Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.07.2015, 13:55:12
alexa2680 alexa2680 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2011
Mesaje: 2
Implicit Sfat!

Buna ziua tuturor!

Am o problema la care va cer un sfat sau o parere, ptr ca sincer eu nu-i dau de cap. Am incercat sa o iau pe toate partile posibile si imposile insa as dori si parerea cuiva care este obiectiv.
Stiu ca in viata sunt suisuri si coborasuri pe care trebuie sa le trecem cu ajutorul lui Dumnezeu, insa simt uneori ca o i-au razna.
Problema este urmatoarea: la jumatatea lunii iunie a venit in vizita cumnata mea. De atunci absolut totul este pe dos mie si sotului meu. Proiectele pe care le aveam antamate s-au anulat fara nici un motiv logic, tot ce ne propunem sa facem se duce pe apa sambetei fara sa-i spunem absolut nimic. Daca la inceput am crezut ca este o coincidenta (mereu cand ii spuneam ca vrem sa mergem in parc, se intampla ceva si nu mai ajungeam, daca ii spuneam ca vrem sa ne luam ceva sigur nu mai apucam si exemplele pot continua) acum mi se pare ceva mai mult decat ciudat. Ea a trecut la islam (nu am nimic cu nimeni atata timp cat sunt oameni si fac fapte bune din suflet, desi nu sunt de acord sa treci la o alta religie pe motiv ca ti se sterg toate pacatele, dar e strict parerea mea) dar are o agresivitate la toti preotii si la religia noastra care este crestin ortodoxa.
Nu vreau sa vorbesc cu pacat ca ea ar fi cauza problemelor noastre, daca e pacat, pacatul sa fie al meu, dar nu gasesc nici o explicatie.

Un sfat sau o parere din partea dvs. mi-ar prinde bine, poate sunt eu mult prea obiectiva, dar in decursul anilor s-au intamplat atatea incat nu mai cred ca este doar o coincidenta.

Va multumesc tuturor!
Reply With Quote