Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 19.01.2011, 01:31:19
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit parintele cristian pomohaci apartine de biserica din MOSUNI

a primit multe masinii de pietri in cap pina acuma,totul a plecat din momentul cind parintele a invitat un pastor penticostal sa tina o cuvintare in sf.biserica din Mosuni.am vazut filmuletul in care pstorul vorbea, toata asistenta impreuna cu preotul plingeau si slaveau pe Dumnezeu.am vazut comentarii la filmulet, in care penticostalii recunosteau ca: ortodocsii ne-au luat-o inainte,totul era traire autentica.astea sunt concluziile mele si astept sa vina roabele cu pietre si pt.mine

Last edited by mihaila_alin; 19.01.2011 at 01:44:55.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 19.01.2011, 05:19:02
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron
Aia cu pisicile imense m-a amuzat tare.
si pe mine :)

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
a primit multe masinii de pietri in cap pina acuma,totul a plecat din momentul cind parintele a invitat un pastor penticostal sa tina o cuvintare in sf.biserica din Mosuni.am vazut filmuletul in care pstorul vorbea, toata asistenta impreuna cu preotul plingeau si slaveau pe Dumnezeu.am vazut comentarii la filmulet, in care penticostalii recunosteau ca: ortodocsii ne-au luat-o inainte,totul era traire autentica.astea sunt concluziile mele si astept sa vina roabele cu pietre si pt.mine
am vazut si eu inregistrarea cu pastorul penticostal. super penibila adunarea respectiva, incepand cu preotul Pomohaci si introducerea facuta pastorului si terminand cu balmajeala publicului, ca altfel nu poti sa-i spui.
nu mai spuneti ca aceea este traire ortodoxa, ca ne facem de ras !!!
Reply With Quote
  #93  
Vechi 19.01.2011, 15:15:17
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
si pe mine :)



am vazut si eu inregistrarea cu pastorul penticostal. super penibila adunarea respectiva, incepand cu preotul Pomohaci si introducerea facuta pastorului si terminand cu balmajeala publicului, ca altfel nu poti sa-i spui.
nu mai spuneti ca aceea este traire ortodoxa, ca ne facem de ras !!!
iti multumesc am incasat una,Domnul si Maica Domnului sa te binecuvinteze si sa-ti incalzeasca inima.Amin.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 19.01.2011, 15:21:44
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pastori americani au fost si in rusia au predicat in citeva mari biserici ortodoxe imbracati in odajdii preotesti facindu-si cruce ca si preotimea ruseasca[plingeti cu cei ce pling rideti cu cei ce rid -sf.scriptura]pastorii spun ca o renastere spirituala trebuie sa vina din biserica traditionala,si e de asteptat.

Last edited by mihaila_alin; 19.01.2011 at 15:24:10.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 19.01.2011, 15:51:05
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit Cea mai mare

Inselaciune si groteasca miscare la acest preot care ar trebui dat afara imediat! Cum puteti sa spuneti doamna ca acest om este un preot bun? V-ati uitat la toate cele 4-5 filmulete? Ati vazut sa ne spuna acest preot, invinuit de unii ca practica minunii contra cost si nu numai ati vazut acest preot sa ne spuna ca invitatul era penticostal? Si ce a facut pastorul? Si-a facut crucea! S-ar inchina si la icoane numai sa ne amageasca! Si-a facut crucea ca sa insele acei credinciosi cei drept foarte dubiosi... Toti aveau biblia in mana si toti se lamentau ca niste neoprotestanti! Credeti ca de lamentatii duce Dumnezeu lipsa sau de indreptarea credinciosului?
Acest preot care ar fi in stare sa cante si manele in afara de muzica populara care este interzisa si aceasta pentru un preot!
Cred ca acest preot escroc! face parte din Oastea Domnului ! Iar din Oastea Domnului aceasta lucrare de la.... (De la cine? De la satan probabil deoarece am inteles ca 80 la suta din credinciosii acestei osti pleaca mai devreme sau mai tarziu la bisericile neoprotestante) mult rau va mai face si in continuare pana cand patriarhia nu o va interzice! Aici e foarte greu de judecat deoarece nu trebuie sa le dam chiar un sut in fund acestor oameni care se joaca cu focul!
In fine la sfarsit Alina calci pe bec citand din biblie : plingeti cu cei ce pling rideti cu cei ce rid . Din cele ce spui sa inteleg sa fiu pacatos cu cel pacatos? Eventual sa ma fac baptist cu baptistul si sa nu imi fac crucea?!? Eu cred ca vei vedea ca ai gresit si sper sa nu faci parte din aceasta ramura numita Oastea Domnului!

