Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 02.04.2013, 12:15:26
MirelF MirelF is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2013
Locație: Bihor, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rainrainbow Vezi mesajul
salutare,fac si eu un apel important.de curand am aflat ca o ruda de a mea are o boala incurabila.bineinteles ca doctorii nu i au dat nici o sansa.el a mai fost bolnav(ne spusese atunci ca s a vindecat),dar n a vrut sa spuna ce are,se vedea ca era schimbat total atat in comportament cat si fizic.a slabit mult si de la o vreme nu prea mai vorbea si nu prea mai radea,arata ca un resemnat.acum ne a spus ce boala are si crede ca va muri.eu nu cred asta,pt ca exista minuni.chiar cred si am speranta ca se va vindeca.
nu ma pricep cum sa i readuc eu impacarea cu sine si cum sa ma adresez lui Dumnezeu ca sa l vindece.
am acasa niste acatiste de vindecare.dar ce rugaciuni credeti voi ca ar fi mai de folos pt el?
Citeste Paraclisul Maicii Domnului, mie mi se pare cel mai potrivit la necaz. Imi pare foarte rau pentru ruda ta, exista minuni, dar cand Dumnezeu decide ca vrea un om in Imparatia Sa acela va ajunge acolo. Cu credinta se va vindeca si cu voia Domnului. Roaga-te pentru el, pentru sufletul sau.

Doamne ajuta !
Reply With Quote
Răspunde