Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.08.2009, 12:18:59
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Red face cititi si dumnezeu va va da inzecit inapoi

am postat un anunt ca as dori un carut pentru un bebelus de 5 luni am vazut ca nimeni nu doreste sa intinda mana ,sa va spun despre noi poate asa ne mai intelegeti si ne veti ajuta eu sun iulia sotul meu este emil avem trei copii situatia noastra financiara este precara stam intro chirie in tulcea la o garsoniera intro camera dormim ,mancam ,si ne jucam cu copiilasi nu avem decat 12 milioane care ii castiga sotul cu salariul lui de la un atelier de tamplarie pvc eu ingrijesc de copii fata are 7 ani merge la scoala la toamana nu am nici haine pentru ea nu stiu cum ma voi descurca ne este tare greu 5 milioane dam chirie apa intretimnere lumina vb de la o vecina care are internet eu nu am orice ajutor e bine venit alimente haine dar as dori un carut asa pot sa ma descurc mai usor cu cel mic daca doriti sa ma ajutati puteti folosi acest id dumi_emil aici ma puteti gasi sau daca nu va caut eu dupa ce imi lasati unde pe aceasta cale va multumesc oricum si va doresc multa sanatate asta e cel mai important numai bine iulia
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.08.2009, 14:07:42
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Imi cer iertare pentru ca nu te pot ajuta.

Ai cautat insa ajutor la preotul din parohie ?
Cu siguranta, daca parintele ar vorbi, la sfarsitul slujbei, despre voi, multi v'ar ajuta.
Este mai usor si mai la indemana astfel.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.08.2009, 14:32:41
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit sarut mainile

stie situatia dar se lupta sa termine si biserica de 3 ani el ma indrumat sa apelez aici
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.08.2009, 14:42:39
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de dumi_emil Vezi mesajul
stie situatia dar se lupta sa termine si biserica de 3 ani el ma indrumat sa apelez aici
Ohhh, Doamne, un carucior pentru copil mic nu e mare lucru!
Mai insistati, trebuie sa gasiti sprijin la enoriasii Bisericii. Puneti un anunt ceva, acolo unde se vand lumanari. Rugati-l sa va dea voie!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 03.08.2009, 15:21:59
dumi_emil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit sarut mainile

credeti ca sunt singura care am nevoie sunt foarte multi care cer ajutor dar multi fug sau nu se uita toti trebuie sa ne ajutam cu orice si un sfat sau o rugaciune este destul
Reply With Quote
  #6  
Vechi 03.08.2009, 20:06:03
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumi_emil Vezi mesajul
am postat un anunt ca as dori un carut pentru un bebelus de 5 luni am vazut ca nimeni nu doreste sa intinda mana ,sa va spun despre noi poate asa ne mai intelegeti si ne veti ajuta eu sun iulia sotul meu este emil avem trei copii situatia noastra financiara este precara stam intro chirie in tulcea la o garsoniera intro camera dormim ,mancam ,si ne jucam cu copiilasi nu avem decat 12 milioane care ii castiga sotul cu salariul lui de la un atelier de tamplarie pvc eu ingrijesc de copii fata are 7 ani merge la scoala la toamana nu am nici haine pentru ea nu stiu cum ma voi descurca ne este tare greu 5 milioane dam chirie apa intretimnere lumina vb de la o vecina care are internet eu nu am orice ajutor e bine venit alimente haine dar as dori un carut asa pot sa ma descurc mai usor cu cel mic daca doriti sa ma ajutati puteti folosi acest id dumi_emil aici ma puteti gasi sau daca nu va caut eu dupa ce imi lasati unde pe aceasta cale va multumesc oricum si va doresc multa sanatate asta e cel mai important numai bine iulia
Pai cred ca e mai greu de gasit un carucior pe forum. Ar trebui sa dati peste cineva din zona voastra, care are asa ceva disponibil. Mai degraba daca va poate ajuta cineva cu niste bani ca sa puteti cumpara unul.

Deci, nu este cineva de pe langa Tulcea care sa ii poata ajuta financiar?

Bogdan.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
inapoi la Hristos misionarul Stiri, actualitati, anunturi 26 12.11.2009 15:14:38
Nu vrea sa-si plateasca datoriile inapoi!!! dimpels Generalitati 16 22.07.2008 16:19:08
Iordanul nu s-a mai intors inapoi moro.d Stiri, actualitati, anunturi 22 21.04.2008 11:56:03
MAICA DOMNULUI numita INTOARCE-TE INAPOI sofiaiuga Intamplari adevarate 5 09.03.2008 20:01:10
Cititi ! Nitro Stiri, actualitati, anunturi 7 26.05.2007 18:59:44