Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 31.01.2011, 19:58:04
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit Esti ratacit, frate!

Citat:
În prealabil postat de Iosif77 Vezi mesajul
Pastorul penticostal cu pricina este, desigur, un predicator de exceptie dar credinciosii din Biserica din Mosuni nu plangeau fiindca le predica Pustan. Ei simteau prezenta lui Dumnezeu in Biserica lor si se bucurau plangand. Acei credinciosi erau obisnuiti sa fie in prezenta Duhului Sfant si sa planga. Nu toate bisericile in care predica Pustan plang.

Observ ca Pomohaci este invidiat. Pe undeva e normal si asta. Omul este invidiat pentru vocea lui calda, este invidiat pentru ca are o biserica in care este iubit cu adevarat, este invidiat pentru ca Dumnezeu a ales sa faca prin el miracole. Asa sunt oamenii, invidiosi.
Si despre Iisus se stie ca a fost dat in mainile lui Pilat din invidie. Marcu 15:10
Eu nu vorbesc din invidie, ci din experienta personala. Ai spus bine, invidiat ca daca era cu adevarat, un preot bun, era CAUTAT, asa cum sunt, si au fost Sf Parinti ai Ortodoxiei.
Dumnezeu sa te lumineze!!
Reply With Quote
  #162  
Vechi 31.01.2011, 20:00:36
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Cine mai stie!?
Exagerezi si vorbesti aberatii.
Reply With Quote
  #163  
Vechi 31.01.2011, 20:20:00
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Exagerezi si vorbesti aberatii.
Explica-mi, te rog frumos, cu ce exagerez si care sunt aberatiile, postate de mine pana acum. Daca tu esti mai luminat, te rog frumos, lumineaza-ma si pe mine, nu ma lasa in intuneric. Iar daca n-ai s-o faci, inseamna ca te crezi prea bun decat ceilalti, intunecati ca mine si ca mandria si ingamfarea joaca in capul tau, unul din cantecele Pr. POMOHACI.
Reply With Quote
  #164  
Vechi 31.01.2011, 20:26:39
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Explica-mi, te rog frumos, cu ce exagerez si care sunt aberatiile, postate de mine pana acum. Daca tu esti mai luminat, te rog frumos, lumineaza-ma si pe mine, nu ma lasa in intuneric. Iar daca n-ai s-o faci, inseamna ca te crezi prea bun decat ceilalti, intunecati ca mine si ca mandria si ingamfarea joaca in capul tau, unul din cantecele Pr. POMOHACI.
De ce ai atata ura in suflet.....? Dumnezeu sa iti dea lumina Sa si sa iti aline tulburarile sufletului tau......ma rog pentru asta.
Reply With Quote
  #165  
Vechi 31.01.2011, 20:33:32
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

Cred ca patriarhia nu il exclude pe acest preot deoarece avem de a face cu Oastea Domnului si il lasa pe acest preot sa se indrepte! .Sau pur si simplu are alte probleme de rezolvat.... Citind ca acest preot o da cu ghicitul in biblie si nu numai si ca vin foarte multi la el, in acel videoclip in care il vedem pe Pustan, cred ca acei oameni din biserica sunt penticostali adusi cu autocarul sau asa cum am mai zis credinciosi din Oastea Domnului!
Reply With Quote
  #166  
Vechi 31.01.2011, 20:37:34
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
De ce ai atata ura in suflet.....? Dumnezeu sa iti dea lumina Sa si sa iti aline tulburarile sufletului tau......ma rog pentru asta.
Iti multumesc pentru ca vrei sa te rogi pentru mine, dar ce stii tu ce este in sufletul meu??
Vorbesti in nestiinta de cauza. De cand au tot postat impotriva Pr. Cristian Pomohaci, am evitat tot timpul sa postez pentru a-mi expune experienta personala cu acest parinte. Iar acum, am hotarat sa vorbesc. Care-i problema ta, in acest caz? Si unde vezi tu ura si tulburare, aparte descriere unei experiente neplacute traite cu acest om?? Da, o spun puternic si tare, sa se simta, ca sa nu pateasca si altii ca mine, care nu stiu despre ce este vorba cu acest "vazator cu duhul".
Dumnezeu sa te lumineze!
Reply With Quote
  #167  
Vechi 31.01.2011, 20:39:34
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bairstow Vezi mesajul
Cred ca patriarhia nu il exclude pe acest preot deoarece avem de a face cu Oastea Domnului si il lasa pe acest preot sa se indrepte! .Sau pur si simplu are alte probleme de rezolvat.... Citind ca acest preot o da cu ghicitul in biblie si nu numai si ca vin foarte multi la el, in acel videoclip in care il vedem pe Pustan, cred ca acei oameni din biserica sunt penticostali adusi cu autocarul sau asa cum am mai zis credinciosi din Oastea Domnului!
Eu nu cred ca acel preot ghiceste sau face alte asemenea..totul e spus doar din rautate,din cauza ca l-a primit pe acel pastor ca sa predice. Dar de aici pana a calomnia si a spune minciuni si exagerari numai datorita faptului ca nu ne convine ce a facut e o cale lunga....deci mai domol cu jignirile si rautatile.
Reply With Quote
  #168  
Vechi 31.01.2011, 20:41:39
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Iti multumesc pentru ca vrei sa te rogi pentru mine, dar ce stii tu ce este in sufletul meu??
Vorbesti in nestiinta de cauza. De cand au tot postat impotriva Pr. Cristian Pomohaci, am evitat tot timpul sa postez pentru a-mi expune experienta personala cu acest parinte. Iar acum, am hotarat sa vorbesc. Care-i problema ta, in acest caz? Si unde vezi tu ura si tulburare, aparte descriere unei experiente neplacute traite cu acest om?? Da, o spun puternic si tare, sa se simta, ca sa nu pateasca si altii ca mine, care nu stiu despre ce este vorba cu acest "vazator cu duhul".
Dumnezeu sa te lumineze!
Da-mi voie sa cred in continuare ca exagerezi.
Reply With Quote
  #169  
Vechi 31.01.2011, 20:47:22
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Cine mai stie!?
Poate am exagerat cu ceea ce am postat mai sus, dar acela, a fost un raspuns ironic. In afara de aceasta ironizare, unde, in postarile mele, am exagerat si am aberat??? Explica-te, te rog!
Reply With Quote
  #170  
Vechi 31.01.2011, 20:49:03
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

O sa fiu atent la ce a scris Iulita! Din cate am inteles acest preot invarte mari sume de bani prin ghicitul in biblie! Sa spunem ca e un zvon! Cam mare acest zvon cei drept! dar oricum ar trebui sa isi faca a mea culpa! Si sa nu mai cante muzica populara sau sa ceara dezlegare pentru asta deoarece un preot nu are voie sa cante astfel de muzica frunoasa simpla si mai nu stiu cum dar nu bisericeasca!
da vad ca Iulita are dreptate in cea ce scrie. Nu am citit chiar tot! O sa vedem la slujbe (dupa slujba) venind lupi in haine de pastor. Si o sa zicem :da dar nu a predicat impotriva ortodoxiei! Usor usor sa nu avem grija o sa faca si acest lucru!

Last edited by bairstow; 31.01.2011 at 20:52:26.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 11:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 18:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 20:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37