Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.01.2009, 00:26:15
emilliann emilliann is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 7
Implicit recomandare

Scz de deranj,am shi eu o rugaminte dak ma putetzi ajuta,am intalnit o fata kre mi-a spus k a facut parte din lumea intunekta,cum o pot ajuta sa gasesk lumina pentru ea?Dak imi putetzi recomanda un preot ar fi OK,i-am luat capul intre maini shi i-am spus Tatal Nostru,s-a smucit shi m-a intrebat ce vreau s-ai fac,am intrebat-o ce a simtzit shi mi-a raspuns k a simtzit o energie foarte mare shi k am noroc k nu am dat peste o alta persoana din lumea intunekta,nu vreau sa par paranoic dar ESTE REAL,imi putetzi recomanda un duhovnic bun?MERCI
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.01.2009, 00:50:23
irinarl irinarl is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 9
Implicit

Trebuie o pui sa spuna Crezul sau Simbolul Credintei. Iar tu sa te rogi pentru ea si sa o convingi ca acel fior al ei e un semn ca e momentul sa o ia pe calea credintei. Sa nu o parasesti si sa nu o faci sa se simta intrusa, ci sa se simta binevenita si iubita, ca in lumea ta e mai multa iubire decat in lumea aceea intunecata. Esti din Bucuresti ? Ca sa stim si noi pe cine sa iti recomandam
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.01.2009, 00:53:19
emilliann emilliann is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 7
Implicit

DA,sunt din Bucuresti
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.01.2009, 00:55:54
emilliann emilliann is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 7
Implicit

Cand este luna plina se comporta foarte ciudat si ca are un vis in care cineva ii spune sa mearga intr-un cimitir vechi si ca acolo v-a afla cine este cu adevarat.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.01.2009, 01:02:36
irinarl irinarl is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 9
Implicit

Eu ii recomand pe preotii de la Biserica Gradina Icoanei. Pe langa faptul ca sunt intelepti si buni la suflet, sunt si foarte inteligenti (iarta-mi pleonasmul). Plus ca acolo este o icoana facatoare de minuni vestita pentru binefacerile sale. Gasesti Biserica pe str. Icoanei , nr 12, sector 2, aproape de Schitul Darvari, unde la fel este un preot deosebit, staretul Schitului , Teofil.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.01.2009, 01:07:33
irinarl irinarl is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 9
Implicit

Sa nu se duca. De obicei nu e bine sa crezi in vise, dar chiar si daca se repeta si alte chestii ciudate, sa il ignore. Sa spuna Crezul, astfel se leapada de intuneric si isi recunoaste starea de om care crede in Dumnezeu. Sa va duceti la preot neaparat. El va stii cel mai bine ce sa faceti. Vezi ca s-ar putea sa fie greu cand va fi sa o duci. Eu stiu pe cineva careia i s-a facut rau cand s-a dus la Biserica si nu a vrut sa intre.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.01.2009, 01:08:17
irinarl irinarl is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irinarl Vezi mesajul
Sa nu se duca. De obicei nu e bine sa crezi in vise, dar chiar si daca se repeta si alte chestii ciudate, sa il ignore. Sa spuna Crezul, astfel se leapada de intuneric si isi recunoaste starea de om care crede in Dumnezeu. Sa va duceti la preot neaparat. El va stii cel mai bine ce sa faceti. Vezi ca s-ar putea sa fie greu cand va fi sa o duci. Eu stiu pe cineva careia i s-a facut rau cand s-a dus la Biserica si nu a vrut sa intre.
Datorita diavolului :)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Recomandare duhovnic Drumul taberei (Bucuresti) si alte intrebari Petre. Intrebari utilizatori 1 04.04.2012 18:24:21
O recomandare cred_cu_adevarat Generalitati 3 27.11.2011 19:01:43
întrebare + recomandare VladCat Generalitati 5 20.07.2011 10:48:19
Recomandare miahid Despre Biserica Ortodoxa in general 63 16.01.2011 00:36:21
Recomandare de la preot CristianB Resurse ortodoxe on-line 28 26.06.2008 23:57:08