Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 24.01.2008, 22:05:03
llorry llorry is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2008
Mesaje: 2
Implicit

http://live-tv-channels.com/ un super portal de filme si tv online, fara reclama aiurea, puteti uploada filme si viziona peste 300 de posturi tv din toate tarile
Reply With Quote
  #22  
Vechi 28.01.2008, 10:11:21
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Z.Lidia
Poti sa-ti faci lista cu ceea ce ai de discutat cu parintele duhovnic. poti sa te spovedesti si in afara posturilor, cand nu e sir de oameni la spovedanie.
Referitor la gandurile pacatoase care ne trec prin minte, eu m-am mai spovedit pt ele, iar parintele duhovnic mi-a zis ca e o lupta permanenta, mai ales cu cel care hotaraste sa aleaga calea credintei. ideea e sa stii sa le lupti, sa nu le primesti in tine.
Drept sa spun, nu inteleg nici eu foarte bine cum sa fac sa nu le primesc, unele se ascund, incat nici nu-mi dau seama cand le-am primit. Mi s-a intamplat sa le urmez, apoi sa-mi aduc aminte ca intai le-am gandit, ca puteam sa le opresc! Asta e, mai am pana sa le biruiesc.
Este arma de temut a vrajmasului, gandul care nu tu il accepti ,ci iti este dat ca sa te chinuie, sa te sminteasca avand unic scop, caderea in pacat. Gandul trufas, iti tulbura rugaciunea, iti tulbura tihna sufleteasca si trupeasca, iti tulbura mintea de la cele duhovnicesti. Pacatele indepartate sunt reamintite cu cinism de vrajmas. Lupta este apriga si continuua, dar atunci cand credinta este puternica si dorinta de indreptare este mare, puterea vrajmasului slabeste in timp, prin intarirea noastra, ce ne este data de Duhul Sfan in fata caruia toate viaza, se lumineaza si se indrepteaza, aducandu-ne acea liniste unica binefacatoare. Sa avem nadejde !
Reply With Quote
Răspunde