Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.10.2009, 13:44:52
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit Asociatia Angelis e ortodoxa?

Daca aveti informatii despre aceasta Asociatie , va rog foarte mult sa-mi scrieti. Este vorba despre asociataia care organizeaza simpozioane in tara numite "Saptamana Ingerilor' Fiica a mea a primit un pliant de la scoala si urmeaza sa mergem asta seara in cazul in care confirma vreunul din voi ca sunt ortodocsi.
este vorba despre, vezi link :
http://angelinspir.ro/saptamana-inge...r-la-iasi.html
Va multumesc
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.10.2009, 13:49:17
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clementia Vezi mesajul
Daca aveti informatii despre aceasta Asociatie , va rog foarte mult sa-mi scrieti. Este vorba despre asociataia care organizeaza simpozioane in tara numite "Saptamana Ingerilor' Fiica a mea a primit un pliant de la scoala si urmeaza sa mergem asta seara in cazul in care confirma vreunul din voi ca sunt ortodocsi.
este vorba despre, vezi link :
http://angelinspir.ro/saptamana-inge...r-la-iasi.html
Va multumesc
Ei bine, eu numai cat am citit si am deschis site-ul am dedus ca nu ar avea nimic de-a face cu Ortodoxia.... integrarea in absolut...prea multe numai despre ingeri, Cartea lui Enoh....CIUDAT

Asta e parerea mea...poate si le mai expun si altii.

Doamne ajuta!

Edit: Novenele, apa incarcata energetic, rugaciunea sfantului Francisc de Assisi ( asta s-ar zice ca e ceva catolic, desi poate fi doar preluat de la ei pentru a parea mai credibili), stare de relaxare, "practici evocatorii sacre care constau in evocarea launtrica", modalitati de contactare a entitatilor angelice, " Cum ne rugam Divinului?-Aspirația către Absolut sau rugăciunea este în esență o simultană focalizare a minții și orientare a sufletului care ne deschide accesul în domeniul spiritului și ne face să fim într-o inefabilă rezonanță lăuntrică cu baza (substratum) imaterială ultimă a lumii. " .........ce de-a ciudatenii ciudate, ma doare mintea deja si in consecinta voi lua un ketonal :))

Last edited by AndruscaCIM; 28.10.2009 at 14:04:34.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.10.2009, 14:03:46
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Ok, multumesc. mai sunt pareri sau informatii clare ?? Va roooog inainte sa plec
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.10.2009, 14:06:33
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clementia Vezi mesajul
Ok, multumesc. mai sunt pareri sau informatii clare ?? Va roooog inainte sa plec
Pai bine dar tu fiind ortodoxa, chiar nu ti-ai dat seama ca nu este????
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.10.2009, 14:07:07
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Pai nu te duce
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.10.2009, 14:10:32
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de truthtostone Vezi mesajul
Pai nu te duce
Pai ai vazut ca am scris clar ca sunt o groaza de lucruri care nu tin de ortodoxie, ar fi cel mult catolice ( dar nu ma pronunt)...si nu isi poate da seama dintr-o simpla privire ca nu are absolut nici o treaba
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.10.2009, 14:10:45
fleur_de_neige's Avatar
fleur_de_neige fleur_de_neige is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.10.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clementia Vezi mesajul
Daca aveti informatii despre aceasta Asociatie , va rog foarte mult sa-mi scrieti. Este vorba despre asociataia care organizeaza simpozioane in tara numite "Saptamana Ingerilor' Fiica a mea a primit un pliant de la scoala si urmeaza sa mergem asta seara in cazul in care confirma vreunul din voi ca sunt ortodocsi.
este vorba despre, vezi link :
http://angelinspir.ro/saptamana-inge...r-la-iasi.html
Va multumesc
se vede dintr-o privire ca nu sunt ok; daca as fi in locul dumneavoastra, eu nu m-as duce.
__________________
A descrie frumusetea omului înseamna a cânta cel mai frumos imn gloriei lui Dumnezeu. În om este cuprinsa minunea : în gândire, atâta inteligenta; în inima, atâta iubire; în viata, atâta vointa. ( Pr. Agatanghel Gutu)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.10.2009, 14:12:49
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Pai bine dar tu fiind ortodoxa, chiar nu ti-ai dat seama ca nu este????
Mi s-ar fi parut ca nu e chiar ok , e din cauza ca m-ar fi interesat programul ce-l aveau asta seara: un soi de terapie rabdare , curaj, calm seninatate.
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.10.2009, 14:14:46
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Vaai, ce ghiveci aici! cateva elemente catolice, mult MISA, integrare in absolut, chestii de bioenergie si paranormal! o mare si gogonata salata sectanta! Ortodocsii nu trimit pliante si nu pun ingerasi kitchiosi pe site-uri! Daca doresti sa te convingi cum este, du-te, dar eu, in locul tau, mi-as gasi ceva mult mai bun de facut!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.10.2009, 14:15:13
GeorgeS GeorgeS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.10.2009
Locație: Slobozia
Religia: Ortodox
Mesaje: 132
Implicit

E clar ca nu este ortodoxa! apare acolo un "inger"(sa nu fie cumva altceva!) cu numele de
Metatron care mai intai , cica , a fost om. Noi stim ca ingerii nu au trup material ci sunt fiinte spirituale si ca nici dupa moarte omul , oricat de sfant ar fi nu se transforma in inger ci ramane om.
Pe scurt e o varza acolo :rugaciunile au iz catolic, uneori il pomeneste si pe sfantul Serafim de Sarov dar nu am vazut nicaieri o Sfanta Cruce!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Alcohol mouthwash si asociatia cu cancerul oral speranta1970 Generalitati 14 25.05.2021 10:02:02
Asociatia platitorilor de impozit mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 3 23.09.2012 00:53:52
2% catre Asociatia "Prietenul sarmanilor- Sfantul Ioan Maximovici" georgeval Generalitati 0 22.03.2010 12:49:51
Pareri despre ASCOR(Asociatia Studentilor Crestin Ortodocsi Romani) none Generalitati 6 17.11.2009 00:08:07
Asociatia PRO FILIIS - Pitesti, 8 iunie Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 0 07.06.2008 23:06:20