Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.02.2012, 12:05:45
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
uite ca a fost banat Spre_Rasarit...
Mie una o sa-mi fie dor de el si de indemnurile lui la fapte bune
Si mie.
Sper insa ca va sti sa se foloseasca de ce i s-a intamplat, in sensul ca va face lucruri folositoare in viata reala....
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.02.2012, 14:42:54
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Si mie.
Sper insa ca va sti sa se foloseasca de ce i s-a intamplat, in sensul ca va face lucruri folositoare in viata reala....
Te referi la ce i s-a intamplat in viata sau pentru ce a fost banat. M-am uitat la ultimele mesaje, nu inteleg deloc de ce a fost banat. Dar de ceva timp nu-mi mai bat capul cu logica adminului, pe care nu o inteleg in mare masura. Useri agresivi sunt lasati luni de zile pe forum sa spuna ce vor, nefiind nici macar ortodocsi, in schimb un ortodox daca spune un singur cuvant gresit e banat.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 27.02.2012, 22:50:58
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Te referi la ce i s-a intamplat in viata sau pentru ce a fost banat. M-am uitat la ultimele mesaje, nu inteleg deloc de ce a fost banat. Dar de ceva timp nu-mi mai bat capul cu logica adminului, pe care nu o inteleg in mare masura. Useri agresivi sunt lasati luni de zile pe forum sa spuna ce vor, nefiind nici macar ortodocsi, in schimb un ortodox daca spune un singur cuvant gresit e banat.
Nici eu nu stiu de ce a fost banat, dar ma gandeam ca ar putea vedea si partea buna: are mai mult timp de rugaciune / fapte in viata reala.

Imi pare rau ca multi s-au poticnit in anumite nuante ale discursului sau (gen fortarea la mantuire; sarmale) si nu au stiut sa vada esentialul: omul asta ne indemna pe toti la milostenie, la rugaciune, la fapte bune...

Oricum, daca doreste, poate reveni sub un alt ID, dar eu ma gandesc ca avem totusi mai multa nevoie de oameni ca el in lume.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 28.02.2012, 02:25:19
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Nici eu nu stiu de ce a fost banat, dar ma gandeam ca ar putea vedea si partea buna: are mai mult timp de rugaciune / fapte in viata reala.

Imi pare rau ca multi s-au poticnit in anumite nuante ale discursului sau (gen fortarea la mantuire; sarmale) si nu au stiut sa vada esentialul: omul asta ne indemna pe toti la milostenie, la rugaciune, la fapte bune...

Oricum, daca doreste, poate reveni sub un alt ID, dar eu ma gandesc ca avem totusi mai multa nevoie de oameni ca el in lume.
Am o banuiala ca el facea fapte bune in lume si-si mai gasea timp sa ne scrie si noua cate ceva.
Rog frumos pe domnul Admin sa-i mai dea o sansa acestui user si sa faca reversibil procesul banarii.
Multumesc!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cred ca sunt blestemat DoryLucky Umanitare 58 31.07.2017 19:20:53
cum iti dai seama ca ti s-au facut farmece sau esti blestemat? ghetsimani Generalitati 41 14.03.2013 09:06:28
Cine trebuie sa poarte de grija poporului:guvernul sau biserica? dorinastoica14 Biserica Ortodoxa si Massmedia 52 12.10.2012 18:46:50
Omul blestemat ! adrian_b Vrajitoria 10 16.09.2011 20:38:25
DE CE A FOST HAM BLESTEMAT Laurentiu Generalitati 8 18.08.2007 14:03:42