Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.01.2011, 20:26:52
ellamarin ellamarin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 9
Implicit Ce acatist sa faci cand esti acuzat pe nedrept?

Am fost acuzata pe nedrept de colega de camera ca i-am furat portofelul .Ea ieri facea crize pentru acte si oricat i-am explicat ca nu am pus mana pe el nu ma crede.Azi cand administratorul (stau intrun camin studentesc) a pus problema cu politia io am fost de acord sa vina politia ba chiar sa ma perchezitioneze ca nu am nimic de ascuns dar ea a plecat acasa cica sa isi faca actele pe care nu le mai are.
Nu i le-am furat.Aseara m-am rugat Maicii Domnului si Sf.Mina. Vreau ca adevarul sa iasa cat mai repede la iveala...adica ca sunt nevinovata.Ce acatist sa mai citesc?
Am mare credinta in minunile si rugaciunile la Dumnezeu.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.01.2011, 20:33:17
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellamarin Vezi mesajul
Am fost acuzata pe nedrept de colega de camera ca i-am furat portofelul .Ea ieri facea crize pentru acte si oricat i-am explicat ca nu am pus mana pe el nu ma crede.Azi cand administratorul (stau intrun camin studentesc) a pus problema cu politia io am fost de acord sa vina politia ba chiar sa ma perchezitioneze ca nu am nimic de ascuns dar ea a plecat acasa cica sa isi faca actele pe care nu le mai are.
Nu i le-am furat.Aseara m-am rugat Maicii Domnului si Sf.Mina. Vreau ca adevarul sa iasa cat mai repede la iveala...adica ca sunt nevinovata.Ce acatist sa mai citesc?
Am mare credinta in minunile si rugaciunile la Dumnezeu.
Tine si post...si ai rabdare ca adevarul sa iasa la iveala.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.01.2011, 20:36:38
ellamarin ellamarin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 9
Implicit pentru nestiutoaarea

o sa tin si post. ma rog neincetat si sper sa iasa adevarul la iveaala.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.01.2011, 20:45:49
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellamarin Vezi mesajul
o sa tin si post. ma rog neincetat si sper sa iasa adevarul la iveaala.
Paraclisul Maicii Domnului este pentru intristarea sufletului:).
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.01.2011, 20:52:55
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Implicit

[quote=ellamarin;326041]Am fost acuzata pe nedrept de colega de camera ca i-am furat portofelul .Ea ieri facea crize pentru acte si oricat i-am explicat ca nu am pus mana pe el nu ma crede.Azi cand administratorul (stau intrun camin studentesc) a pus problema cu politia io am fost de acord sa vina politia ba chiar sa ma perchezitioneze ca nu am nimic de ascuns dar ea a plecat acasa cica sa isi faca actele pe care nu le mai are.
Nu i le-am furat.Aseara m-am rugat Maicii Domnului si Sf.Mina. Vreau ca adevarul sa iasa cat mai repede la iveala...adica ca sunt nevinovata.Ce acatist sa mai citesc?
Am mare credinta in minunile si rugaciunile la Dumnezeu.[/QUOTE


Citeste in continuare acatistele Sf, Mina si Sf . Nicolaie si Paraclisul Maici Domnului toate sunt de un real folos . Dumnezeu sa-ti ajute sa-ti dovedesti nevinovatia .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.01.2011, 20:53:22
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellamarin Vezi mesajul
Am fost acuzata pe nedrept de colega de camera ca i-am furat portofelul .Ea ieri facea crize pentru acte si oricat i-am explicat ca nu am pus mana pe el nu ma crede.Azi cand administratorul (stau intrun camin studentesc) a pus problema cu politia io am fost de acord sa vina politia ba chiar sa ma perchezitioneze ca nu am nimic de ascuns dar ea a plecat acasa cica sa isi faca actele pe care nu le mai are.
Nu i le-am furat.Aseara m-am rugat Maicii Domnului si Sf.Mina. Vreau ca adevarul sa iasa cat mai repede la iveala...adica ca sunt nevinovata.Ce acatist sa mai citesc?
Am mare credinta in minunile si rugaciunile la Dumnezeu.
citeste acatistul SF MINA
Reply With Quote
  #7  
Vechi 20.01.2011, 20:53:30
ellamarin ellamarin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 9
Implicit

nestiutoarea aseara l-am citit si m-am simtit mai bine dupa aceea.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 20.01.2011, 20:55:10
ellamarin ellamarin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
citeste acatistul SF MINA
Am citit aseara Sf Mina si Paraclisul Maici Domnului. Azi Acatistul Acoperamantul M.Domnului si Acatistul Sf.Ioan Rusu. Dupa ce citesc parca ma simt mai bine
Reply With Quote
  #9  
Vechi 20.01.2011, 21:03:11
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellamarin Vezi mesajul
Am citit aseara Sf Mina si Paraclisul Maici Domnului. Azi Acatistul Acoperamantul M.Domnului si Acatistul Sf.Ioan Rusu. Dupa ce citesc parca ma simt mai bine
mergi si te roaga si la MOASTELE SF MINA daca ai timp
Reply With Quote
  #10  
Vechi 20.01.2011, 21:05:03
ellamarin ellamarin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
mergi si te roaga si la MOASTELE SF MINA daca ai timp
Nu sunt din Bucuresti ci din Sibiu.Am fost azi la catedrala aici si m-am rugat la sfintele moaste
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce sa faci daca ai mancat ceva de dulce, cand voiai sa tii post? camy_d Generalitati 89 11.08.2017 11:56:33
Ce trebuie sa faci cand chemi un Sfant sa-ti fie ocrotitor? roxana23 Reguli in Biserica 6 20.02.2011 00:30:09
Ce faci cand iti pierzi increderea in cei de langa tine?? Florentina75 Generalitati 14 07.03.2010 16:45:38
ce faci cand nu mai dai de duhovnic? onyx235 Preotul 10 05.09.2009 17:30:23