Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #3  
Vechi 24.08.2009, 13:51:49
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Ma mir de ce nu va faceti un plan pentru conceptie care sa arate ca cele tarifare sau ca mersul trenurilor...
Oameni buni, un copil este o minune pamanteana, este o viata, eu nu cred ca acea conceptie se pretinde la planuri care mai de care mai stupide, nu au nimic de-a face cu religia, ci mai degraba cu inventiile babesti, cu traditiile impuse, sau mai stiu eu ce .
Aratati-mi unde scrie in biblie cand sa concepi un copil si...eu va cred pe cuvant, dar nu inventii si interpretari " sfintite ".
Dumnezeu a spus sa inmultim pamantul, nu sa inmultim pamantul, duminica, luni, sau marti...sau mai stiu eu cand,.
Din mandrie si din superioritate si nevoia de supunere au venit atatea reguli, absolut inventate, care, daca aprofundati religia, veti vedea ca., mai degraba o denigreaza si-i restabileste Atotputerea Lui Dumnezeu.
Cititi multele insemnari care apar pe acest site, foarte interesante despre religie si credinta si veti vedea ca nu prea coincide cu atatea pareri presupuse afisate aici pe forum, pareri ce vin din superstitii, traditii aparute din batrani, interpretari si nu concretizari cu adevarat crestinesti.
PERSONAL, IN ORICE ZI AS CONCEPE UN COPIL, AS CONSIDERA O ZI BINECUVANTATA !
Inima, peiviti la inima oameni buni, nu la detalii inutile ale convietuirii noastre pe pamant . Inima noastra este de netagaduit, iar Dumnezeu o judeca mai presus de orice aparenta.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 24.08.2009 at 13:57:34.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciunile de seara haitchi Intrebari utilizatori 2 27.06.2010 20:40:33
buna seara ! tanty12 Stiri, actualitati, anunturi 6 08.12.2009 16:51:44
buna seara! georgiana_master Rugaciuni 4 31.10.2006 13:32:43