Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.08.2015, 22:46:34
daxaaa1 daxaaa1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.12.2014
Mesaje: 39
Implicit Credeti in minuni/tamaduiri?

Stim cu toti ca Iisus a fost pe pamant, a facut multe minuni oamenilor necredinciosi, i-a tamaduit de boli tocmai ca acestia sa creada.

Intrebarea mea vine in urma unei discutii avuta cu parintii mei in care tatal meu sustinea ca inca se mai fac minuni.De exemplu daca ai o boala la ochi sa zicem si te dai cu mir iti poate trece.Sau daca te rogi foarte mult si cu credinta te poti vindeca de unele afectiuni s.a.m.d

Eu personal am o problema mai putin grava de sanatate si am incercat sa ma vindec prin rugaciune.Am o carte "Buchet de acatiste ale Sfintei Treimi" unde am gasit 2 acatiste pentru tamaduirea de boli pe care le faceam zilnic, si chiar am crezut ca se va rezolva dar nu a fost asa.

Voi credeti in minuni?Credeti ca Dumnezeu inca face minuni asupra noastra?Vi s-a intamplat?Povestiti-mi si mie cu detalii.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.08.2015, 22:50:53
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Mai multe topicuri trateaza acest subiect. Cel mai garnisit este acesta:
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ad.php?t=12789
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.08.2015, 22:53:30
daxaaa1 daxaaa1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.12.2014
Mesaje: 39
Implicit

Nu vreau sa rascolesc prin topicuri vechi, nici nu am rabdarea necesera de aceea vreau sa se raspunda aici.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.08.2015, 01:06:54
Ioan_Cezar Ioan_Cezar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.618
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daxaaa1 Vezi mesajul
Nu vreau sa rascolesc prin topicuri vechi, nici nu am rabdarea necesera de aceea vreau sa se raspunda aici.
Zbang!
Și altceva ce mai poftește domnia voastră?
Să dăm fuguța cu toții, nu de alta... Să ți le-aducem pe tavă, toate deodată, că poate ai treabă și timpul tău e foarte prețios.

Știi, Dumnezeu nu e tonomatul unde băgăm noi fisa numită rugăciune și, gata, pică pleașca!
Iar ca să ai parte, poate, de vreo minune, ferește-te ca de dracu, mai întâi, de vreun dumnezeu casnic!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.01.2016, 22:36:05
Carmen135 Carmen135 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2015
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daxaaa1 Vezi mesajul
Nu vreau sa rascolesc prin topicuri vechi, nici nu am rabdarea necesera de aceea vreau sa se raspunda aici.
eu am avut dureri mari in zona abdomenului si citind acatistul Sfantului Ierarh Nectarie .cu nadejde si cu dorinta mare de a mi trece durerea..mi a ajutat.acum nu stiu.depinde de credinta fiecaruia.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 03.02.2016, 10:15:01
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Faptul ca reusim sa gasim medicul si tratamentul potrivit reprezinta de asemenea o minune discreta a lui Dumnezeu lucrata prin oameni.
Reply With Quote
Răspunde