Last edited by bairstow; 19.01.2011 at 15:54:08.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 19.01.2011, 16:20:19
Iosif77 Iosif77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.01.2011
Mesaje: 183
Implicit Despre invidie

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
a primit multe masinii de pietri in cap pina acuma,totul a plecat din momentul cind parintele a invitat un pastor penticostal sa tina o cuvintare in sf.biserica din Mosuni.am vazut filmuletul in care pstorul vorbea, toata asistenta impreuna cu preotul plingeau si slaveau pe Dumnezeu.am vazut comentarii la filmulet, in care penticostalii recunosteau ca: ortodocsii ne-au luat-o inainte,totul era traire autentica.astea sunt concluziile mele si astept sa vina roabele cu pietre si pt.mine
Pastorul penticostal cu pricina este, desigur, un predicator de exceptie dar credinciosii din Biserica din Mosuni nu plangeau fiindca le predica Pustan. Ei simteau prezenta lui Dumnezeu in Biserica lor si se bucurau plangand. Acei credinciosi erau obisnuiti sa fie in prezenta Duhului Sfant si sa planga. Nu toate bisericile in care predica Pustan plang.

Observ ca Pomohaci este invidiat. Pe undeva e normal si asta. Omul este invidiat pentru vocea lui calda, este invidiat pentru ca are o biserica in care este iubit cu adevarat, este invidiat pentru ca Dumnezeu a ales sa faca prin el miracole. Asa sunt oamenii, invidiosi.
Si despre Iisus se stie ca a fost dat in mainile lui Pilat din invidie. Marcu 15:10
Reply With Quote
  #97  
Vechi 19.01.2011, 16:32:12
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iosif77 Vezi mesajul
Pastorul penticostal cu pricina este, desigur, un predicator de exceptie dar credinciosii din Biserica din Mosuni nu plangeau fiindca le predica Pustan. Ei simteau prezenta lui Dumnezeu in Biserica lor si se bucurau plangand. Acei credinciosi erau obisnuiti sa fie in prezenta Duhului Sfant si sa planga. Nu toate bisericile in care predica Pustan plang.

Observ ca Pomohaci este invidiat. Pe undeva e normal si asta. Omul este invidiat pentru vocea lui calda, este invidiat pentru ca are o biserica in care este iubit cu adevarat, este invidiat pentru ca Dumnezeu a ales sa faca prin el miracole. Asa sunt oamenii, invidiosi.
Si despre Iisus se stie ca a fost dat in mainile lui Pilat din invidie. Marcu 15:10
ai vazut cit de usor e sa arunci cu pietre eu am incasat doua,mesajul meu a fost cu totul altul dar: unde dai si unde crapa.Slavit sa fie Domnul

toti suntem ostasi ai Domnului atita timp cit nu ne inchinam la cel rau.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 19.01.2011, 16:35:02
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

Mai draga adventistule acei credinciosi cu biblia in mana jucau teatru sau erau indusi intr-o stare de lamentatie. Dar pana la urma nu stim ca voi protestantii nu va inchinati la icoane si e o blasfemie la voi sa va faceti cucea? Sau te pomenesti ca dupa ce v-ati pus cruci in biserici acum ati inceput sa le si faceti?!?
Reply With Quote
  #99  
Vechi 19.01.2011, 16:43:05
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bairstow Vezi mesajul
Mai draga adventistule acei credinciosi cu biblia in mana jucau teatru sau erau indusi intr-o stare de lamentatie. Dar pana la urma nu stim ca voi protestantii nu va inchinati la icoane si e o blasfemie la voi sa va faceti cucea? Sau te pomenesti ca dupa ce v-ati pus cruci in biserici acum ati inceput sa le si faceti?!?
ba ii penticostal din constanta iar ai gresit
Reply With Quote
  #100  
Vechi 19.01.2011, 16:49:36
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

Si unde am mai gresit daca nu te superi? Eu stiam ca e adventist dar daca e penticostal e mai aproape de cel cu coarne. Atata tot. Important este sa vedem adevarul. Si adevarul este ca pocaitii nu isi fac crucea cu mana deoarece cred ca acest semn este de la diavol! Multi penticostali au fost scandalizati de acest om Pustan! Te poti uita pe net.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 11:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 18:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 20:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37