Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 20.03.2009, 22:51:24
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 99_Estera Vezi mesajul
Romania nu trebuie sa adere la SIS, ea trebuie sa obtina din partea UE derogari speciale asa ca si Irlanda, UK si Dk.

Ea trebuia sa ramana in cadrul SPE - spatiului penal european insa trebuie sa-si protejeze cetatenii!

Pe scurt sa ramana doar in zona cooperarii politienesti.

Nu trebuie sa faca aceeasi greseala ca si Grecia!

Clar sau neclar?
Clar pentru cine ? Pentru noi sau parlamentari ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #32  
Vechi 20.03.2009, 23:45:14
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pentru noi e clar ...

de ar fi pentru parlamentari ... oricum toata lumea stie ca aderarea romaniei la UE a fost numai de frica de a nu cadea in mainile rusilor ; dar acuma romania trebuie sa isi dea seama ca si UE este o amenintare cel putin la fel de urata ca si rusia , daca nu , chiar mult mai urata ... problema este insa ca romania este condusa de o multime de oameni platiti si dispusi sa isi vanda tara si apoi sa scape sub acoperirea celor care ii platesc acuma : masoneria ... romania este o tara deja vanduta , cu atat mai mult cu cat acuma se face imprumut la fondurile straine ... este o mare greseala ... insa io nu cred ca Dumnezeu va lasa romania numai pe mana acelor vanzatori de tara : aici s-a varsat mult sange de sfinti de-a lungul istoriei si asta ii va birui pe vanzatori si tradatori ... romania nu va invinsa de tradatori !

romania ar putea sa scape neatinsa de criza asta nascocita si inscenata de masoneria mondiala , numai prin reaxarea pe agricultura cum era si inainte ; pamant este destul si suficient pentru a hrani o tara intreaga , insa acest lucru este ignorat cu intentie de conducatorii tradatori de tara , din interese meschine ...
Reply With Quote
  #33  
Vechi 20.03.2009, 23:51:29
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

in realitate nici nu exista nici o criza ... e adica o criza ca nu mai sunt bani de a face pacate si luxuri ?! apoi nici nu este nevoie de asa ceva ... iar daca ne-am axa pe agricultura ar fi hrana pentru intreaga tara ... insa omul modern vrea sa traiasca la nivel european , asta-i buba ... e criza ca nu putem sa traim in pacatele europene !!! ce minciuna !!! au mintit si manipulat poporul cu televizorul , prin tehnici moderne de manipulare ...
Reply With Quote
  #34  
Vechi 21.03.2009, 00:06:59
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
pentru noi e clar ...

de ar fi pentru parlamentari ... oricum toata lumea stie ca aderarea romaniei la UE a fost numai de frica de a nu cadea in mainile rusilor ; dar acuma romania trebuie sa isi dea seama ca si UE este o amenintare cel putin la fel de urata ca si rusia , daca nu , chiar mult mai urata ... problema este insa ca romania este condusa de o multime de oameni platiti si dispusi sa isi vanda tara si apoi sa scape sub acoperirea celor care ii platesc acuma : masoneria ... romania este o tara deja vanduta , cu atat mai mult cu cat acuma se face imprumut la fondurile straine ... este o mare greseala ... insa io nu cred ca Dumnezeu va lasa romania numai pe mana acelor vanzatori de tara : aici s-a varsat mult sange de sfinti de-a lungul istoriei si asta ii va birui pe vanzatori si tradatori ... romania nu va invinsa de tradatori !

romania ar putea sa scape neatinsa de criza asta nascocita si inscenata de masoneria mondiala , numai prin reaxarea pe agricultura cum era si inainte ; pamant este destul si suficient pentru a hrani o tara intreaga , insa acest lucru este ignorat cu intentie de conducatorii tradatori de tara , din interese meschine ...
Trădarea , imediat după '90 a inceput ! Cei ce manipulau masele și strigau cu putere : "Nu ne vindem țara", ei au fost cei din tâi vânzători ! F.S.N -ul și continuatorii lui.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #35  
Vechi 24.03.2009, 17:10:39
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Talking Paralizie politica

Citat:
În prealabil postat de 99_Estera Vezi mesajul
Romania nu trebuie sa adere la SIS, ea trebuie sa obtina din partea UE derogari speciale asa ca si Irlanda, UK si Dk.

Ea trebuia sa ramana in cadrul SPE - spatiului penal european insa trebuie sa-si protejeze cetatenii!

Pe scurt sa ramana doar in zona cooperarii politienesti.

Nu trebuie sa faca aceeasi greseala ca si Grecia!

Clar sau neclar?
Trebuie, AR trebui... si iar trebuie
"Oferta" EU vine pachet cu placute si NEplacute, insa viermisorii nu pot alege nimic. Ei pot doar refuza COMPLET sa"pape" un pachet de oferte asa cum am facut-o pe vremuri( insa la modul diabolic...) si cum o mai fac o mina de state in lume inclusiv Rusia(mai nou) insa de ales...sa fim seriosi... oricit ar incerca unii sa ne prezinte tara ca fiind NOUL IERUSALIM al lumii, realitatea este cu totul alta
Reply With Quote
  #36  
Vechi 21.06.2009, 14:51:29
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit Conferinta in Timisoara

Maine, 22 iunie la ora 19:00 va fi o lansare de carte si o conferinta pe tema documentelor biometrice, a implanturilor si a avertismentelor Parintelui Iustin Parvu. Conferinta va avea loc in Aula Magna a Universitatii de Vest Timisoara si va fi sustinuta de un monah, un preot, un fizician si de un conferentiar doctor in teologie - nu te-am retinut numele.

Afisul este prin oras pentru mai multe detalii.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O minune...Un om care cu credinta in Dumnezeu este acum viu tigerAvalo9 Generalitati 32 04.05.2013 14:39:46
Despre semnul fiarei Lory10 Biserici Protestante 82 23.03.2010 20:43:42
Despre semnul fiarei Lory10 Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 77 18.03.2010 13:53:02
Cuvantul (din 2003) al staretului athonit Rafail despre semnul fiarei! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 2 18.01.2009 22:57:17
Cat de responsabili suntem de actele noastre? victor.r Nunta 8 17.04.2008 19:12:35