Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.10.2009, 21:27:04
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Mărturii ale marilor noștri duhovnici +

Pentru suflet : www.hristosesteortodox.wordpress.com
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.10.2009, 22:33:37
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Multumiri pentru aceste marturii. Ne sunt de folos.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.10.2009, 11:41:53
AMELIA AMELIA is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.10.2009
Mesaje: 1
Implicit Minunile Santului Nectarie

Buna ziua am intrat si eu din curiozitate pe forum si am simtit nevoia sa impartasesc cu voi minunea facuta de Sfantul Nectarie cu familia mea.In primul rand vreau sa va spun ca spre rusinea mea am aflat de acest minunat sfant ,in urma cu 2 luni cand in disperare de cauza am ajuns la Manastirea Negru Voda.
De atunci de cate ori am ocazia merg la Sf.Maslu acolo e un loc mirific pentru mine.Cand am intrat pentru prima data in acesta manastire am avut o senzatie deosebita a fost prima biserica in care am intrat si fara sa realizez am inceput sa plang intreaga mea apasare sufleteasca se acutizase acum simteam ca nu ma pot controla ,nu ma puteam opri din plans.
Am ingenunchiat si am inceput sa ma rog LA SF. Nectarie pentru sanatatea mea,tin sa precizez ca ma chinuisem 2 luni de zile cu dureri si stari ciudate iar doctorii nu-mi dadeau nici un verdict,am facut si analize si tot degeaba totul era bine doar ca eu simteam ca nu mai pot si imi era tot mai rau.
Vreau sa va spun ca dupa prima mea intalnire cu Sfantul a inceput sa mi se descopere diferite afectiuni,si sa primesc raspunsuri la intrebarile pe care mi le puneam cu disperare de 2 luni.
Dupa aceasta experienta am continuat sa merg sa ma rog sanatatea mea s-a ameliorat e mult mai bine si vreau sa va spun ca in acea perioada sotul avea mari probleme la serviciu risca sa fie dat afara ,atunci am inceput sa ma rog cu disperare la Sf.NECTARIE sa ne ajute sa ne intareasca in credinta si sa faca in asa fel incat sa se imbunatateasca situatia la serviciu a sotului.
Si vreau sa va spun ca siu de acesta data sfantul nu m-a parasit a fost alaturi de mine si de familia mea.Nu stiu cum as putea sa-i multumesc pentru ajutiorul acordat dar stiu ca ma voi intoarce la manastire sa ma rog pentru multumire si ajutor.
Vreau sa va spun sa va rugati si sa aveti incredere in Sfantul Nectarie ca nu va v-a dezamagi si o sa simti imediat puterea lui sfanta.
Santul Nectarie sa va ajute si sa va ocroteasca!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.10.2009, 12:00:26
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Multumim ca ne-ai impartasit si noua aceasta minune! Sa fii binecuvantata si sa te ocroteasca mereu Sfantul!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 02.11.2009, 23:11:32
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Parintele Paisie Olaru - http://www.stiri.botosani.ro/stire/7...iului!%22.html
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.06.2011, 00:06:11
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Thumbs up Parintele Ioan Iovan de la Recea

http://www.crestinortodox.ro/parinti...cea-69657.html
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 19.06.2011, 15:37:30
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Din zicerile Parintelui Arsenie Boca explicate de Parintele Teofil Paraian :
http://www.nistea.com/boca_ziceri.htm
Reply With Quote
  #8  
Vechi 19.06.2011, 16:04:54
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

"Mergi împăcată, femeie, și repetă mereu rugăciunea care pe mine m-a ajutat întotdeauna: «Doamne, întoarce-i la bunătate și la rugăciune pe toți vrăjmașii mei!» Rostește-o de 30 de ori pe zi, timp de 40 de zile. Așa să știi de la mine“. Parintele Gherontie Puiu- Manastirea Caraiman (Busteni)

Parintele Gherontie Puiu si Minunile Maicii Domnului:
http://www.sufletortodox.ro/articole...fac-manastirea
Reply With Quote
  #9  
Vechi 23.06.2011, 14:10:48
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Interviu cu Părintele Justin Pârvu: <i>România – rezistența ortodoxă din Balcani</i>
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Steaua Mărilor Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 29 12.10.2017 01:25:02
Marturii ale forumistilor despre duhovnici / parinti indragiti glykys Despre Biserica Ortodoxa in general 21 23.02.2013 15:49:34
Marturii Adriana Cluj Generalitati 45 15.01.2013 11:47:12
Mărturii ale marilor noștri duhovnici + cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 1 17.02.2010 10:27:05
Marturii despre moarte Iustin44 Generalitati 14 01.04.2009 00:59:56