o mare greseala.
Serios?

Hai sa indreptam greseala asta.

Ce zici asa: tu banat aici, cine vrea sa-ti urmareasca ineptiile si sa se contreze cu tine, sa te caute pe softpedia?

tiestodj20

http://forum.softpedia.com/index.php...ost&p=11431752

"in universul cu pamantul plat care se invarte in jurul soarelui, conform cretinortodox."

http://forum.softpedia.com/index.php...ost&p=11431882

"Ia de aici, spor la citit. In alea 40 de pagini sunt vreo 2 sau 3 normali la creier. Mie nu mi s-a relevat nimic, eu nu cred ca in povesti cu zei care abia asteapta sa ma prinda la judecata.

http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?p=442533#post442533"

http://forum.softpedia.com/index.php...ost&p=11431891

"Nu vor, le-am zis sa-si ia macar un binoclu de 3 sau 4 milioane, e perfect sa vada Luna sau Jupiter cu tot cu sateliti."

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=387

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
"Prietene, pe bune acum, unde stai ca vin eu cu un binoclu astro si privim spre Jupiter, vei putea vedea chiar si 4 din satelitii sai, adica lunile. Chiar si Galileo Galilei vedea niste lucruri cu luneta lui, a facut multe descoperiri."
  #112  
Vechi 19.07.2012, 23:52:16
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Asa, care e problema? Crezi ca nu recunosc faptul ca eu am scris acolo? E normal sa fiu revoltat ca sunt banat aiurea.
Ai vrut sa pari inteligent si ai ingrosat greseala de acolo, daca ai fi citit mai departe ai fi vazut ca am mancat o litera.

Cea mai mare realizare a ta, ai cautat prin sute de pagini pe acolo :) ?

Era vorba de ce se scrie pe forumul asta. Dupa cum ai vazut, acolo nu sare nimeni cu gura pe userii care scriu nasoale.

Last edited by apophis; 19.07.2012 at 23:56:15.
  #113  
Vechi 19.07.2012, 23:55:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Asa, care e problema? Crezi ca nu recunosc faptul ca eu am scris acolo? E normal sa fiu revoltat ca sunt banat aiurea.

Cea mai mare realizare a ta, ai cautat prin sute de pagini pe acolo :) ?

Era vorba de ce se scrie pe forumul asta. Dupa cum ai vazut, acolo nu sare nimeni cu gura pe userii care scriu nasoale.
NASÓL, -OÁLĂ, nasoli, -oale, adj., s. m. și f. (Arg.) 1. Adj., s. m. și f. (Om) urât sau ridicol. 2. Adj. (Despre obiecte) De proastă calitate; urât, uzat; caraghios. – Din țig. nasvalo „bolnav'”, nasul „rău, meschin”.

Romanes ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #114  
Vechi 19.07.2012, 23:57:30
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Da mai, chestii urate despre religie, ce e in neregula ?
  #115  
Vechi 19.07.2012, 23:58:39
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Da mai, chestii urate despre religie, ce e in neregula ?
Aha , bine mai . . . . ./ !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)

Last edited by cristiboss56; 20.07.2012 at 00:01:31.
  #116  
Vechi 20.07.2012, 00:02:17
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Era vorba de ce se scrie pe forumul asta. Dupa cum ai vazut, acolo nu sare nimeni cu gura pe userii care scriu nasoale.
Da, dar ala e un forum cu alt profil si alta politica, gunoiul nu deranjeaza cine stie ce.

Iar daca aici doar 2-3 sunt cu creer si restul dusi dupa capul tau, acolo probabil statistica fiind mai buna pentru cei cu scaun la cap, ce ar fi sa scrii tu doar acolo, ca e mai pe gustul tau?

Last edited by AlinB; 20.07.2012 at 00:06:37.
  #117  
Vechi 20.07.2012, 00:03:11
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Eu vreau sa ii multumesc lui apophis pentru ca datorita lui am putut citi cuvintele frumoase ale lui Eugen7.

In legatura cu topicul, si mie mi-e rusine sa ma spovedesc, dar incerc. Dar eu am alta problema Am vrut foarte mult sa ma spovedesc intr-o perioada dupa Pasti, dupa aproape un an de nespovedit. Si in ziua cand am vrut sa merg n-am reusit sa-mi gasesc cheile nicicum, si n-am putut iesi din casa. Versioara mea dormea si pana la urma am trezit-o sa inchida ea usa, dar era prea tarziu...
Apoi am mers intr-o sambata la ora fixa cand stiam ca incepe Liturghia si iar a fost prea tarziu, nu era nici un preot la spovada.
Si pe mine asta tare m-a descurajat, pentru ca simt ca Dumnezeu nu vrea sa ma primeasca, poate ceva gresesc, poate nu imi pare destul de rau, nici nu stiu cu ce gresesc, si sunt intr-o deriva.
Pe langa asta, m-am rugat Maicii Domnului (si am si postit special pt asta) pentru o prietena care are niste probleme mari, atat trebuia doar sa isi ia un examen, ca sa i se rezolve o problema de ani de zile, si nu si l-a luat. E prima oara in viata mea cand rugaciunea nu imi este ascultata (sau hai sa zicem a doua). Asta m-a destabilizat foarte mult. Parca nici nu mai stiu ce sa cred...
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
  #118  
Vechi 20.07.2012, 00:05:58
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Pe langa asta, m-am rugat Maicii Domnului (si am si postit special pt asta) pentru o prietena care are niste probleme mari, atat trebuia doar sa isi ia un examen, ca sa i se rezolve o problema de ani de zile, si nu si l-a luat. E prima oara in viata mea cand rugaciunea nu imi este ascultata (sau hai sa zicem a doua). Asta m-a destabilizat foarte mult. Parca nici nu mai stiu ce sa cred...
De mare ajutor mi-a fost si mie in urma cu niste ani , tot la o Sfanta Spovedanie !
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #119  
Vechi 20.07.2012, 00:06:07
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Daca aici doar 2-3 sunt cu creer si restul dusi dupa capul tau, acolo probabil statistica fiind mai buna pentru cei cu scaun la cap, ce ar fi sa scrii tu doar acolo, ca e mai pe gustul tau?
Nu, scriu unde vreau! Daca te deranjeaza, e problema ta, nu citi.
  #120  
Vechi 20.07.2012, 00:08:51
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Smile

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Eu vreau sa ii multumesc lui apophis pentru ca datorita lui am putut citi cuvintele frumoase ale lui Eugen7.
Uite ca Anna stie sa vorbeasca fara nervi, nu ca altii.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa nu ne fie rusine cu nimeni! Laura19 Generalitati 47 13.04.2012 01:23:50
Rusine! Legionarul Generalitati 57 13.01.2011 17:24:40
A fi roman,o rusine mihailt Generalitati 129 05.09.2010 19:52:32
vreau sa infintez manastire - vreau informatii co rusu Stiri, actualitati, anunturi 0 26.06.2008 13:04:07